Leyla ile Mecnun

Bu kadar özel kılan nedir bu diziyi ? Ben şu an önyargımı yenemiyorum adını duyunca pek de heyecanlandırmıyor beni.

Dostum üzdün beni bu dizi sevilmez mi ya

İzledin mi daha önce bilmiyorum.
Her zevke hitap eden bir dizi değil, bunu beklemek de yanlış olur bence.
Onu en özel kılan şey samimiyeti. ‘Mahalleden arkadaşların’ dizisiydi Leyla İle Mecnun. İzlerken bir dizi izliyormuş gibi gelmiyor o yüzden insana, karakterlerle bütünleşiyorsun.
Karakter demişken, bana göre bu dizinin her karakteri kusursuz ve derin karakterler. Hem absürtler hem doğal. Absürtlük ve doğallığı-bizdenliği aynı anda yakalamış olması bu diziyi bambaşka bir yere koyuyor.
Mecnun karakterinde kendini bulmayan yoktur herhalde izlerken. Ama Mecnun gibi bir karakteri de bulamazsın gerçek hayatta. Güzel olan buydu.
Ayrıca insanlar karikatürize tiplerle, absürt karakterleri karıştırıyor yorum yaparken. Absürt mizahın Türkiye’de tam anlamıyla başka bir örneği yok Leyla İle Mecnun dışında.
Ayrıca Onur Ünlü de bu ülkedeki gerçekten iyi işler yapan sayılı yönetmenden biridir. Hep dedikleri gibi onunki başka bir kafa :slight_smile:

Çok özledik be onlarda ben de özledim dedi ama o da 13. bölümde yayından kaldırıldı batsın bu ülkenin reyting sistemi

Kendi adıma şunu diyebilirim. Hissettiren diziydi. Ben şahsen başlarda hissetmek-gülmek ve ağlamak karışık burada- için izlerdim. Zamanla samimiyeti azaldı, ama bu sefer de benim için anlamı farklı oldu. Haftada 1 günlüğüne beni güldüren tek şeydi. Her hafta da o komediyi sağlardı. Biraz da benim alışkanlığımın sebepleri olabilir bunda.

Ama önceki yoruma katılıyorum, herkese hitap etmeyebilir, sevmeyenleri de anlayabiliyorum ben.

Dediğin gibi ilk bölümleri hem senaryo hem de samimiyet olarak muhteşemdi sonradan ise senaryonun kalitesi düştü samimiyet azaldı ama o haliyle bile çok iyiydi ama bu dizinin ilk sezonu kadar iyi bir dizi görmedim daha

Diziyi hiç izlemedim arkadaşlar :smiley: Sadece (türk dizilerinin hepsini kötülemiyorum) türk tv lerinden gereğinden fazla aşk konulu dizi var ve bende bunu onlardan biri zannediyorum.O yüzden biraz önyargılıyım.Zaten izlemem söz konusu değilde sadece bu kadar çok sevildiğini görünce biraz şaşırdım.

İlgilenenlere; Leyla ile Mecnun haftaiçi hergün 6.30da trt1’de tekrardan yayınlanıyormuş. Ben öğrendiğime çok sevindim, paylaşmak istedim. :slight_smile:

Netflix var oradan izliyorum.

Cnm boşa yormuşsun kendini bak burda ne var https://www.youtube.com/channel/UCHOPSacC4ENwNJDCEyjhAdQ/videos

Kardeşim orada dublajlar ve altyazılar yok.
Ya da çözünürlük.

Forum bitti artık gerçi ama, görenlere hatırlatırız belki, ne diziydi ya, haftada bir kendimizi hatırlardık.

izlediğim nadir dizilerdendi çok güzeldi abi neden bitirdiniz neden ?

Çünkü kaliteli bir diziydi ve Türk izleyicisinin kaliteli dizilere alerjisi var. :frowning:

Behzat Ç işler güçler kardeş payı leyla ile mecnun hepsi süperdi benim için. Dediğin gibi kalitesiz yapımlara 10 sezon çekerler ama kaliteli yapımları ratingler biraz düşsün hemen harcarlar o yüzden biz kaliteli diziler izleyemiyoruz.

Efsane diziydi. Anlamıyorum kalitesiz diziler tutulurken böyle diziler nasıl bitiriliyor