Küçük Sorular [2]

Bence nobet bahaneydi ve kraliyetten gelen bu emirle bowen lord kumandanlik icin bir firsat yakalamisti. Yani ben ilk okudughmdan beri fikrim onlarin plani sonucu oldugu…

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Öyle de düşündüm ama hani o sahnede göz yaşları ve nöbet için olayı bana buna inandırmadı gibi oldu :s

Bence Bowen Marsh fazla geri kafalıydı. İşi gücü Jon’un her dediğine muhalefet olmaktı. Kraliyet ile bi alakası olduğunu düşünmüyorum.

aynen. adam yabanılların düşman olduğuna endekslenmiş. esnek düşünemiyor.

selmy hanesi hangi krallığa bağlıydı beyler?

Selmy Hanesi,Fırtına Toprakları’ndaki soylu bir hanedir.Yerleşkesi Hasat Kalesi’dir.Armaları kahverengi zeminde 3 sarı buğday sapıdır.Yarı güvenilir kaynaklara göre selmy hanesi sadece bir şövalye hanesidir.Ancak Ejderhaların Dansı ekinde hanenin başı tam olarak bir lord olarak listelenir.

vikiden çarptım

Çok teşekkürler kuzeyli lordum:)

[b]Demir Doğumlular ilk isyanlarında kaç kişilik orduya sahiplerdi? İkinci isyanlarında Kuzey’in temizlenmesinden önce ne kadar orduya sahiplerdi? Kuzey’in temizlenmesinden sonra şu anda (Köle Körfezi’ne giden Victarion’un askerleri ve Menzil topraklarını işgal eden Euron’un askerleri) ne kadarlık orduya sahipler? Ayrıntılı olarak biri bunlara cevap verebilirse çok memnun olurum.

Merak ediyorum bunların asker hack’i mi var yoksa askerleri bugda mı kalmış? Ne kadar askerleri katledilirse edilsin mutlaka bir yerlerinden yeni adam çıkartıyorlar.[/b]

demir doğumlularda tuz karısı kaya karısı gibi eşler var ve her ailede sürüsüne çocuk var ki pyke nufus acısından çok yoğun bir bölge

Tamam da asıl istediğim cevap asker sayıları :S

Tüm Demir Adalardan 10.000-20.000 arası bir askeri topluluk çıkar taş çatlasa. Demir Adaların nüfusu ortada ama asker sayıları hakkında net bir bilgi yok…

tam sayı belirtilmiyor bildğim kadarıyla stannise yenildiğimde 600 gemileri var,köle körfezinde keder girdabından önce 90 küsürdü tam hatırlamıyorum ama asker sayıları da gemi başına 30 35 adam ortalama 20bin civarı

Demir Adalar’dan 20000 asker çıkmaz bence ya :confused:

Bir yandan bana da öyle gibi geliyor, hem yüzölçümü açısından küçük hem fakir bir bölge. Ama donanma mürettebatlarını + Kuzey’de katledilenleri düşününce bence 20 bin bile minimum gibi.

Fakirler ve ekin ekmiyorlar ama yağmalıyorlar ve yüzölçümüne bakma istanbulun da yüzölçümü 5binküsür km2 20bin için ilk balon isyanından bahsediyordum ikinci isyanda bu ordu ashanın yaklaşık 2bin victarionun 3bin ve ayrı birlikler 5bin civarıdır toplam 10bin nüfus demir adaları hafife alma harrenhalı yaptıran da onlar nehir topraklarının eski lordları da onlar.

Demir Adalardan 20.000 asker çıkarsa Menzilden 200.000 asker çıkması gerek… 10.000 den fazla asker çıkmaz Demir Adalardan… Ayrıca Dar gemiler küçük gemiler normal gemi gibi düşünmeyin, 1000 gemi de tamamen abartı…

Demir adalarda şöyle bir gerçek var. Adamlar hem geminin mürettebatı hemde birer savaşçılar.

Dar gemiyi yürütebilmek için en az 20 adam olduğunu düşünsek isyana bin gemi ile girdiler. Bu da 20bin denizci ve savaşçı demek.

Ordan bu kadarsa şurdan şu kadar deme menzil tamam en kalabalık bölge ama ordu açısından tam emin olmamakla beraber 40.000 ordusu olduğunu sanıyorum.demir adamlar savaşçıdır nüfusun çoğu yağmacı zaten küçüğünden büyüğüne 20.000 ortalama bence demir adalar için

Aynen öyle güzel adalarda 600 gemileri vardı demiradamların

Demir adamlar yağmacı,asker değil

@Anglachel

Menzil’in en az 70.000 askeri var. Kesin asker sayılarının 70.000-100.000 arasında olduğu tahmin ediliyor.
Aç haritaya bak Demir Adaların boyutu ortada Kuzeyin boyutu ortada bu iki bölgenin aynı sayıda asker çıkarabileceği aklına yatıyorsa bir şey demem sana zaten.