Lannister Hanesi

Bence bu hanedeki en önemli kişilerden ikisi Tyrion ve Jamie. Jamie aslında kötü bir karakter olarak görülsede ben öyle düşünmüyorum.Kız kardeşine karşı bir sevgisi var ve bu sevginin karşılığını tam olarak alamıyor.Ondan dolayı bir hayal kırıklığı var.Tyrion’un ise zekasına hayranım.Bu şekilde doğmuş olmasa Tywin’den sonraki lord kesinlikle o. Cercei’yi ise sevmiyorum.Fazla sinsi. Ama genel olarak Lannister hanesinin kendine güveni ve kararlılığı beni etkiliyor.

Krallığın koruyucusu büyük devlet adamı ve lider Tywin Lannister’ın zekası ve becerisi sayesinde üç sezondur diyarda savaş,karmaşa ve anarşiye neden olan kuzeyli hain mihraklar bir derin devlet operasyonuyla yok edilmiştir.

Saygın Lannister hanesinin saygın bir ferdini asılsız iddialarla kaçırıp krallıkta savaş başlatan bir kadın ve tahtın meşru sahibi aleyhinde komplo kurup haklı olarak idam edilen bir babanın hain oğlunun yönettiği çete bir çok Lannister askerini ve ferdini katletmiştir.Başkentte kıtlık ve isyana neden olmuştur.

Nihayet yeni ve sadık müttefikler safımıza çekilerek savaş yapılmadan temiz ve ucuz bir şekilde kuzey isyanı sona erdirilmiştir.Bu eylemi gerçekleştirip hanemize bağlılığını gösteren Bolton hanesine kuzey muhafızlığı,Frey hanesine ise Nehirova toprakları verilmiştir.Lannister hanedanının iktidarı güçlendirilmiştir.

Not:Lannister hanesinin Westeros tarihi adlı kitabından alınmıştır.

bölemi demiş cidden vay … vay be:D herif veriyor parayı bizim safımıza geciyor diyor :smiley: hayla var bunlar gibi parayla herseyi yapacağını sanan :smiley: daenerys targaryen nerde kaldın be sarışınım :smiley:

Saygı duyulması gereken bir aile.İster sevin ister nefret edin kabul edelim adamlar işlerini biliyor ve çok iyi yapıyorlar.

Kaynak(adresi ya da tam metni, ing olsa da olur) verebilir misin? Başka ne demişler merak ettim?

Kaynak yok arkadaşlar.Lannister hanesinin bakış açısından kuzey isyanı ve RW olayına baktım.Not kısmında espri yaptım.

Te’eee… Allah seni n’etmeye… Sofistike asparagast…

İçlerinde büyük düşmanlarımız olmasına rağmen,seviyorum bu haneyi.

Sonuna kadar Lannisterlar!!

Tyrion ve Jaime hariç yok edilmesi gereken bir aile.

Lannister hanesinden sevdiğim tek kişi Tyrion’du sonradan Jaime’e karşı bir sempati oluştu bende :D. Tywin’in duruşunu seviyorum adamdan asalet akıyor resmen. Cersei’yi söylemeye gerek yok zaten forumda onu seven var mı ki?

Tyrion sayesinde Lannisterci oldum :smiley:

ASOIAF dünyasının Medici’leri…

hiç bir zaman nefret etmediğim ama aynı zamanda sevmediğim de bir hane cersei gibi bir cadı bu haneden çıktı diye nefret edilmemeli ama aynı zamanda robertın isyanında ki tavırları II. aerys e yaptıkları yüzünden sevilmemesi gereken hane.ama tyrion gibi bir şahsiyet meydana gelmiştir bu haneden ve hepimizi kendine hayran bırakmıştır darısı jaimenin de başına ama çok kolay değil.

elindeki gücü en iyi kullanan aile tartışmasız. kötülük bakımından da pür kötülük diyemeyiz her aile kadar iyi ve kötü.

targaryen ler başta olacağına bunların başta olmasınıda isterim.

helal olsunnnn

öhm öhm:D

Hepsi birbirinden çirkef ya :smiley: yarı adamım hariç ama <3

Tyrion ve Jaime’e candır. Gerisi 5 para etmez :smiley:

Targaryenlerden sonra en sevdiğim hane .