Küçük Sorular

Önceki çocuklarda sıkıntı yok. Yemin sonrası önemli (bkz. Jeor Mormont)

Yeminden sonra çocuk sahibi olmayacaksın yani. Yoksa kellen gider. Başka kadınlarla birlikte olabilirsin ama. Çocuk yapmamak şartıyla tabi… :slight_smile:
Gerçi kitapta bunun tartışmasını yapıyorlardı.

mole town ne için var zaten :stuck_out_tongue:

Şu sorumu sorarken kendimi Loras Targaryen mı diye sorar gibi hissediyorum ama aklıma takıldı ve biraz da mantıklı geldi.
Acaba Lord Mormont varg olabilir mi? Bu kanıya nereden vardım gibi çok güzel bir soru sorabilirsiniz bana tabi. Bu adam sürekli kuzgunuyla beraber geziyor kuzgunuyla arasında çok değişik bir ilişki var. Yabanıllar ilk Jon’u gördüğünde varg dediler çünkü hep kurduyla beraber dolaşıyordu. Onu varglanırken falan görmemişlerdi. Eğer sürekli hayvanıyla gezmek bir varglık göstergesiyse bu Mormont da kesin olarak var.
Mormont öldükten sonra bir parçası kuşun içinde kaldı eğer vargsa. Bu da lord kumandanlık seçiminde kazan açıldığında kuşun direkt Jon’un omzuna konmasını açıklıyor. Yaşlı Ayı zaten Jon’u halefi olarak seçmişti. Kuşun içindeki parçasının etkisiyle Jon’a kondu.
Siz ne düşünüyorunuz olabilir mi?

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Bu sayfaya bakmanı tavsiye ediyorum. Bence kuzgunu bir başka kuzgun olan Bloodraven idare ediyor.

@“Emilio Toland” Kankuzgun da olabilir tabi. Ama hala Mormont’un varg olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta o da ilk insanların kanını taşıyor.

Mormontlar İlk İnsanlardansa Dany niye Jorah’a, Andallı Jorah diyordu ?

@“Opie Winston” Dany değil Dothrakiler diyordu. Onun sebebi de bütün Westerosluları Andal sanmaları.

@Opie Winston Dothrakiler onu Jorah the Andals lakabını taktılar. Kuzeylilerin ilk insanların soyundan geldiğini bilmiyorlar. Onlar için Westeros’lu olan herkes Andal. İsim üstüne yapıştı sonradan, ilk insanlardan olduğunu bilenler bile onu Jorah the Andals diye çağırıyor.

Aklıma yattı, iyi düşünmüşsün.

Arkadaşlar. Dunk ve Egg in hikayeleri serisinden 2 ve 3 üncü kitapları pdf olarak atabilecek var mı?? Donanımhaberdeki link bu iki kitap indirimi hata veriyor

Aryanın kurdu Nymeria hakkında ne düşünüyorsunuz? Ortaya çıkacak mı ? Çıkarsa nasıl bir sahnede çıkar?

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi fikrim çıkmayacaktır çıksa bile final sezonunda çıkar oda ölür herhalde :slight_smile:

Kara Kale’deki bir üstat başka bir şehirde üstatlık yapabilir mi?

Üstatlar ölene dek, atanmış oldukları yerde kalarak oraya hizmet veriyorlar sanırım. En azından benim bilgim o yönde. Yoksa Üstat Luwin, Greyjoy baskınından ve meydanda sallandırılan yanmış çocuk cesetlerini gördükten sonra bağlasalar Winterfell’de durmazdı.
Şark hizmetini tamamladıktan sonra, memlekete yakın bir yerde görevimi yerine getiririm.” gibi bir durum yok yani.

Çok düşük bir ihtimalle, Hisardan ya da Kraldan gelecek bir emir doğrultusunda istisnai durumlar yaşanabilir tabi.

Jon şimdi kral oldu. Eğer Sam’i isterse yanına alabilir mi diye merak ettim de.

Kral oldu derken yedi krallığı yönetiyor gibi anladım xd, göreve geldikten sonra alamaz

Daha göreve gelmedi Samwell, Hisar’da dolaşıyor. İsterse Jon yanına alabilir mi onu?

evet tabiki ala bilir kuzey kralı o artık :slight_smile:

Nasıl alsın Sam bir kara kardeş,Jon’a resmi bir bağlılığı yok. Yani Jon’un Sam’a emir verme yetkisi yok. Eğer kendi isteği ile Winterfell’e gelirse Sam bir kaçak sayılır.