Marco Polo

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu yapım; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi.
başroldeki kişi Lorenzo Richelmy.

ilk bölümü yeni izledim ve gayet başarılı, sürükleyici bir bölüm olmuş. ayrıca marco türkçe bir cümle söyledi dizide, şu sıralar da herkes türkçe konuşuyor :smiley:

Vuu çıplak ve yakışıklı adamlı dizi

Bu ismi age of 2 den animsadim .ddd

koskoca marco polo’yu oyundan mı hatırladın :smiley:

“kum yılanlarda şarkı söyler” mi ne dedi altyazı olmasa türkçe dediğini anlamıcaktim da vinci’deki beyazıttan bile kötü söyledi :DD uygurca olduğunu söyledide bildiğin bizim türkçeyi konuştu bu kadar benzermi cidden ?

Şive olarak “çok az” bir benzerlik var.Ama kelime bakımından biraz farklı.

yani dizide kullanılan o kelime marco’nun okunduğu şekilde değil dimi. öyleyse hiç anlaşılmıyo çünkü

bu sezonun merak ettiğim dizilerinden biri. ilk bölümün yayınlandığını bilmiyordum bir ara izleyeyim :stuck_out_tongue:

Sırf Netflix’te yayınlandığı ve içinde Türk ögeleri gectigi icin merak ettim :smiley:
Evet iki konuda da ırkçıyım :smiley:

İzlicem:3

tam ne diziler cıkmıs dolanıyodum bunu gordm ızlıyorum hemen :3

2 ve 3.bölümde çıkmış

10 bölümün hepsi çıktı
Netflix politikası gereği bütün bölümleri aynı günde yayınlıyor

1. bölümde var netflix toplu yayınlıyor dizileri

tamam sakin kızmayın asdfas

savaşçı kız mavi prenses’ten daha iyi bu arada :smiley:

çok şükela bir haber bu :3 işin içinde mogollar uzak doğu olması ilgimi baya çekti :smiley:

çok şükela bir haber bu :3 işin içinde mogollar uzak doğu olması ilgimi baya çekti :smiley:
[hr]

+1 çinli assassin dimi :smiley:

hani ziyafetteki kız :smiley: dövüşte onu yenebilenle evlenecekmiş ya :smiley: bizimki de gitmiş mavi prenses diye tutturdu peh :smiley:

oy oy spoil yedim ayak üstü öylemi tam izliyordum :))

spoiller durumu yok ya sadece güzel bi kız var :smiley: