Lannister Hanesi

Kral olmak istedi demedim zaten.Olucaktı dedim ve bence öleceğine kral olsaydı keşke.

iyi kide olmamış ne kadar yükselirsen okadar sorumluluğun var ve öldürülme tehlikesi çok büyük.
ama evet eğer isyanda ned jaime’yi tahttan indirdikten sonra robert’ı beklemeyip krallığını ilan etseydi o belki olabilirdi.

Kral olmasaydı hadi hain diye çıkardılar şerefsiz Joffrey bari duvara gönder adamı.Orada çok farklı olurdu Jon la beraber :slight_smile:

işte nato kafa nato mermer :stuck_out_tongue:

Sorunlu işte napacaksın :slight_smile:

Tyrion Lannister. Bu adamı söylemeniz yeterli bu haneyi sevmem için. Jaime ve Tywin’e de biraz sempatim var ama sen Cersei. Cersei sen! Ölmelisin!

Tywin bebek katilliğinin azmettiricisi şeref yoksunu birisidir nasıl olur da sempati duyulabiliyor hayret ediyorum.

çoğu kişi lannisterlere onursuz diyip duruyo savaşta her yol mübahtır onur onur nereye kadar starklar onurlu olduda ne oldu halleri ortada Lord tywinde hayran olunası biri lannisterler lord tywin sayesinde güçlendi tyrionunda zekasını babasından aldığını düşünüyorum

Çoğu kişi dediğin Essos’ta bile Lannister diyince yılan onlar diyorlar “It is known” bi durum yani.

Ayrıca Stark’lar onurlu oldu da noldu mantığı çok düz bi mantık serinin bitiminde göreceğiz sonucu.

Başarıya giden her yol mübahtır sözünün mucidi Machiavelli herhalde “bebek” katilliğini de bu yollardan biri olarak görmemiştir. Savaşta bile hukuk vardır savaş hukuku denir buna ve insani olmayan yöntemler ve eylemler cezasız kalmaz, kalmamalıdır. Bu yönde hareket edenler ise asla yüceltilmemelidir.

Ben bütün Lannister’ları genellemiyorum herşeyden habersiz masum Tommen ve Myrcella; sonradan kanımın ısındığı Jaime ve en başından bu yana Tyrion benim için ayrıdır.

Bu söylediklerimin hepsi de şahsi fikrimdir seninkilere saygı duyarım.

@Burak çok haklısın!11! Düşündüklerimiz aynı. Ayrıca tek hataları bebek katli @Robert Strong ama onların hepsini bu yüzden yargılamamız gerekmiyor. Sonuçta sizin onurlu dediğiniz starklarda akraba katili bile oldu

İyi de Starklar onuları yüzünden akraba katili oldu.O hareketi bir karstark değil de bir Lannister, Lord Tywinin buyruğu altında yapsaydı herhangi bir yaptırım gelmezdi.

“Onur ve şeref oldu da ne oldu?” Ne olduğunu pek yakında görürsünüz.

Winter is coming …

Burada belirttim ben hepsini yargılamadığımı.

En nefret ettiğim hanedan…Tyrion hariç çünkü o adamın dibi :smiley:

a lannister always noble

doğru jaime bile imana geldi.grmm onu bile sevdirdi bize.ama herşeye rağmen lannisterları sevmiyorum.fakat çok güçlüler

Jaime Lannister adamın dibidir :slight_smile:
Çok fazla spoiler yapabileceğim bir konu bu Jaime hakkında
Kargaların Ziyafetini okuyunca fikriniz değişebilir

Kısaca, “Everyone who isn’t us is an enemy”.

+1