Küçük Sorular

Dizide kral oldu ama kitapta kral değil

@Thanos @Young Lion
ha… doğru o aklımdan tamamen çıkmış. Sam artık kara kardeş yemin verdi. Sur’dan çıkamaz artık. Ancak Sur yıkılırsa ki gidişat öyle görünüyor ve gece gözcüleri dağılırsa Kıştepesi’ne gelebilir.

Bir kral yeminleri kaldırabilir.Jon kabul etseydi Stannis yeminini kaldıracaktı.Ama Jonun surun en önemli adamlarından biri olacak olan Samwelli yanına alacağını sanmıyorum.

Nissa Nissa Azor Ahai’nin hemcinsi olabilir mi?

Zannetmiyorum çünkü Azor Ahai’nin karısı olarak geçiyor. Bir de, yani daha simgesel bir şey olmalı bence çünkü “kadının içindeki tüm güç, cesaret kılıca aktı” tarzı bir şey geçiyordu.
ama tabiki feda edilen çok değerli bir şey de olabilir kesin bi hüküm koyulmaz bence.

İşte o yüzden Jon AA değil Lightbringer. :slight_smile:

Dayne hanesi genel olarak Valyrialı tarzı görünüşe sahipler ya onun nedeni ne? Yani kanlarında bir yerden Valyrialık mı var? Mesela Gerold Dayne gümüş saçlı ve neredeyse siyah görünen mor gözlere sahipti.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Dorne çölünün Prensesi Arianne Martell tarafından kuzgunla gönderildi.

@Queen Arianne evet genelde sarı saçlı, mor gözlü olurlar ancak bu Valyria kanından gelmeliği kanıtlamıyo ama yinede doğru olabilir.

Gençler benim bi sorum olacak.

Şimdi sadece diziyi izleyen birisi , 6. Sezondaki ToJ bölümlerini anlayabilirmi ?
Yani dizide bununla ilgili bilgiler tam olarak verildi mi? Şu an hatırlayamadım çünkü. Robert ve Ned ilk bölümde birşeyler konuşuyordu ama…

Aydınlatırsanız sevinirim

KUZEY , VADİ ve NEHİR KRALI KUZGUN KULLANARAK GÖNDERDİ

@kraken04 Gecen sezon Baelish ve Sansa konusmasinda da yer verildi. Bu olaydan bolca bahsedildi dizide de diye hatirliyorum. İllaki anlamayan vardir ama genel olarak anlasilmistir diye düşünüyorum.

Zaten o bölümde bize en çok Jon’un, Rhaegar’ın oğlu olduğunu kanıtlamak için hazırladılar ama tabiki kitapın kısaltılmış kısmını bize izlettiriyolar o yüzden dizi izleyenler olayı anlasada bazı şeyler hakkında bilgisiz kalıyor. Mesela normalde kitapta 3 vs 7 varken dizide 2 vs 5 savaşıyolar ve bu durumda Arthur ikili kılıçla savaşmak zorunda kalıyor.

Tywin Lannister’ın büyük büyük annesinin bir Baratheon olduğunu söyleyenler var. Bu doğru mu?

@“kavalalı prensi” sadece tahmin ediliyormuş. Kesin bir bilgi yok. Söylenenler tarihler uyuyor.

@Queen Arianne söylenenler ne peki? Bu teorinin paylaşıldığı bir yer var mı? Ya da sen ne biliyorsun?

Ben hiç öyle bir şey duymadım. Sen nerede gördün ki?

Baratheon kanı olsa ne olacak? Bana göre Baratheonlar haklı değil ama haklı olduklarını var sayarsak her türlü taht Gendry’nin hakkı.

Silver geldi beyler, panik yapmadan dağılalım

Dostlar.
Opran pamuk mu daha ağır demir demirkan mı?

Demir demirkan daha ağırdır.

@“kavalalı prensi” Turgut Uç un videosu var taht kimin hakkı diye onda anlatıyor bunu.