Lannister Hanesi

Kükreyişimi Dinle (Hear Me Roar)

Sarı saçlı, uzun boylu, yakışıklı ve güzel Lannisterlar, batı vadilerde ve tepelerinde kudretli bir krallık kurmuş Andal maceracılarının kanını taşır. Anne tarafından, Kahramanlar Çağı’nın efsanevi düzenbazı Akıllı Lann’den gelmekle övünürler. Casterly Kayası ve Altın Diş’teki altın madenleri onları Büyük Hanedanlar’ın en zengini yapmıştır. Lannister Hanedanı’nın arması, kırmızı zemin üstünde altın bir aslandır. Lannister Hanedanı’nın sözü: Beni kükrerken duyun!

Ne kadar kitapta/dizide neredeyse kötü gözükseler de, bu hanedana karşı farklı bir sempatim var. Hepsinin farklı özellikleri çekiyor beni. Tyrion’un zekası/kurnazlığı, Jamie’nin askeri yetenekleri, Cersei’nin güçlü kadın pozisyonunda oluşu, babaları Tywin’in tam da baba karakterinde oluşu hoşuma gidiyor. Yok yok, ben kesin Lannistercıyım.

Şimdilik ilk bölümlerdeyim Stark hanesine karşı bir sempatim var ama ilerleyen bölümlerde ne olur bilemem

Lannisterların çoğunu sevmesem de bu aileyi seviyorum. Ayrıca benim tek sevdiğim Lannister Tyrion. Bu da aslında Lannisterları sevmek için iyi bir neden. Öteki seçeneklere baktığımızda, Joffrey, Cercei, Jamie, Tywin… Sevemiyorum ama Tyrion Lannister bir başkaa!

Dizide öyle bir şey ki, karakterler çok değişken. İyi ve kötü olabiliyorlar, bendeki tam oturan karakter Tyrion, o da bambaşka tabii, bir reyiz edası var adamda.
Lannister çok asil bir hanedan fikrimce, çok elit, çok klas bir havası var. Seviyoruz.

su an sadece o degisken gibi görünüou ama jamie yi de böyle seviceksiniz cok büyük seyler sizi beklio

Lannisterlara karşı en ufak bir sempati duymuyorum. Hele o Jaime yok mu…

Sevdiğimiz bir Tyrion vardı oda gitti [/URL][/img] Artık Tyrionda akıl sağlığını kaybedebilir. :slight_smile:

Blackwater’da gidiyor burnu. Ayrıca merak etme, öyle bir şey olmuyor :slight_smile:

“Kalabalığın sevgisi rüzgar gibidir, çabuk geçer” (Maximus Meridius Decimus)
söz bu haneye gelsin…

aynen öle katılıyorum bence serinin sonunda Casterly Kayasının Tahtına Tyrion Lannister oturcak kafamda Akıllı Lann ve Tyrion birleşti nednse Akıllı Lann’i bir cüce olarak hayal ettim hep

''sadece soytarılar ve maymunlar alkış için dilenir ''buda onlara gelsin

tek sevdiğim küçük şeytan :smiley:

Lord Tywin çok zeki bea

Bi kaşık suda boğsam doymam bunları içlerinden bi tek Tyrion’u seviyorum diğerlerinden farklı o en azından daha duyarlı.
He bide armalarını seviyorum o ayrı :smiley:

Ne kadar onursuz, yalan dolan ve entrikalarla dolu bir aile olsa da bir ilgi çekicilikleri yok değil. Bir Stark olsam da Lannisterlar ilgimi çekiyor.

Hahahah yalan dolu? hele hele Onursuz? ONURSUZ? haha :biggrin:

Eksik mi söyledim? :smiley:

Ah hayır, yanlış söyledin :slight_smile:

Neresi yanlış? kitapları okumadım dizide bize yansıdığı kadar ile öyle bir hane. :smiley: