Lannister Hanesi

Bir kadın iki farklı adamdan hamile olabilir ama doğan çocukların ikiz olması pek mümkün değil.Jaime ve Cersei’nin doğduklarında tamamen aynı olduklarını söylüyolardı.Bana açıkçası mantıklı geliyor Tyrion’un Tywin’in tek çocuğu olması. Hatta Jaime’nin halasıda 4. kitapta Jaime’e; ‘‘Tatlım seni
bebekliğinden beri tanıyorum. Gerion gibi gülümsüyor, Tyg
gibi dövüşüyorsun ve içinde bir parça da Kevan var, aksi tak­dirde o beyaz pelerini giymezdin… ama Tywin’in oğlu Tyrion,sen değilsin. Bunu bir keresinde babana da söyledim ve baban yarım yıl boyunca benim le konuşmadı. Erkekler büyük aptal­lardır. Bin yılda bir gelenler bile.’’ diyor.

Aslında Aerys gitmeden önce her haneye böyle bir kazık atmış olabilir (ki asla tasvip edilemez bunu yapmış olması.)

Cersei ve Jamie’nin Targaryen çıkması ihtimalinde Joff’un - Tommen ve Myrcella’nın + olması ve Jamie ile Cersei’nin birbirlerine olan düşkünlüğü de açıklanabilir. Ama öte yandan bence hikayenin etkisi ortadan kalkar. Çünkü aslan karakteriyle değerlendirdik biz onları hep. Özellikle Cersei’yi. Ve Jamie kralkatili olmanın ötesinde baba katili olmuş olur.

En Sevmedğim Hanedir , Serinin Sonunda Umarım Soyları Kururda Yok Olurlar , Tyron Hariç Hepsinin Ölmesini İsterim.

İlk baş tüm lannistarlar ölsün bir Tyrion kalsın zira tek başına aileyi yönebilecek zekada birisi diye düşünürdüm ( tek başına yaşaması zor tabi de )

sonra Jamie’nin gözüme iyi gelmesi ( adam imana geldi gerçi) ve Tywin’e karşı elimde olmaya saygı hissiyatı beni bu aileye karşı iyimser yaptı. Tabi cercei yi bir sevemedim ne zaman hoş bir kasın oluğunu düşünsem bir yerde ters köşeye yatırıyor beni.

Joffrey mi ? tam bir fail.

Son kitabı okumayanlar,bu mesajı okumaya devam etmesin :smiley:

gençler şimdi,kevan da öldürüldü ya.jamie kral muhafızı zaten,cercie de hem kadın hem kraliçe olması dolayasıyla,tyrion da baba katili olduğu için westerlandın lordu olamazlar.lancel bile olamaz çünkü 7’ye hizmet ediyorum.kime kaldı abi kaya :smiley:

Kaya Cersei’nin. Kadın olması onu mirastan mahrum bırakmıyor.

sağol ama,şu son 2 kitapta onun hiç kaya için bir karar aldığını görmedim.madem koca westerland onun 7’ye nasıl yenildi o zaman.ya da kevan falan onla nası bu cüretle konuşabildi?

Devan Lannister’a ait şu an oralar.

Aslında mal olarak ait değil yalnızca asayişi sağlamakla görevli. Casterly Kayası Leydisi Cersei halen. Devan ise Batı Muhafızı, temel görevi krallığı batıdan gelecek tehditlerden -yani demirdoğumlu yağmalarından- korumak olsa da şuanda ordulara komuta ediyor.

Hayranı olduğum hanedir. Tyrion ve Cersei dışında tüm üyelerini ayrı ayrı severim. Özellikle Tywin Lannister’a duyduğum saygı ve sevgi öylesine büyüktür ki… “Onun gibi adam bin yılda bir gelir.”

Tartışmasız serinin en güçlü en süper hanesi.Serinin en muhteşem karakterleri bu haneden çıkmıştır.Tyrion,Jaime,Tywin ve Cersei.Bu kişiler serinin belkemiğidir.Onlar olmadan bu seri sıradan bir roman serisinden birşey olmazdı.

Güç,ihtiras,zenginlik,entrika ve en önemlisi yönetme kabiliyetleri sayesinde her daim Westerosun iktidar partisi olmuşlardır.

Cersei hariç bütün üyelerini sevdiğim 2. Favori hanem eğer Roose reyiz olmasa birinci olurdu ama roose reyize olan sevgi ve hayranlığım yüzünden 2. sıradalar

aslında son zamanlarda bir Jamie sempatiside oluşmadı değil

Cersei ve ergen çocukları yüzünden yok olmaya doğru hızlıca giden bir hane.

Diyarın en güçlü ve en zengin ailesidir kendileri.

Tywin’in heybetli duruşu, Tyrion’un zekası ve tabi ki hane arması ve sözü… Muhteşem…

Aslan artık miyavlıyor :oh:

Acaba bunlarında soyları tükeniyor mu yavaş yavaş [emoji5] [emoji5] [emoji5]

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lannister hanesi Freyler kadar olmasada oldukça kalabalık bir hane dizide göstermeselerde kitapta Devan ve Damion diye iki tane kuzen var mesela onu geçtim hanenin Lannis Limanı Şehrinde ikinci bir kolu daha var yani ana üyeleri yok olsa bile bütün soyun yok olması pek olası değil

Nefret ettiğim hane Aegon reisle birlikte dişlerini ve pençelerini sökücez.