Küçük Sorular [2]

[b]5. kitabın sonunda daha karşılaşmamışlardı Daenerys ve Illyrio. Diğer soruna gelirsek kendi düşüncem Varys’in Aegon’u tahta geçirme planlarıyla ilgiliydi.

Varys’in Blackfyre vs. olduğuna dair bazı teoriler var belki bu sorunun cevabı olabilir. Illyrio’nun amacını bilen varsa vallahi bana da anlatsın şuku yağmuruna tutarım onu. [/b]

Yok yav teamülün ötesinde bildiğin yasa vardı. Cersei Qyburn le konuşurken 4.kitapta net bir şekilde geçmişti bu husus. Bir hata var.

Kraliçenin onuru diyor. Onuru savunulan kişi orda TYRİON. Dava açan kişi yani suçlayan taraf, Cersei. Neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz anlamıyorum.

Teşekkürler.
Varys ve Illyro neden Dany’i seçmiyorlar anlamıyorum. Hoş Dany’nin Varys’a ihtiyacı kalmasını istemem ama yine de anlamıyorum. Blackfyre da sonuçta bir Targaryen ama husumetlerden dolayı zannedersem. Bu durumda Varys’ı anlayışla karşılayabiliriz peki ama Illyro’ya ne demeli. Adam Viserys ve Daenerys’ın peşindeydi sonradan değişti. Bu ikisi kesinlikle R’hollar’dan daha etkili yeminle :confused:

Tamam da 3. Kitaptaki Tyrion-Kevan konuşmasından Tyrion’un hale kraliyet ailesinden olduğunu görüyoruz. Anlamakta zorluk çekmekle alakası yok olayları daha iyi net bir şekilde kavramaya çalılıyoruz senindediğin şekilde olması yüksek ihtimal emin olmak için soruyorum…

kuzeyde hangi hanedanın arması, "sade zemin üzerinde yemyeşil bir ağaç"dı?
dizide, ilk sezonda robb’un sancaktarlarını topladığında, duvarda bu hanenin arması vardı ama hangi hanedandı onu bi hatırlayamadım.

Tallhart hanesininkinde 3 adet cam agaci var. Odur dedigin senin

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tallhart

Mollen

Willas Tyrell’ın tahmini doğum yılı kaç?

bunları düşünmüştüm ama resimdeki gibi değildi tam olarak.

Kraliyet ailesi kimleri kapsıyor kuzenler dayılar flnda dağilmi

Ve ne zaman sakatlandı?

Obeeyn ile yakin yasta ve bir turnuvada oberyn martell ile yaptigi duelloda sakatlandi

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Düello da sakatlandığını biliyorum da yıl olarak bir tahmin ?

İlk kitapta Osha’nın grubu Winterfell’e ne kadar sürede varıyor? Kısacası yabanılların Duvar’dan Winterfell civarına gelmesi ortalama ne kadar sürüyordur?

Ejderhaların Dansı, Kısım II’de Bran’in ilk POV’unun son paragrafında beyaz saçlı bir kadın geliyor ve birinin boğazını kesiyor. Bran de istemiyor kesmesini ve iş işten geçiyor. Bu boğazı kesen ve kesilenler kim orayı çözemedim.

Cercei ve Qyburn kargaların ziyafetinde Jon Snowa suikast planı yapmışlardı.Acaba bu planı Bowen Marsh aracılığıyla uygulamış olabilirler mi?Yani Bowen Marsh Jona suikastı Cerceinin emriylemi yaptı?

sanmam ya…tesadüf olmuş ama sanmıyorum ben… bence bowen marsh bunu sur için yaptı.

Onların kim olduğu belli değil. Binlerce yıl önce yaşamış birileri olabilir.

Bence nobet bahaneydi ve kraliyetten gelen bu emirle bowen lord kumandanlik icin bir firsat yakalamisti. Yani ben ilk okudughmdan beri fikrim onlarin plani sonucu oldugu…

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi