Küçük Sorular [2]

1. Brynden Kanlıkuzgun, “Kuzgunun Dişleri” diye bir yay grubu yönetmiş Blackfyrelar’la savaşırken, grup hakkında bilgi veya Türkçe link var mı?
  2. Shiera Seastar, Aegor Acıçelik’le birlikte oldu mu?

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Raven's_Teeth şurda bi ingilizce link var isterseniz çevireyim ben :smiley: çok uzunmuş

@“Sinister”

@OursistheFury zahmet olmazsa… olabilir :stuck_out_tongue:

2- Bir tek Kankuzgun ile birlikte olduğu yazıyor wikide. Ama muhtemelen bir sürü sevgilisi olmuştur. Büyük Piçler hakkında bilmediğimiz çok şey var :confused:

İmzayı sadece yetki verilenler mi ekleyebiliyor? Eğer öyle değilse nasıl ekleniyor? :slight_smile:

11 mesajdan sonra kullanıcı panelinden :slight_smile:
edit: 11 mesajın olmuş şuan ekleyebiliyosun imza

Şu denizci karıları niye bu kadar meşhur,her yerde bahsi geçiyo? :smiley:

fatih aegon ,visenya ,rhaenys de ateş geçirmezmiydi.kitapta belki bu konuya değindi ama ben hatırlamıyorum.

Dany ateş geçirmez değil,kimse ateş geçirmez değil.

gerçekte dany ve jon rolündeki oyuncular birlikteler mi :smiley:

Onu bilmiyorum da jon ve ygritte gerçek hayatta bi ara beraberlerdi galiba :slight_smile:

1. Alttaki diyalog gerçek miydi ?

‘’Üç Dişli Mızrak’ta sizi aradım’’ dedi, Ned.
‘’Biz orada değildik’’ diye cevapladı Sör Gerold,
‘’Orada olsaydık İşgalciye yazık olurdu’’ dedi Sör Oswell.
‘’Kral Şehri düştüğünde, Sör Jaime kralınızı altın bir kılıçla öldürdü ve ben o an sizin nerede olduğunuzu merak ettim’’
‘’Çok uzaklarda’’ dedi Sör Gerold ‘’Aksi halde Aerys hala Demir Tahtta oturuyor ve yalancı kardeşimiz Yedi Cehennemde yanıyor olurdu’’
‘’Fırtına Burnuna kuşatmayı kaldırmak için uğradım’’ dedi Ned, ‘’ve Lord Tyrell ve Redwyne sancaklarını indirip, şövalyeleriyle birlikte bize yemin etmek için diz çöktüler. Senin de onların arasında olduğunu düşünmüştüm’’
‘’Bizim dizlerimiz o kadar kolay bükülmez’’ dedi Sör Arthur Dayne
‘’Sör Willem Darry Ejderhakayasına kaçtı ve yanında kraliçenizi ve Prens Viserys ide götürdü. Onlarla kaçtığınızı sanmıştım.’’
‘’Sör Willem iyi bir adamdır’’ dedi Sör Oswell
‘’Ama bir Kral Muhafızı değildi ve Kral Muhafızları kaçmaz’’ dedi Sör Gerold
‘’Şimdi ya da sonra’’ dedi Sör Arthur Dayne ve miğferini taktı.
‘’Biz bir yemin ettik’’ diye açıkladı yaşlı Sör Gerold
Ned gölgesiyle birlikte hareket etti elinde gölgeden bir kılıç tutuyordu ve onlar üçe karşı yediydi.
‘’Ve şimdi başlıyor’’ dedi Sabah Kılıcı Sör Arthur ve kılıcı Şafak’ı çekti. Kılıcı iki eliyle tutarken kılıç parlıyordu ve ışık nedeniyle canlı gibi gözüküyordu.
‘’Hayır’’ dedi Ned üzgünce, ‘’Şimdi bitiyor’’

1. Jon Arryn’ın Lysa Tully ile evlenmesinin nedeni, Robert’ın İsyanı’na Tullyler’i de katmak istemesi miydi ?
  2. Brynden Kanlıkuzgun’un Dark Sister kılıcı nerde, bilgi var mı ?
  3. Krallıklar gerçekte mutlak, anayasal veya monarşi şeklinde görülüyor. Asoiaf’ta Kralın halka karşı sorumluluğu bir kaynak olarak belirtilmiş miydi ?
    Veya böyle bir sorumluluk yok muydu hiç ?

1- Ben bunu hatırlar gibiydim ama şimdi sordun şüpheye düştüm. :stuck_out_tongue:
2- Evet. Ve Ned ile de Cat’i yaparak bayağı sağlama alıyorlar. 3lü ittifak.
3-Kayıp. Sur’a giderken götürmüş olabilir.

@“Sinister” 2.sorunun cevabı, Savaş sırasında,babasının desteğini kazanmak için ve bir mirasçısı olması için Leydi Lysa Tully ile evlenmiştir

3.soruyla ilgili, Kanlı kuzgunun gece nöbetçilerine katılırken kılıcı götürüp götürmediği bilinmiyormuş

1.sorudan emin değilim ama doğru galiba

ned bu diyalogu rüyasında görüyor.
lyanna’yı kurtarmak için neşe kulesine(tower of joy) gittiğinde 3 kral muhafızı ile arasında geçiyor.
gerçekten böyle bi konuşma oldu mu dersen büyük ihtimalle oldu.

ayrıca Tully’ler Brandon Stark’ın esir düşmesi ve ölümünün ardından Catelyn ile Ned’i evlendirdikleri için zaten isyana katılmış durumdaydı.
Jon Arryn yaşlıydı ve çocuğu yoktu Lysa ise Petyr ile yatmış ve bekaretini kaybetmişti,nedeni bu.

1-Muhtemelen evet.
2-Lysa kız değildi ama hala bir soyluydu. Jon Arryn’ın varise ihtiyacı vardı ve bunun için çocuk sahibi olabilecek bir eşe ihtiyacı vardı ve Lysa çocuk taşıyabileceğini göstermişti :3
Ve evet tabii politik bir evlilikti.
3-Bilinmiyor.
3-Hmm. Bilemedim.

Cevaplar için teşekkürler. 4. soru için feodalizme bakarım artık biraz…
Bari neşe kulesinde Lyanna ve Rhaegar dışındakilerin diyaloglarını kesin yaz be Martin :confused:

Buralardan soru gelecek beyler iyi araştırın.

Ejderhalar,Targaryenlerden başkasına biat edebilir mi?

Edemez diye biliyorum ben