Krallığın İlan Edilişi

[quote=“Myles_Kennedy, post:98, topic:2777”]

abi bak yukarda da dedim; Stannis defalarca “Kuzey Starklara aittir!” tarzında şeyler dedi… Jon Snowu Stark yapmaya çalıştı… e bak Davos da Rickon’u tekrar getirmeye çalışıyo… e daha ne yapsın adam a… k…???
ve kuzeyin desteğini istemesi kadar doğal daha ne olabilir??? siz kuzeylilerin kafası cidden pek basmıyo sanırım? :DDDDD
[/quote]Kuzey Starklara aittir tarzı bir şey dediğini hiç hatırlamıyorum, Jon’u Stark yapmaya çalışması kendisinin kitapta defalarca belirttiği gibi Kuzey’in bir Stark’ı desteklemeye daha gönüllü olacağını düşünmesiydi, Davos Rickon’u geri getirmeye çalışıyor çünkü yapmazsa Manderly destek vermez. Siz güneylilerde de göz yok sanırım okuyamıyorsunuz kitabı doğru düzgün. Kuzeyin intikamı konusuna gelirsek o işin tek çıkar yolu Rickon bence ama daha çok küçük, neyse görücez bakalım :frowning:

[quote=“TurkJedi, post:101, topic:2777”]

evet… Jon’la olan diyaloglarında flan kuzeyin Starklara ait olması gerektiğine değindi… sonuçta Rickon’u getirdikten sonra görücez kuzeylilerin adamlığını… Manderly sözünü tutmazsa kuzeyliler “onur” diye tutturmasın artık… eğer kuzey gerçekten unutmazsa Stannis’in kuzeye olan iyiliklerini de unutmasın o zaman…

Kuzey Unutmaz. Stannis’i de unutmaz. Boltonları ve Freyleri de.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Kuzey kurt kafasını unutur mu peki :D:D:D:D

gençler, ayıp oluyor ama kurt kafası falan :smiley:

Ya ahshshhahahs Stannis Kuzeye yardım etti diye kötü oldu iyimi? Adam iyi bişe yapsa bile yanlış bir yol buluyo veya kafanızda kuruyorsunuz. Helal harbiden.

Stannis Kuzeye yardım etti mi? Kuzeydeki hiçbir hane Sur’a asker yollamazken Stannis bin adamıyla 20binin karşısına çıktı mı? Ne için? KUZEY için. Mance Suru alsaydı Kuzey saldırılardan kurtulamazdı.
Stannis Kışyarını kuşattı mı? Kimin için? Hem kendisi hem de Kuzey için. Adamın kendisi için hareket etmesi neden kötü oluyor? Lütfen yazarken sadece yazmayın.

Manderly neden Skagosa birini göndermedi? Boltona tek başına karşı koyabilir miydi? Hayır. O yüzden Kuzeyde çare Stannis. Bunu kabul edin lütfen.

Allam yarebbim ya.

Ufak bir ayrıntıda benden gelsin. Eddard Stark’ın mektubu da Stannis’in eline hiç ulaşmadı. Stannis tamamen kendi bilgileri ile Krallığını ilan eti. Uzun lafın kısası Eddard yardım istedi de Stannis gelmedi diye bir durum söz konusu değildi.

Bir de Stannis intikam almaz. Kral olarak adaleti yerine getirir.

Stannis kuzeye yardım etmedi. yardım içinde gitmedi.yaptıkları bir nevistark hanesinin yaririna olduğu için böyle bir algı var.hedefle olguyu karıştırmayın ve carpitmayin.Yapmak zorunda olduğu şeyi yaptı.stannis karsilamasaydi sur düşünce bolton kuvvetleri karşılayacaktı. Stanis güneyde tıkandığı için kuzeye çıktı.çıkmasının bir nedeni de manevi.melisandrenin dedikleri.stanisi dengeleyici güç burda Boltonlar ve stanisin rahat hareket etmesine engeller.onun için yok edilmeli.bu mücadeleden dolayı stannis taraftarlarınca kuzeye yardım ediyor algisi yanlış.Hiç bir rakip güç olmasaydı jona gidip seni meşru kisyari varisi yapayım. demezdi gerek olmazdı çünkü.
Dizi vadi sahnesinde spoileri iyi çaktı.artık eminim arryyn kuvvetleri kesinlikle kuzeye yuruyecek.tek alternetif stannis değil.bu bölümden sonra tahminimce kisyari kusatmasinda ya ölecek yada yenilecek.
Kuzey lordlarini stannis birlestirmiyor . Bolton ve freylere olan nefret birleştiriyor.bir stark cocugu da getirildiği takdirde bunu yapabilir.

