Lannister Hanesi

Tywin savaşı kazanmak için her şeyi yapacak bir adam. Tyrion’ın en azından kendi etik kuralları var bazı şeyleri yapmaz. Ve bu da bazı savaşları kaybetmesine neden olur.
Aegon’un gerçek Aegon olduğu belli değil. Gerçek bile olsa olası bir isyan Tywin sayesinde en az 10 yıl ötelendi.

Bu konu çok su götürür çünkü varsayımlar üzerinden konuşuyoruz. İkimizinde ortak kanısı Lanisterlar’ın kan kaybedeceği ben bu durum Tyrion’la değişebileceğini düşünüyorum, sende ne olursa olsun daha kötü olacağını söylüyorsun. Bekleyim, görelim. :slight_smile:

Aegon blackfyre o kesin lakin yeni bir savaşta lannisterlar kazanamayabilir

Bu kitaplardan hangisi blackfyre isyanını konu alıyor? Tam olarak ne gibi olaylar oldu öğrenebilmem için hangi kitabı okumam gerek? :slight_smile:

bu kitaplardan blackfyre isyanını konu alan yok yalnız kitapta bugüne kadar yaşanmış bütün blackfyre isyanları hakkında bilgi veriyor neden çıktığı kimlerle kimler savaştı falan diziyi izliyorsan televizyonu kapatmanı ve bir kitabevine gidip seriyi baştan okumanı tavsiye ederim öyle yaparsan dizinin boşa vakit harcamak olduğunu anlarsın

Ben zaten diziyi bıraktım yazılan kitaplarıda okudum o dönemi anlatan ayrı bir kitap var mı diye merak etmiştim, teşekkürler.

Tyrion Lannister: Kuzeyliler asla unutmayacak.
Tywin Lannister: Güzel. Güneye geldikleri zaman ne olduğunu hatırlarlar.

Hahahahaha Gülmekten öldüm :smiley: neyse bu foruma yeni katıldımda profilin sağında direk baratheon,lannister ve diğer hanelerin arması arması demeyelimde logosu var onu nasıl yapıcaz bende şuanda kan akıyor damla strengermi ne öyle yazıyor bende lannister hanesi yazmasını istiyorum…

Hoş geldin foruma. Yukarıda isminin yanındaki oka tıkla ordan kullanıcı panelini seç. Solda alt tarafda grup üyelikleri var ordan yapa bilirsin.

Peki birinci grup üyelikleri var lannistere katıldımda nasıl onu aşagı indirip lannisterin gözükmesine izin vericem

heh tamamdır halletim yardıma gerek yok teşekkür ederim yinede!

Seride deli Aerys döneminden (Robert dahil) beri Yedi Krallığı yöneten güçlü hane.Diyarı yönetecek kabiliyetli başka hane yoktu.Adamlar önemli bir boşluğu doldurdular.

En büyükleri hanenin başı, babası, küçük oğlunun sevdiği kadına hallenip ardından afedersiniz sıçarken ölmüştür. Haneleri büyüktür ama doğruya doğru :slight_smile:

Yönetmeye en yatkın hane, orta çağın ingilteresi

Paralı, ihanete meyilli ama yönetmeyi bilen bir hane. Onur yoksunu insanlardan oluşuyor genellikle.

Lannisterlar’ın en belirgin özellikleri zekalardır. Düşmanlarını yenmek için önce düşmanının müttefiklerini saf dışı bırakmalısın mantığının kavramış insanlardır. Starklara karşı Freyleri kullanmaları bunun kanıtıdır. Kızıl Düğün çoğunuzu üzdü bunu planlayan Tywin’di. Onurlu bir iş miydi, kesinlikle hayır. Peki onurlu olup olmaması Tywin’in umrunda mıydı? Buna da kesinlikle hayır. Çünkü Tywin Lannister’ın onuru hanedanın çıkarları söz konusu olunca önemsizdi. Yüzyıllar sonra insanların hatırlayacağı Lord Tywin’in onuru değil, Lannister Hanedanı’nın ihtişamıdır. Bu büyük resmi gören tek hanedandır.

Son bölümde yüzde yüz haklarının yendiğini düşünüyorum. King’s Landig hala Baratheon simgesi taşıyor. Tahtta Cercei varken.

İnanılmaz sayılarda kayıplar vermiştir. Rahat bırakınız.

Tabi ki de Baratheon simgesi olacak Cersei’nin tahtta olmasının tek sebebi Baratheon olması.

Hayır. Cersei dahil hiçbir kraliçe, kralın soy adını alamaz. Westeros’taki diğer evliliklerde leydiler, kocalarının soyadını alır. Örneğin, Catelyn Stark veya Lysa Arryn. Ancak sözkonusu kraliyet olduğunda işin rengi değişir. Kraliyet Hanedanı’ndan olmak için kan bağı gerekir. Bu kan bağıyla siz tahtta hak iddia edebilirsiniz. O yüzden herkese kraliyetin soy adı verilmez. Kralın çocuklarına verilir çünkü bir kan bağı vardır (baba-çocuk ilişkisi). Ancak kraliçeye verilmez, çünkü kraliyet hanedanı ile bir kan bağı yoktur. Velhasıl kelam, Cersei Baratheon değil Cersei Lannister’dır. Jeyne Stark değil Jeyne Westerling’dir vb. Cersei’in tahtı alması bir nevi -hoş bir benzetme değil ancak- ‘‘darbe’’ yapmasındandır. Cersei tahtı gücü ile almıştır. Veraset kanununa göre Cersei’in Baratheon olarak tahtta hak iddia etmesi mümkün değildir. Son olarak seride çokça kez gördüğümüz üzere iddiası iyi olan değil güçlü olan Demir Taht’tı kazanır.

Sadece güç yetmez. Bunun yanında zeka ve sancaktarlarının sana olan inancı vb. etkenler vardır. Dizide Cersei’nin tahtı alması tamamen HBO’nun bir şekil senaryoyu idare etme şeklidir. Zalim, Deli, Ensest ve Yedi Tanrı’nın en kutsal yeri Baelor Septi’ni patlatan bir kraliçenin hiçbir zorluk veya direniş görmeden tahta geçmesi ancak Hollywood dizilerinde olur böyle. Şöyle düşünün Musollini Aziz Petrus kilisesini patlatıyor ve halk da hiçbir şey demiyor ? veya Arabistan’da Kabe patlatılıyor ancak halk hiçbir şey demiyor ? Maegor dinle uğraştığı zaman büyük bir direnişle karşılaşmıştı. Ah nerdesin GRRM.