Küçük Sorular

uzun süre geçip geçmediği belli değil dizi başladığında karakterlerde yaşından büyüktü
ve zaman bazılarına geçerken bazılarına hiç geçmedi mesela bebek Sam o hariç herkes e işledi zaman

Hodor’un akgezen ordusunda olma ihtimali nedir sizce?
(Soruyu soran oldu mu bilmiyorum)

Orduda olma ihtimai bana göre yüksek. Ceset yakılmadığı sürece bedenler Gece Kralı kontrolünde dirileceğinden Hodor da bir wight haline gelmiş olabilir.

Azor Ahai kral kanı mı taşımak zorundaydı yoksa targaryen kanı mı? Bilenler aydınlatabilir mi

1. Aegon ve karısının soyundan olması gerekiyordu galiba

ejderhalarla ilgisi olması gerekiyordu 7 şart vardı biri ejderha targeryan değilse bile geçmişten bir yerde ejderha kanı damarında dolaşmalı

[quote=“Mummers_Dragon, post:1825, topic:5520”]

1. Aegon ve karısının soyundan olması gerekiyordu galiba
    [/quote]Aerys ve Rhaella’nın soyundan gelecek. Hatta bu yüzden evlendiriliyorlar.

O zaman aa büyük ihtimal daenerys

Bence kesinlikle Jon Snow, kitap serisi bu kadar popüler olmasaydı R+L=J teorisi ortaya atılmazdı. Ve böylelikle Jon’un kimliğini öğrendiğimizde ciddi anlamda şok olurduk. Ancak popülerliğin bir eksisi olarak Martin’in de dediği gibi fanlar serinin sonunu tahmin etti.

Çok bilinebilen bir son olur dediğin şey bence yazar ters köşe yapacak

Ancak serideki AA ile ilgili bütün ipuçları Jon Snow üzerinden gidiyor. Yazarından da planı buydu. Ve insanlar bunu okuyunca şaşıracaklardı ancak R+L=J ortaya atılınca işin büyüsü kaçtı. Orijinal fikirde AA Jon idi.

Azor Ahai teorisi aslında kime koysan uyuyor değiştirilmeye müsait bir şey bence :slight_smile:

Çoğunluğu görüşü :
Serinin ismine bakarsak buz ve ateşin şarkısı diye geçer buz starkları ateş targeryanları simgeler doğal olarak Stark Targeryan dan meydana gelen şarkıda Jon snowdur. Bana kalsa mantıklı olan bu

bir başka görüş :
Vaad edilmiş kahraman ve azor ahai iki ayrı kişiliktir.
AA rhegardır vaad edilmiş prenste Jon dur

Dayne hanesinin sözlerini bilen biri var mı?
Vikide yok.

Sözleri bilinmiyor. Ancak fanların ortaya attığı bir kaç iddia var. Bir tanesi Fallen and Reborn (düşmüş ve yeniden doğmuş).

Kışın kalbinin ne olduğunu bilen var mı? Bran’in düştükten sonra rüyasında görüp korktuğu ve kış’ın kalbi olarak adlandırılan şey.

Tam olarak bilmiyorum ama Gece Kralının Crasterin oğlunu Akgezene dönüştürdüğü yer olabilir.

Bence Rhaegar Azor Ahai’ydi. Kılıcı yapmaya çalıştı. İlk yaptığında olmadı. İkincisinde de olmadı. Üçüncüsü için karısı yeterli sağlıkta değildi. O yüzden Lyanna ile 3. Kılıcı yaptı ve feda edilen kişi de Lyanna oldu. Işık getirene bir de bu gözle bakabiliriz. Doğrudur yanlıştır.

@Emilio Toland Senin söylediğini destekleyen bir teori okumuştum. O teoriye göre: Rhaegar Azor Ahai’ydi ve Robert, Rheagar’ı öldürerek diyarı lanetledi.

Kişinin kendisinin silah olması güzel fikir, Wonder Woman’da da benzeri bir hikaye vardı hatta ama Azor Ahai ak yürüyenlere karşı bir silaha ihtiyacı olduğunu biliyordu ve karısını da bu silah için bilinçli bir şekilde feda etti. Rhaegar’ın yaşadığı dönemde bir ak yürüyen tehlikesi yoktu ve Rhaegar Lyanna’yı bilinçli bir şekilde feda etmedi. Ayrıca Aegon veya Rhaenys’in o kılıç olmadığını nerden bilecekti ?