Krallığın İlan Edilişi

Bi de bana Kuzeyli Onurundan haberin yok ama Stark seçmişin diyo :smiley: :smiley: :smiley:

Bak ben de unuttum, o sıralar o kadar tartıştık ki hangisi hatırlayamadım :smiley:

Helal valla hepinize.

Andalların Kralı ve İlk Adamı 7 Krallığın Lordu ve Ülkenin Korucusu 7 Krallığın gerçek Kralı olan STANNİS BARATHEON a bağlılık yemini Edip Onun lordu olsaydı şimdi hayatta olurdu.

Kuzey Kralı, Baratheon’lara karşı pek bi sempatim yok.

Teonda çok dönek bişey çıktı pislik resmen iğreniyorum o karakterden valla.

renly ile müttefik kurmalıydı…

renly baratheon, robb stark, mace tyrell, lysa arryn, edmure tully… süper bir ittifak olurdu.

ama gölge adam gelip yine işi bitirirdi, daha acıklı bir hikaye olurdu o zaman.

Bende gaza gelp King of the North diye bagırmıstım.Ama politik becerisizlik sonunu hazırladı.

Renlyi desteklemelilerdi gerçi Stannisin Renlyi öldürmesini engelleyemezlerdi ama olsun.

tamam doğrı söylüyorsun da hala danyi görmezden geliyorsunuz bence Dany gibi bit targaryen varken stanise yar olmaz o krallık
ÇOK YAŞA EJDERHALARIN ANASI ANDALLARIN VE İLK İNSANLARIN KRALİÇESİ VE DİYARIN KORUYUCUSU HANEDANINDAN BU İSİMLE ANILAN İLK KRALİÇE DAENERYS TARGARYEN

Kesinlikle Renly’i seçmelilerdi. Herşey pespembe bi dünya olurdu, kimse ölmezdi, sonra uyanırdık ve tüm Starklar ölmüş olurdu :frowning:

Kırılma anı Renly’nin Eddard’a yaptığı teklif ve Eddard’ın reddetmesiydi.Eddard kabul etseydi her şey daha iyi olabilir.Ned öldükten sonra ise işler karıştı ve Renly’nin o gece bahsettiği fırsat gitti ve benim düşüncem yaşasaydı bile kral olamazdı.Yapması gereken en mantıklı şey Kuzeyin ve Renly’nin tüm güçlerini Stannis’e katmaları olacaktı.Renly aptallık etti.Stannis gerçek varisti ve Stannis Renly ölmeden önce erkek çocuğu olmaması takdirde veliahtının Renly olacağını söylemişti.Ve büyük ihtimalle Stannisin erkek bir çocuğu olmayacaktı.Büyük bir güç olurdu Stannis+Renly+Kuzey.Tek gerçek kral Stannis’tir.Kimse çıkıp Targeryanlar gerçek kral demesin Robert fetih hakkıyla aldı ve meşru varisi Stannis oluyor.Bazıları Kral Katili Deli Kralı öldürdü Robert fethetmedi diyebilir ama zaten Rhegar ölmüştü ve Rhegar’ın ölümü savaşı kazandırmıştı.Robert gerçek kral olduğuna göre meşru bir oğlu olmadığına göre Kral Stannis olur.Eddard bu sebepden dolayı Renly’i reddetti.Eddard onuruna yenildi.

kitapta tam böyle değil

Koca bir bölümü buraya yazacak kadar işsiz değilim. Altyazı çevirisini kopyaladım ki alıntı bile vermişim. Ayrıca bu sahne ktaptan en güzel uyarlanan sahnelerden, yani kitaptaki özü son derece iyi yansıtmışlar. Ama koca bölümü yazıcaksan buyur yaz, ben bu kadarını yazıyorum.

Robb bir kenarda Renly ve Stannis çatışmasını izlemeliydi.Renly öldüğünde Stannis’e bağlı kalmalıydı bence.Gerçi o kral olmak istemedi lordları onu kral yaptı.böylelikle kalan 6 krallığın düşmanı oldu ve 2 kötü hamle ile şerefsizce öldürüldü.

Biraz Robbun yüzünden karstarklarla arayı açtı.Dinleseydi annesini bunlar olmazdı.

Robb kral ilan edildikten sonra Nehirova’yı da krallığına katıp Kuzey’e dönmeliydi. Kuzey Kralı olarak kalırdı Kışyarı’nda. Demiradamların isyanıyla uğraşırdı Lannisterlar ve Baratheonlarla değil. Moat Cailin’in kuzeyinde olduğu sürece Kuzey Kralı ünvanı güvendeydi. İsteyen herkes onun krallığına karşı çıkabilirdi ama kimse onu tâcından edemezdi. Ah Robb Stark ah.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Yalnız adamın Nehir Toprakları’nı Lannisterlardan temizlemesi gerekiyordu. Nehirova’yı krallığına kattıktan sonra Kuzey’e dönüp topraklarının yağmalanmasına seyirci mi kalacaktı?

Aynı zamanda şöyle bir şey var ki Robb intikam için Güney’e indi, babasının intikamını almadan dönmek yakışmazdı. Robb’u sevmesem de söylemeden edemedim. :slight_smile:

Bence hayatta olmazdı. Adam Eski tanrılara inandığı için ateşlerde yakılırdı.

@“King at the Wall” Eğer Nehirovayı da alıp kuzeye çekilseydi Lannisterlar diyarın yarısını kaybetmiş olurdu. Ayrıca Nehir Topraklarını da. Babasını öldürenleri öldürmese de Lannisterlar kuzeyi fethetmeye kalkışamayacağı için hem kendisi kral olarak kalırdı hem de Lannisterları büyük bir zarara uğratarak bir nevi intikamını almış olurdu.
Nehirovayı müdafaa için asker bırakabilirdi. Karabalık da kumandan olarak atanırdı.

Nasıl yani, Batı’da iki üç baş sığır ele geçirdin kendi topraklarındaki askerleri temizledin bu intikam mı oluyor? Robb Adaleti yerine getirmek için yola çıktı, iki üç önemsiz savaşla yetinmesini mi bekliyorsun? Krallığını ilan etmekle davasına ihanet etti ve Karstarklara yanlış muamele etti bunların dışında gayet doğru hamleler yaptı.