Küçük Sorular [2]

Ejderhaların zeki hayvan olduğu, savaşlarda sesli komutlarla yönlendirilebildiğini ama bunun için eğitim almaları gerektiğini biliyorduk.
Peki Daenerys Ejderhaları için eğitim uyguluyor muydu, ben bu kısmı kaçırmış olabilirim ?

kuzeyle nüfus aynı olmayabılır ama ordu aynı dıyorum sana boyuta bakıyor bir de kuzey dağınık yerleşim demir adalar toplu yerleşim

Dracarys kelimesi vardı birkaç kelime daha öğretti diye hatırlıyorum ama tam aklımda değil.

önemli olan orduların şövalyelerin sayısı değildirki , bana göre kuzeyli iyi bir savaşçı güneyli bir şövalyeye denktir

Demir Adaları’ndan 20.000 asker çıkıyormuş ve 1.000 gemi lafı abartıdan ibaret. Evet, en büyük donanmaya sahipler Westeros’ta ama 1.000 abartı. Zaten her bölge en 20.000 adam çıkartabiliyormuş. Yuvarlak rakam olaraktan :stuck_out_tongue:

Robert’ın zaferleriyle ilgili hiç şarkı yok mu yaaavv?

epsilon şimdi neyi basacak bilen var mı? sanki birisinde epsilonun bir üst yöneticisinin maili vardı.

edit: bunu nereye yazacağımı bilemedim.

Dunk ve Egg’in maceralarını basmaları gerek ama bi açıklama yapılmadı Şimdilik bişey basmayacaklar sanırım.

Alliser Thorne, Thorne Hanedanı’nın varisi miydi ? Lord’un küçük kardeşi miydi ? Veya tamamen başka bir sebepten mi Sur’a gitmeyi tercih etti ?

Birden aklıma geldi jon arry lewyn martell in kemiklerini dorne ye götürmüştü peki elianın cesedine noldu

Robert İsyanı sırasında Targaryenlere sadık kaldığı için Robert sura sürgüne yolluyo.Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi.

Robert’ın İsyanı; Tywin Lannister Kralın Şehrini talan ederken Alliser, Targaryen adına savaşıyordu. Tywin şehri alınca, Alliser ya öldürülecekti yada Sur’a gönderilecekti, Tywin’den bahsediyoruz sonuçta ve Sur’a göndermeyi tercih etti. İlginç bir not…

loras renlyi desteklerken kaç asker ile renly’nin yanındaydı acaba kaç askeri vardı?

neden varys gendry gibi bir piçi umursayıp, kraliçenin öldürmesine izin vermedide gece gözcülerine gitmesini ayarladı?? ne amacı vardı ki sırf iyilik olsun diye yapmış olamaz sanki :stuck_out_tongue:

(varys’in ayarladığını hatırlamıyordum vikide gördüm şimdi)

piç Robert’tan Varys Targaryen tarafından gibi görünüyor ?

onları biliyorum. varys niye gendry’i umursadı onu merak ettim. cersei’nin eline de bırakabilirdi yani. amacı ne yada bir amacı yokta sadece iyilik mi yapmak istedi?? sorularım bunlar :stuck_out_tongue:

piçlerin hiç bir veliaht kalmadığında hakları oluyor muydu onu hatırlasam ona göre yazacağım da :smiley:

Aegon’u tahta çıkardıktan sonra meşrulaştırıp Fırtına Topraklarına lord yapmak için korumuş olabilir mi? :stuck_out_tongue:

fail :S

olabilir mi acaba? ama gece nöbetine katılsaydı ünvan, mülk falan edinememe durumu var buda olmaz gibi :confused: herhalde iyilik olsun diye yaptı ya :stuck_out_tongue:

@“ll.Torrhen Stark” piç hakları konusunda hiç bir bilgim yok ama forumda konusu vardı sanki.