Küçük Sorular

@XXREXX
Rica ederim :slight_smile:
Aa evet onlar da vardı değil mi? Büyük hane birde yaa, nasıl aklıma gelmedi :smiley:
Andaldır büyük ihtimalle, gerçi Tarlyler Ilk İnsanlar’dan da olabilir, nedense böyle bir bilgi var aklımda. Neyse bakıp ekleyeceğim, teşekkürler :slight_smile:

Edit: Tarly hanesi kimlerden bulamadım :confused:

Tarly hanesi İlk İnsanlar’dan geliyor. Tyrell’lar zaten Andal.

Tully hanesi de ilk insanlardan geliyor.

Ben homo sapienslerden geliyorum.

Dorthakiler Jorah Mormonta Andallardan Joraj diye hitap ediyorlar. Kendisni bu şekilde tanıtıyor. Bu kitapta da böyle, dizide de. Ben buna dayanarak Mormontlar Andal demiştim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@“XXREXX” o dothrakilerin cahilliğinden kaynaklanıyor. Westeros’taki herkesi andal sanıyorlar. Jorah da bu yüzden o şekilde tanıtıyor kendisini. Westeros’tan geldiğini belli ediyor.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Allisrr Thorne’un asilmadan once söyledikleri (diziye göre). “Ben bugun gidiyorum ama sen ebediyyen onlar (yabanillari kastetti sanirim) icin savasacaksin” gibi biseyler söyledi. Kamera da degisik bi sekilde cekti orayi, cumleleri vurucuydu. Acaba farkli bir anlammi cikarmaliyiz ordan?

Alliser orada “Sen ebediyyen savaşacaksın.” diyor. Onlar için gibi başka ekleme yapmıyor. Ben huzurla dinleneceğim sen ise durmadan çabalayacaksın ve bitap düşeceksin diye kendince Jon’a ayar veriyor. Eh haklı da yani.

Vikide dolaşırken Leng adası, Eski insanlar, Tanrı-İmarator(içe), kısa kısa konularla karşılaştım. Çok meraklandım ama daha fazla bir şey bulamadım. İlk sorum GRRM bu konuları nerde anlatmış, kaynak ne? İkicisi bu kaynağa nasıl ulaşa bilirim?

the world of ice and fire var gördünmü bilmiyorum, orda bazi kiymetli bilgiler war. pdf olarak wardir, indirebilirsin

Arkadaşlar biri Maelys Targaryen (Blackfire değil) haqqında bilgi vere bilirmi?
Kişisel sancağı Siyah zemin üzerine ateş püsküren sarı bir ejderhaymış.

Valla ben hiç duymadım öyle birini

şuan yüzüklerin efendisini okuyorum ve bilmiyorum belki bana öyle gelmiştir GRR MARTİN bayağı bir etikenmiş seriden pekçok terim türler ordan alınmış gibi yada ordaki dünyayı tarihi avrupaya uyarlamış gibi geldi bana bilmiyorum belki yanılıyorum
mesela warglar vardı ( zihinleri ile hayvanları kontrol edenler), kurtlar kartallar, krallar ve tabii halklar, ormanın vahşi insanlarını reedlere benzettim aşılmaz fethedilmez minastrit, binlerce yıl geçse bile krala sadık halklar, eski insanlar hobit kitabında ejdeeha falan

Bir forumda yaratılmış, hayali bir karakter. @argos

Teşekkürler @“Şeytan Karaateş” :).

Bende şübhelenmişdim böyle bir şey olduğunu ama emin olamamışdım. Olsaymış iyi olurmuş aslında.

Hem telden hem pc den aynı anda online olursam multi olurmuyum hocam?

@argos olmazsın, olamazsın.

Bran geçmişi değiştirebilir mi?

Henüz bilemiyoruz. 6. sezonda Hodor’un ölüm sahnesiyle bu ihtimal doğdu. Ancak kesin bir şey yok. Yani bu sadece o olaya özgü bir şey olabilir.