Martell Hanesi

En sevdiğim hanem hatırladıkça göz yaşı döküyorum. Nasıl yediniz bu haneyi? Dorne size ne etti?

Neyse sadece diziyi izlemiş ya da tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen üyeleri vikiye davet ediyorum. Bu hanenin baştan sona çevirisini tamamlamıştım birkaç ay önce. Güncelleme gelmediyse awoiaf’a aynı içeriktedirler. Okudukça hayran kalıyorsunuz yani. Ne kadar mükemmel bir hane.

Dizide konusulacak bir yanlari kalmadi pek ama kitapta Martell hanesinin “Aegon” ile çok sey elde edeceklerini fakat sonradan birden büyük bir kayip, ani bir düsüs yasayacaklarini düsünüyorum. Seride Aegon’un fake olduguna inandigim kadar baska hiçbir seye inanmiyorum diyebilirim ve bu konuda yanilmiyorsam eger Aegon’un sahteliginin ortaya çikisi onunla ittifak kuran Martell hanesine büyük zarar verecektir diye tahmin ediyorum.

kıyım kıyım kıyılmıştır.

@“Starkgaryen” Sahte olup olmamasının bir önemi var mı ki? Sahteyse bile savaşı kazandığı sürece demir tahtta oturacak, Rhaegar’ı mezarından çıkartıp babalık testi yapacak değiller ya.

@"TurkJedi"
Bir önemi var elbette. Aegon gerçek bir Targaryen ise Dany susup oturacak çünkü taht Aegon’un hakki oluyor direkt ama eger düsündügüm gibi Aegon sahteyse o tahta oturmasina Dany kolay kolay müsaade etmez. Oradan oalylar kopar zaten.
Ortaya nasil çikacak konusuna gelirsek, bu seride gerçekler bir sekilde ortaya çikiyor. Aegon Targaryen degilse, Martin böyle bir sey yazdiysa, bu bir sir olarak kalmaz.

Ya canım Martell hanem benim. Seni rezil etseler de hiç etseler de sen benim gözdemsin ya. Seni rezil edenler utansın. Diziyi izleyenler mutlaka tarihini de okusun.

Ben herzaman Aegon’un akıbetinin ejderha ateşinde son bulacağını düşünüyorum. Düşünsenize sahte ejderhanın cayır cayır yandığını nede güzel olurdu.

Kendi silahlarıyla öldürülen, yumruklarla etkisiz hale getirilen muhteşem yılanlara sahip hane.

20202020

Dizide 3 sezon boyunca rezil rüsva edilen talihsiz hane.Hiçbir hane bu kadar batırılmadı.

Ancak 6.kitapta kayıplarına rağmen intikamlarını almak için dört bir yanda her ferdiyle mücadeleyi sürdürüyorlar.

Dizide patlatılan kitapta patlayacak hanedir. Metanet gösterirlerse çok kelle götürürler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten geçen sezon bu haneye yapılanlar saçmalıktı. GRRM nasıl göz yumdu bu rezilliğe anlamıyorum. :frowning:

Martin diziden aldığı bolca parayla göbeğini büyütmekle meşgul.İlk sezonlarda yapımcı ve senarist olarak diziye hakimdi.Yazarlar ufak değişiklikleri bile ona danışıp yapıyorlardı.
Sonrasında Martin kitaplar benim dizi onların deyip elini çekti.Popüler kültüre teslim olan bir yazar elbet gözünü yumar seri fanatiklerinin şikayetlerine.