Lannister Hanesi

Babaları Lannister’ı,Joffrey’i ve Cersei’i hiç sevmiyorum. Lannister ailesinin 7 krallıktan kazınması gerektiğini düşünüyorum. -Borçlarını ödeyenler sadece Lannister’lar değil.-

Lannisterlar hikmetmeyi yönetmeyi çok iyi biliyor ve uyguluyorlar.7 krallıkta bu işi yapabilecek başka hane yok.Güç ve iktidar ona sahip olmasını bilenlere gider.Lannister hanesi bunu mükemmel yapıyor.

[font=Verdana]Yönetmeyi bilmelerine lafım yok ama güç ve iktidar arkasından karanlığıda getiriyor. En mide bulandırıcı hane onlar sayılır. Ensest,Suçsuz Ölüm gb… adamlar hayat kendi üzerlerine kurulu zannediyorlar. Ayrıca Joffrey ölsün bari o yönetimide bilmiyor :smiley:

Bir Lord Stark daha yetişene kadar süreleri var 7 Kral’lık Stark’ların olacak.

Bunların sözü kadar giderli başka hane sözü yok.Sözleri demet akalın ve katy perry ortak çalışması heralde :smiley:

Adamlar kendini amazonda saniyor

Kükre filan ne ayak

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Lannister’lar borcunu öder,değil miydi? Ben mi yalnış hatırlıyorum 2 tane mi sözleri var?

Yok banner’larında yazan “resmi” mottoları değil.

Westerostaki en havalı hanedir benim gözümde.

7 krallığı yönetmek için karanlıkda gereklidir.Ensest mide bulandırıcı ise Targaryen hanesi soyları bozulmasın diye yüzyıllardır yaptılar.Sadece Cersei ve Jaime ensest ilişki yaşadı.Diğer hane üyelerinde böyle bir şey yok.Suçsuz ölümden kastın Eddard Starkın idamı ise adam halk önünde ben hainim diye suçluğunu itiraf edince kral herkese ibret olsun diye infaz emrini verdi.

Adamlar için hayat hanelerinin gücünü ve iktidarlarını korumak anlamını geldiğinden pek tabii her yolu her şeyi yapıyorlar.

Joffrey kralcılık oynayan 13 yaşında bir çocuk.Tahta geçtikten sonra krallığı sırasıyla Cersei,Tyrion ve Tywin yönetmiştir.

Eddard ve Robb gibiyse bir Lord Stark daha yetişmese olur.7 Krallık asla Starkların olmayacak.Onlar ancak kuzeyi yönetebilirler.Üstelik Robert Targaryen akrabalığı olduğundan tahta oturdu.Cerseinin çocuklarının resmiyette Robertın çocukları olduğundan tahtta hakları vardır.Ya onlar veya Targareyen hanesinden biri gelecekte tahta çıkabilir.

[b] Robert’ın tahta geçmek için hakkı yoktu diye biliyorum ?! Savaştı kılıç yolu ile Demir Taht’ı ele geçirdi. Eğer adam akıllı bir lider başa geçerse Stark’larda iyi müttefiklerle Demir Taht’a yürüyebilir.

Joffrey’e dediklerinde haklısın o sadece bir çocuk ama zalim bir çocuk ve zulmetmekten zevk alıyor. Bu alışkanlığıyla biraz büyürse daha ne zulümlere başvurur.

7 Krallığı yönetmek için karanlık gerekiyorsa fazlasıyla Lannister ailesinde mevcut. Ama bu pisliklerini örtmüyor. Adil,dürüst,asil bir yönetim 7 Krallık için daha iyi olacaktır. Şafaktan sonra açacak güneş tüm pislikleri ortaya dökecek bu yüzden Lannister’ların tüm pisliklerinin ortaya çıkacağına eminim.

Targeryan Hanesinide sevmiyorum. Sadece ensest yüzünden değil ejderhaları yüzünden haksız kazanç yapıyorlar. Bu yüzden adam akıllı hakeden birinin Demir Tahta oturması için Targeryan’ların ölmesi lazım gibi.

Eddard olayıda kusura bakma çok şerefsizce bir olaydı. Adama ‘‘ihanet’’ ettiğini söyle merhamet gösterecekler dendi. Oda Robert imza atıp onu varis yaptığı halde hainim dedi ve öldü. Tam anlamıyla Ned’e oyun oynandı. Yoksa az kalsın taht Joffrey büyüyene kadar Stark’lara kalıyordu. Biri Joffrey’in ümüğünü sıkıncada tamamı ile Stark’lara…

Güç ve zenginlik bugün onlarda yarın Stark’larda olması umuduyla…[/b]

yalnız joffrey ve kardeşleri ölünce kanuna göre direk stannis’e geçiyor starklara değil bilgin olsun.

Zamanında Ned tahtı Robert’a bırakmasaydı bu varsayım üzerine düşüyorduk.

Neyseki Joffrey artık öldü :smiley: Önce başa Stannis gelir ardından Jon tahtı alacak…

Ufak bir bilgi Robert’ın babaannesi Rhaella Targaryen’dı taht sırasında çok gerilerde bulunsada Targaryenlar dışında hak iddaa edebilecek en yakın kan bağına sahip Lorddu.

Bunu biliyorum kan bağı olduğunu ama kılıç ile kazanılan toprakta kan bağına gerek olmayacağını düşünüyorum :smile:

Garibime gitti ama dizede (kitapta bilmiyorum) şu ana kadar Westeros’ta bi tane bile aslan görülmedi.Bunlar aslanı görmedikleri halde nasıl simgeleri yapmışlar bilen varsa yazabilirmi.

Westeros’un batısında -yani Lannisterların topraklarında- eskiden aslanlar yaşarmış, daha sonra avlanarak soyu tüketilmiş diye biliyorum.

Teşekkürler.

Hatırlatırım, orada mektuba oğlum değil, varisim yazdı Ned. Varis de Stannis. Çoktan reşit oldu.

Sırt Tyrion yüzünden seviyorum Lannisterları… Tyrion zekası kurnazlığı herkesin onla dalga geçmesi bile

Sırt Tyrion yüzünden seviyorum Lannisterları… Tyrion zekası kurnazlığı herkesin onla dalga geçmesi bile

Ailenin sözü, ‘Lannister’lar her zaman borcunu öder’ değil miydi? Yanlışsam düzeltin lütfen