Lannister Hanesi

abi bana şu tywın ı iyi göstermeyin kızıl düğünü o planladı o anlaşma yaptı robbu öldüreceksen savaşta adam gibi yen düğünde olmaz bu işler

ya tywin robb’u yenebiliyordu da keyfinden yenmedi :smiley:

lannister hanesi tek hane güçlü ama tek hane starklar ise Tull hanesi,frey hanesi 3 büyük hane 1 güçlü haneye karşı coğrafi konumlarıda etkili tywin lannister’ın böyle adi yollara girmekten başka çaresi kalmamıştı

zaten savaşlar beş yolla kazanılabilir:
askerle,
stratejik zekayla,
diplomatik yollarla,
evlilikle veya
cinayetle

tmm işte tywin lannister’Da savaşı zekasıyla kazanıyo bunların hepsi strateji

en çok starkları severim ama bükemediğin eli öpeceksin misali lannisterları tebrik ediyorum özellikle tywin lannister’ı.

Starklar Lannisterların kolunu kırıyordu savaşta bırak bükemediği eli öpmesini :smiley: O Kızıl Düğün hadisesi olmayaydı görürdüm ben Lannisterları.

3.kitap.

Zaten Tywin’de geberip gidiyor Joffrey ile artık bi Cersei ile Jaime kaldı geberecek.

kitabı okudun mu?

Hayır okumadım ama okumuş kadar oldum spoiler yiye yiye :smiley:

kitaı okumana gerek yok ben awoiaf tan 6.kitabın başlangıcına kadar biliyorum spoiler yinede 3.kitabıda okudum

tamam dostum sakin ol sadece sordum :smiley:

Lannisterların gözümde pek değeri yok.(Tyrion hariç)Ama saygı duyduğum bir hane milleti birbirine nasıl düşüreceğini ve karışıklık yaratabiliyorlar heran :smiley:

Lannisterlerin sloganı hoşuma gidiyor aslında tyrionu severim.Cersei ile jaime tam tersi.

Lannisport Lannisterlarını merak eden tek ben miyim?

Bende merak ediyorum ama o kadar ilginç birşey değildir. Tywin’in kuzenlerinden biridir.

Sonuçta Lannister, her taşın altından çıkabiliyor. :smiley:

Seri başladıgında Kevan Lannisport Lordu olabilir

Hayır değildi. Bilinen iki üyesi var. Biri Myrcella’nın hizmetkarı Rosamond diğeri ise (buna çok şaşırdım) Beyaz Liman’da üstatlık yapan Themore

kevanda seride 4.kitapta oluyor üzüntü ve kederden biliyorum lanisterlar dağılıyor resmen kimse kalmıyor casterly kayasi tywinimize kalacak:)