Küçük Sorular [2]

kral elleri sırasıyla; Tywin Lannister, Owen Merryweather, Jon Connington
başüstat pycelle olmalı.
fısıltı ustası da varys olabilir ama emin değilim.

Varys ile Baelish var diye biliyorum ben.

baelish yok hayır. Baelish Jon arryn sayesinde o göreve geliyor yani isyanda sonra yani jon arryn el olduktan sonra.

Varys’ın da olduğunu sanmıyorum.

Ama Yüce Üstat pycelle vardı. Toplamda 8 kral görmüş ve 6 krala yüce üstat olarak hizmet etmiştir.

Vary’ın da olduğunu hatırlıyorum çünkü bir yerde İsyandan sonra affedilip görevine geri getirildiği yazıyordu.

[quote=“SerBeowulf, post:1200, topic:2629”]

robb 18 bin kişiyle gitti, 10 bin kişi öldü diyelim, karstarklar ve bolton yanlıları dışında neredeyse kimse dönemedi, yeşil çatal, kızıl düğün, bakire havuzu. en az yani.

nehir topraklarının savaşın başında freyler dışında 13 bin 500 kişilik bir ordusu vardı, hem nehirovanın kuşatılmasına sebep olan savaşta yenildiler, hem de herkes kendi toprağını savunmaya gidince parça parça katledildiler. tywin ortalığın çiçeğini kopardı. nehir toprakları perişan oldu. bir on binde burdan. freylerin kayıpları yok denecek kadar az.

fırtına toprakları başta renly’e 20 bin kişiyle katıldı. renly şövalyeleri ve süvarileriyle fırtına burnunu kuşatan stannisi karşılamaya geldiğinde, acı köprüde yaya çoğunluklu fırtına topraklılar ve büyük menzil kuvvetleri kaldı. netekim renly ölünce, mace tyrell fırtına topraklıların büyük çoğunluğunu katletti. kalanlarında icabına karasu baktı. fırtına topraklılarından da en az 16 bin.

jaime lannister nehirovayı kuşattığında 10-15 kişilik bir ordusu vardı. fısıltılı ormandan sonra 2 bin kişiyi net kurtardılar -başka kurtulanlarda vardır- ve öküzağzına yapılan baskınlarla beraber lannisterlar en az 11 bin leş bıraktılar. bi de ejderha kayası kuşatmasında aurane’nin dediğine göre bin adam telef oldu.

dornelulardan henüz bir adam.

arrynlardan yok.

demirdoğumlulardan çıkar bir 500. moat, derinorman falan.

tyrell’lerin önemli bir kaybı yoktur ama savaş bu, şuydu buydu derken onlardan da çıkar en az bin kişi.

kral topraklarında da bir sürü kişi öldü. yani en az elli bin.

ayrıca, robb, renly, eddard, torrhen, daryn. bunlar iyi adamlardı vesselam.

forumda neden bir başlığa girmeye çalışırken erişim izniniz yok diyor bana? ama sadece bir başlık?

[quote=“Robb, post:1205, topic:2629”]

Robb ikizlerin önüne 18.000 kişilik bir orduyla geld, İkizlerde 4000 frey de ona katıldı ordusu 22.000 oldu. Geriye sadece 3000-4000 kuzeyli döndü bunların çoğuda Dehşet Kalesi askerleri zaten.

Victarion tahminen kaç yaşında?

Stannis ile ya da renly ile yasit olabilir. Robert ned vs den yasca kucuktur bence. Onlarin yasiti euron olabilir…

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

CK2 GOT moduna girip bakmak lazım -.-

Girip baktım 45 yaşındaymış.

hani iblisin yanında paralı askeri bronn diye biri vardı sör oluyor ya bu ben sadece dizide izledim kadarıyla sör oluyor kitapta daha 1.kitaptayım kim sör yapıyor bunu bide sör olması için bir kahramanlık yapması gerekmiyormu?

Karasu savaşın da savaşanlara sörlük veriliyor Kral Muhafızları saatlerce sör ünvanı dağıtıyor

Galiba ikinci kitapta geçti.Daenerys ölümsüzler kulesinde koşarken kapıların birinde kurt kafalı taç giymiş biri vardı oooo robbmuydu :slight_smile:

Evet.

4.sezon ne zaman başlıcak bilen varmı?

Mart sonudur yine. Rutin Got başlama zamanı. :confused:

[quote=“Emilio_Toland, post:1217, topic:2629”]

Mart sonudur yine. Rutin Got başlama zamanı. :confused:
[/quote]3.sezonda izlemeye başladım diziyi 3 sezonu 2 günde çok güzeldi şimdi 1 sezon bile bekleyemiyom

Jaime,Oberyn,Euron,Victarion,Eddard,Robert,Willas,Garlan

bunlar kaç yaşında?

Jaime 34, Oberyn 42, Eddard 35, Robert 35, Garlan 23. Diğerlerini bilmiyorum.