Lannister Hanesi

twyin lannisterdan dolayı bu haneyi seviyorum ned ölmeden önce starkları seviyordum ne varsa eskilerde var :slight_smile:

Lannister hanesinde bir tane adam gibi adam var oda Tyrion :smiley:

yok be, devan lannister da adama benziyor.öyle bir intiba bıraktı bende.

Yok be en iyisi Tyrion. :smiley:

Bu hane üyeleri pisi pisine ölüp gidiyor onca güce,zenginliğe ve ihtişama rağmen.

Sadece Tyrion değil Tywin ve Jaime de koşulları altında en doğru hareketleri yapan karakterler bence Lannisterları sevmemin tek sebebi bu üçü gerisi boş :slight_smile:

Starkları sevmese bile Arya’yı seven insanlar gibi Lannisterları sevmese bile Tyrion’u seven insanlar var. Ben de onlardanım. Hele Karasu Savaşı’nda babası gelene kadar Stannis’in ordusunu öyle güzel oyaladı, öyle güzel hamlelerle onları surlardan uzakta tuttu ki Tyrion’u sadece bu sebeple bile sevebilirim. Lannisterların tamamı Ramsay Bolton’un eline düşse yeridir, ama bir Tyrion’a bir şey olmasın.

Tywin Lannister oyunu kuralına göre oynadığı için ve tüm bunları yaparken asil görüntüsünden taviz vermediği için hepimize karizmatik geliyor kuşkusuz, ancak böyle bir adamın nefes alıyor olması bile masum insanlar için bir tehdit teşkil ediyor(du).

Cersei ve Jamie zaten rezil insanlardır, ensest ilişkilerinden dolayı değil, özel hayatları beni bağlamaz. Ancak Bran’ın hayatına kastetmeleri bile başlı başına bir zalimlikti. Jamie’yi kralkatili olmakla suçlayacaklarına küçük bir çocuğun hayatına kastettiği için suçlamaları gerekir. Gösterdiği olumlu yöndeki değişim nedense beni hiç etkilemedi, hala o ilk sezondaki adamdır kendisi gözümde.

Aslına bakılırsa Tyrion’da kötü biri…

İçlerindeki tek adam Kevan Lannister. Yönetmek için yaratılmış. Eğer Tywin varissiz ölseydi bile Kevan çok iyi yönetirdi aileyi ve kaleyi.

Kevan + Daven… Daven’de iyi adam

(Varys+Arbelet)-Kevan malesef

Biliyorum. Sadece spoiler vermemek istemedim :smiley:

Yapma şimdi. :smiley:

[Öznel]

Taht Oyunları’nda yapılan düzenbazlıklar ortaya çıkmaya başladı. Son yıllarında bu hane çok düzenbazdı aşırı düzenbazdı, o kadar düzenbaz ki, diyarın toprakları Frey ve Bolton gibi hırsızlara verildi; sahte bir kral klonlayıp ona diz çökmeyenler hain ilan edilip katledildi, savaşlarda gereksiz yere binlerce asker öldü… Kargaların Ziyafeti’nden itibaren bu düzenbazlıklar ortaya çıkıyor, öğrenilmeye başlandı herkes tarafından… Gelecekte Demir Taht’ı alacak olan cengaver, Lannister Hanesini azam lordluğundan çıkarabilir belki veya çok uzun bir zaman taht yönetiminde soyadı Lannister olan birisine görev vermeyecektir.

Yokluğunda, Westerlands’i çekip çevirecek bir hane olduğunu düşünmüyorum.Westerling’lerin o kudrette olduğunu hiç düşünmüyorum ve onların dışında kayda değer bir hane yok.Cidden yok.

Hadi, Kuzey’de Bolton,Manderly,Glover,Umber veya Mormont. Menzil’de Hightower,Tarly vardır. Dorne’da Dayne veya Yronwood vardır. Vadi’de Royce, Redfort, Corbray veya Hardyng vardır. Nehirova’da Mallister vardır şu vardır bu vardır.
Elbette hiçbiri Stark, Tyrell, Martell ve Arryn olamayabilir.Ama yerini doldurabilecek kudretleri var.

İlk başta dediğim gibi.Lannisterların gidişi veya yok oluşu demek Batı toprakları için çöküştür.
Bence Tyrion Lannister başa geçecek seri sonunda.Veya Gerion Lannister.Eğer yaşarsa.

Bu haneden işe yarar adam olarak bence bir tek Kevan Lannister ve Tyrion Lannister vardır.
Tabii kitapta öne çıkan karakterler arasında… Yoksa belki yeterince anlatılsaydı Devan Lannister, Stafford Lannister gibilerinin de iyi yönlerini görebilirdik.

Lannisterlerden kız alınmamasını öğrendi diyar :smiley:

soyakası batasıca, çekticeği damar kuruyasıca hoşşikler.

tyrion öldürmedi ki joffrey’i

En iyi lannister ölü lannister.