Küçük Sorular [2]

mesela
Daeron II

II.Aerys?

Kuzey Blackfyre İsyanına katıldı mı?

katılmadı

burda ne sordun

aerys gençliğinde yakışılıydı.

@“Endymion” Küçük Sorular 2’nın zamanı gelmedi mi???

Bu kilitlensin o zaman.

@“Sinister” sana diyo :smiley:

Melidandre sadece 2 tanrının olduğunu söylüyordu biri ışığın tanrısı (R’hllor),diğeri de karanlığın tanrısı (The Others) ama kitaplarda Sancaksız Kardeşliğin yanında bulanan yaşlı bir kızıl rahibe "Eski Tanrılar Uyanıyor"gibi bir söylemi vardı eğer 2 tane tanrı varsa Eski Tanrılar ve Diğeri aslında aynı tanrı veya din olabilir mi ?

Martin bu evrende tanrı yok büyü var demiş ama bilmiyorum bana pek mantıklı gelmiyor. Benim şahsi fikrim Işık ve eski tanrının aynı olduğu yönünde

Ööööğk yeter ama yahu
Necroluğu da bırakın bare

Kafama birşey takıldı kitap yada seri başladığında Daenerys Targaryen 13 yaşındaydı ama isyanın üstünden geçen süre 15! Ben mi bir şey kaçırdım burada bir hata mı var Dany ninde 15 yada 14ün sonlarında olması gerekmez miydi ?

Seri başladığında Jon 14 yaşındaydı; onun doğduğu günlerde isyan da bitmişti. Yani isyan sonlanıp Robert kral olalı 14 yıl geçmiş. Dany ise isyan bitiminden 9 ay sonra ejderha kayasında dünyaya geliyor ve annesi ölüyor; kale kuşatma altındaydı bu süre zarfında. Kaçıyorlar sonra. Yani -1 yıl çıkartacaksın Dany’den.

#SORU Jon Snow, 5. kitapta Arya’nın Bolton ile evlendirileceğini duyduğundan çok şaşırıyor ve “O Kral’ın Şehrinde ölmüştü.” diyor. Şimdi, 5 kitap boyunca hiç böyle bir bilginin Jon’a ulaştığını görmediğim gibi öncesinde “öldüğü” kanaatine sahip olduğunu da görmedim; hele ki Sansa’nın hala yaşadığına ve Kışyarı’nın onun hakkı olduğunu Stannis’e söylediği sahneleri de göz önüne alırsak neden Arya’nın ölmüş olduğunu düşündü ki?

Aryadan hiç haber yoktu ondan Halada yok sadece Lady taş kalp sancaksızlara ulaştığını biliyor sonrada Sandor ile kaybolduğunu… Jon un o kısımdan bile haberi yok duvara haberler geç yada hiç ulaşmıyor
İşte Lannesterlarda bu haber alınamamasından faydalanıp sahte Arya yarattı ya

Jon, KL’den haberleri aldığı mektupta yanlış hatırlamıyorsam kısaca Ned öldü, Arya kayıp ve Sansa rehin olarak söyleniyordu. O da tahminimce (kitapları okuyalı uzun zaman oldu) Sansa rehinken Arya’nın kayıp olarak belirtilmesini öldüğüne yormuş olduğu için öldüğünü düşünüyor.

Bu bilgiye sahip olup olmadığından kesin emin değiliz ama…

Bu şekilde haber gelmiş olsa idi Bolton ve Arya evliliği meselesi olmazdı ama… Kayıp kızı ne ara buldunuz da evlenmeye gönderdiniz? diye sorardı herkes; Jon dahil. Dizide bile Arya’yı ölü sanmış, oysa Sansa, Brienne ile karşılaştığında onun hakkında bilgi almıştı.

şuan sancaksızlarla Arya buradaydı demediler mi bana saçma geliyor dememeleri

Dediklerine dair bir POV vs. görmedik. Bu yüzden deyip demediklerini bilemeyiz. Mantıken konuşmuş olmaları lazım ama GRRM bu, konuşturmamış da olabilir. :smiley:

2 gönderi yeni bir konu için ayıklandı: Taht Oyunları kitabındaki Daenerys POV’u ile ilgili aklıma takılanlar