Küçük Sorular [2]

Kuzeyden uzakta öldüğü için şehit olamaz.Çünkü Güneyde eski tanrıların gücü yok.Ama Kışyarı’nda olsa bu olay Robb şehitti.
Çok mu saçma oldu?

kurtlara yem etmişlerdir. cat tarifesi.

saçma bile değil.

Dostum, burada hayali bir dünyadaki bir adamın şehit olmasını tartışıyoruz.Sen neyin kafasındasın?

Bebeğim? Seviyeyi düşürmeye gerek yok. Dizide Varys Ilyyrio konuşmasında Arya vardı. Senin dediğinde o ikisinden başka kimse yoktu ortada.

Rahatsız olduysan özür dilerim dostum.
Zaten bu başlık küçük sorular başlığı, çok irdelemeye gerek yok :slight_smile:

kurdun kafasındayım.

Robert’ın Joffrey’e olan tutumu biliniyor.
Peki Robert,Tommen ve Myrcella’a karşı nasıl davranıyordu.

robert cercei’den olan sözde çocuklarına mesafeliydi. tommen için iyi bir çocuk abisi gibi deil demiştir bildiğim kadarıyla ama büyük bir sevgi beslemez

1. Aegon, bir Blackfyre’ysa, Targaryen Hanesi’nin birincisi Aegon mu Daenerys mi oluyor?
  2. Varys, Robert’ı kullanarak gerçekten Daenerys’ı öldürmek istemiş miydi ya da bunu henüz bilmiyor muyuz?

Ben sadece 1’e cevap verebileceğim. Eğer Aegon, Blackfyre ise taht sırasında Dany öndedir bence. Sonuçta blackfyre soyu gayrı meşru bir soy. Yaşayan bir targaryen olduğu sürece taht blackfyrelara geçemez.

Bence de Daenerys ama 4.Aegon bizi meşrulaştırmıştı diyebilirler.

Targaryen varken Blackfyre’ın bi’ hakkı olacağını sanmam

Meşrulaştırmıştı ama meşru evlat yine de meşrulaştırılmıştan öncedir bence :slight_smile:

Dany diyorsunuz. 2. soruyu da bilmiyoruz sanırım, bende hatırlamıyorum :s

1-Blackfyrelar olan haklarından çıkardıkları isyanlar nedeniyle kaybetti. Yani Blackfyre olması herhangi bir hak vermiyor ona.

2-Varys’in amacının Dany’i öldürterek hamile karısının intikamını almak isteyen Drogo ve Viserys’i Westeros’a çekmeye çalıştığı ve Aegon’ın tecavüzcü ve yağmacı Dothraklar’dan kurtararak “kahraman” olmasını sağlamak olduğu düşünülüyor.

Ben de şunu sorayım. Kral Toprakları’nda ya da onu geçtim Meereen’de falan nerden buz buluyorlar? Sur’dan taşısalar erir gelinceye kadar. Mahzenlerde olsa kış bitince yine biraz kalır ama yazlar da uzun. O zamana kadar yine erir. Evet az önce kafaya taktım bunu :smiley:

Tamamen oldu, teşekkürler.
Ve @arstan @daemon35 @oursisthefury

eski zamanlarda kullanılan buz kutuları var. ice box diye geçer. şöyle bi görünümleri var bunlara buzlar konularak hem buz korunuyo hemde buzdolabı görevi görüyo ama bu buzu tutar sadece. buzun nerden geldiğine bende anlam veremiyorum. yeraltında hücreler vardı kral topraklarında, onların da aşağısında olabilir bişeyler

Dizide Casterly Kayası gösterilecek mi ya? yani gösterilmesini gerektiricek bi sahne var mı? hatırlayamadım da ben

Kitapta bile görmedik. Ama görecekmişiz. Grrm demiş. Göreceksek de bu kişi Edmure olabilir.