@velaryon acilden çağırılıyorsunuz. Stannisin Kuzeyre hangi amaçla çıktığını çıkmayıp nereyi yağmalasa da daha fazla kazanç sağlasa daha iyi olurdu açıklar mısınız? :stuck_out_tongue:

stannis soy ağacında 3. varis (aegona göre) bu durumda o da bir işgalci sayılabilir,adil,onurlu ve inatçı ama yaptığı herşeyi zorunluluktan yaptığı için affedilebilir, bence kuzeye gelme sebebi çıkar. ama şu yakma olayı yüzünden 5-0 geride :frowning: eğer stannis aegonun varlığını öğrenirse kızını onunla evlendirsin ve işgalci olmaktan kurtulsun

Nasıl Stannis üçüncü varis yahu? Aegon’un gerçek Targaryen olduğu bile kesin değil. Hepsini geçtim, Robert bu tahtı almadı mı? Robert’ın birincil varisi de Stannis değil mi?

Stannis bir Targaryenla asla işbirliği yapmaz.

yapar, o kadar kanunlara uyuyorki yapar eğer aegon sahte çıkarsa danny var onun varisi olacak soy ağacında anlaşılıyor.ayrıca robert kral olmayacaktı ned ve jon onu kral yaptılar bu yüzden şimdi ancak kanunna göre vekil kral olabilir danny gelene kada

Rob Stark Resmen Aklıyla değil. Başka bir uzuyla hareket ettiği için bu durumda. Robertte Aynı durumdan muzdarip. Kardeşim çoçuk Oyuncağımı orası Koskoca Taht.
Bence King = Stannis.
Adamın Kendi Karısına bile hayrı yok.

arkadaş bir bitmediniz be. üyelik açan baslıklara bakmadan ne yazıldıgını okumadan robb a sallıyor. uçkurundan falan gitttiği yok.aynı seyleri tekrar tekrar yazmıcam seride en iyi komutanlardan ve stratejistlerden biri. muhtesem süleymanı fazla izlemeyin.

Sonuna kadar katılıyorum. Özellikle de ilk iki cümleye.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.

Fetih hakkıyla aldı krallığı Robert. Fatih Aegon’un krallığı nereden geldi? Fetih hakkından. Robert’in krallığı nereden geldi fetih hakkından. Yani meşru falan değil Targlar artık şunu bir aklınıza sokun önce

aegon aldı ve haklı bir sebepten aldı ,robert nişanlısını almak için savaş açtı ayrıca onu kral ilan eden eddard ve jon yoksa ikisinden biri kral olacaktı.yani robertın yaptığı kız kurtarma operasoyonu xd

aegon aldı ve haklı bir sebepten aldı ,robert nişanlısını almak için savaş açtı ayrıca onu kral ilan eden eddard ve jon yoksa ikisinden biri kral olacaktı.yani robertın yaptığı kız kurtarma operasoyonu xd.şimdi söyle hangisi işgalci kanlı bir kıtayı birleştirmeye çalışan adam mı yoksa nişanlısını kaçıran adamdan kurtarmaya çalışan kişi mi

seri terk. akıllı demir banka en zengin banka pençe adası sadece robert ın casterly kayasına borcunu ve joffreynin düğün masrafını karşılar(valiriyqn çeliği balta saymadan)

demir banka en zengin banka pençe adası sadece robert ın casterly kayasına borcunu ve joffreynin düğün masrafını karşılar(valiriyqn çeliği balta saymadan)