Küçük Sorular

Arkadaşlar bu bir tv şovu, kitap serisi. Gerçek hayatta oyuncunun parmakları var. Biraz araştırın da öyle gelin şuraya.

Yok hayır @svurgun

Gördüm ben tokalaştık adamla gayet de yoktu.

Bence vardi ama dizi için kestirmiş adam kendini adamış diziye.

Yoksa Theon… :frowning:

@catto

@Gerrera benim de aklıma o geldi simdi Euron çüksüz derken baya bi haklıymış

Aldın mı cevabını @svurgun
@Gerrera gerçek hayatta da oyuncunun parmaklarının olmadığını söylüyor. Biraz araştırıp gelin şuraya

Stannis hırsızlık yaptığı için kesti.

Davos’ un bir torba içinde sakladığı ve Karasu Savaşı’ nda kaybettiğini sandığı parmakları şu anda Melisandre’ de, bir büyü için kullanılıyor ya da kullanılacak. Melisandre’ nin Jon ve Mance ile şekil değiştirme büyüsünü konuştuğu pov da geçiyor.

@arminius kitapta bir sürü çocuğu olan ve 3 karısı olan bir kral muhafızından bahsediliyordu. Onun dışında bir kaç örnek daha vardı. Ama öğrenildiği zaman hadım edip sura gönderiliyorlar muhafızları

Asoiafda aslanların doğal ortamı neresidir

Dorne Demir Tahta savaş ilan edip Dany veya Aegona destek olmaya karar verdiğinde Dorne ordusunu Menzilde Tyrell ordusu durdurabilir mi?Olası bir savaşta ordulara kim komuta eder?

Garlan Tyrellerin başında olabilir. Belki Adalet lordu Ranly. Martelller ise orduyu fırtına topraklarından Aegon’a katarlar diye düşünüyorum. Kum Yılanlarının ordu kumanda edebilecek kapasite ve tecrübeye sahip olmadığı bariz.

Menzil şu an Aegon’un karşısına çıkmış durumda zaten. Bence Kevan’ın ölümü ile beraber Tyrell-Lannister ittifakı bozulacak. Ancak Aegon ve Jon Connington bu savaştan galip çıkarsa (veya bu savaş gerçekleşmeyebilir) Dorne direktman ordularıyla destek olacaktır. Olası bir durumda savaşı kim yönetir kimse gelmiyor aklıma.

Lady Stonrheart ın yanındaki tek gözlü adam kim ola bilir?
Lord Dondarrion da tek gözlüydü ama o öldü. Jaimenin ve Brienne povların bu adama özellikle dikkat çekiliyor ama kimliği açıklanmıyor. Önemli biri olabilir diye düşündüm. Acaba kızıl düğünden bi şekilde kurtulmayı başarmış biri olabilir mi?

Şanslı Jack isimli bir adam. Vikide olması lazım

Okuyunca hatırladım, Arya povlarından bu adamı.
İyiki Viki Lordum var. Teşekkürler.

1. kitapta Ned POV’larında Robert’ın piçlerini ararken, genelevlere vs. de gidiyordu doğal olarak; iç monologlarda Rheagar’ın devamlı ziyaret ettiği böyle yerler var mıydı acaba diye düşünürken böyle yerlerde gezmediğini bir şekilde bildiği sonucuna varmıştı. Yani hayır, Rheagar kuzeni gibi karılarla düşüp kalkmıyor ve doğal olarak piç çocukları olmadı; Jon’un piç olduğu da şüpheli kitapta.

Cidden mi? Hatırlamıyorum.

Kitapta Doran Martell’in Ellaria Sand tarafından öldürüleceğini düşünüyor musunuz ?

Hayır, kitaptaki Elleria savaşmaktan vb. şeylerden hatta ve hatta intikam derdinden çok uzak, hatta tersine ikna etmeye bile çalışıyordu çocuklarını.

Dizide öldürmesinin sebebi hiçbir şey yapmaması prensin ama kitapta görüyoruz ki adam 16-17 yıl boyunca plan kurmuş ve işletiyor, neden öldürsün ki? Ha çocuklarımın hayatını tehlikeye attın deyip öldürür dersen başka ama çok düşük bir ihtimal gibi… Onun yanındaki adam dizidekinden daha etkili ve prens bir şekilde iyi istihbaratlar toplamayı başarıyor yani bir adım önde hep en az.