Martell Hanesi

Kimse kimseye babasinin hayri icin yardim etmio. herkes cikari icin.

martellar ile dany birleşçek heralde

Dany Aegon’dan haberi olduğunda neler yapacak acaba.

Dany’nin kardeşi olan Aegon değil. Dany’nin iki kardeşi var Visery ve Rhaegar. Aegon ise Rhaegar’ın çocuğu. Yani Dany Aegon’un halası oluyor.

Abi uzattığıma pişman oldum.Forumdaki en ağır spoiler bunlar.Bitirelim bence :smiley:

Mısırlılara aşırı benzettiğim ve Tyrion’un bölümlerinde görünmeye başlayan fazla kin tutan bir hane gibi geldi. Hoşlar güzeller fiziksel özelliklerini aşırı övmüş yazarımız diziye renk katacaklar :smiley:

Martell ler bence Mısır’dan ziyade Türkiye Yunanistan’a daha çok benziyor.

Sizce kaçıncı sezonda gözükürler?

Bu sezon %20 ihtimalle. Ama gelecek sezon kesin gözükecekler.

Bu sezon zor ama 3. sezon kesinlikle.

Bu sezon çok zor bence de. 3.sezonun ortalarına doğru mutlaka görünmeleri lazım kilit noktalar.

3.sezon genel anlamda kilit olacak galiba.

Evet. 4.kitap aşırı sıkıcı ilerliyormuş sanırım. Dany gibi Jon gibi bazı önemli karakterlerden bahsetmiyormuş yazarımız.

Bir yapıt tuttuktan sonra senaristlerin ve ya yazarların hatası bu oluyor işte.İşi iyice paraya döküyorlar.Misal Harry Potter, Saw vs. örnekler varken Lord of the Rings gibi her şeyiyle tadında bırakan bir örnek de var karşımızda.İnşallah ilerki zamanlarda Game of Thrones’un suyu çıkmaz.

eşlik sözlükte birisi şöyle yazmış.

[quote]bazı kaynaklardan okuduklarımı anladığıma göre g.r.r. martin amcamız vaktiyle bu seriyi sadece 3 (yazıyla üç) kitap olarak düşünmüş. yani a game of thrones, a dance with dragons ve the winds of winter. ama daha ilk kitabı yazarken vazgeçmiş bu fikrinden. araya iki ya da üç kitap daha girmesi gerektiğine karar vermiş. a clash of kings ve a storm of swords’ten sonra a dance with dragons gelecekmiş. fakat hikaye öyle bir uzamış ki tek kitaba sığmaz olmuş. asos’te bu yüzden sıkıntı çeken yayıncıları martin’i hikayeyi biraz daha uzatıp bu tek kitabı iki kitap yapmaya ikna etmişler ve sonuçta 4. kitap a feast for crows olmuş. aslında bu iki kitap tek kitaptan oluştuğu için olayların yüzde yetmişi eş zamanlı olarak gerçekleşiyor ve aynı anda gerçekleşen olaylar iki kitaba yayılıyor. zaten affc’da daenerys ya da jon bölümü olmaması, adwd’da sıfır sansa, sadece bir jaime, bir bran, bir cersei, iki arya bölümü olması da bu sebepten. bu karakterlerin hikayeleri bir kitapta anlatılınca diğerine hikaye kalmaması yüzünden.

şimdi hedef yedi kitap. tabii bu hedefin adwd’ta bırakılan westeros durumunda ne kadar gerçekçi bir hedef olduğu tartışmaya açık. zaten g.r.r. martin’de canım isterse sekize de çıkarım türünde laflar etmekten çekinmiyor. tabii bir robert jordan vakası yaşanması da mümkün fakat martin göründüğü kadar yaşlı değil, 63 yaşında henüz, sağlığı da iyiymiş güya. bence biz ölmeden bitirsin ki bence hepimizi gömer kendisi.

Kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=27369533[/quote]

Katılmıyorum.Aztek,Maya gibi Orta Amerika Uygarlılarındaki güneşin tasvirini andırıyor.

Böylesine sevdiğimiz bir başyapıt zincirini üreten kişi hakkında ikidir vefat etmeden bitirse gibi sözler görüyorum.Ne ayıp.HİÇ yakıştıramadım

Boyle seyler yaziliyr cunku vaktiyle zaman carkinin yazari robert jordan kitabi bitiremeden gitti
-bitirmek icin tutulan yazari da sevdim baska mesele tabi-

Öğrenmiş oldum :slight_smile: Bitmese aslında ayrı bir tadı olur acaba ne olacaktı ne bitecekti gibi.Ne de olsa en güzel an bir işin bittiği an değil onu yapma süreci içinde yer almak ve bu hazzı tatmaktır ve asla bitmeyecek bir işten ayrıca keyif alınabilir yani en azından ben :smiley:

Bittigi zaman kotu oluyor gercektende. Bitince tum zevki kaciyo. Bu tip tum dunyayi bastan sona tasvirleyen ve konu icine dahil eden hikayelerde, oldukca bol kitap normal.

Bu arada martell benim favori hanedanim.oldukca kilit pozisyonda olacaklar.

bana nedense hiç çekici gelmiyorlar.Kültür ve yerleşim olarak sanki westeros’tan kopuk gibi.Bana tüm olayın bir piyonu en fazla olsa olsa 2 piyonu eder gibi geliyor :slight_smile:

Tyrion abimiz cerceinin kizini bosuna mi Dorne a gonderdi. O yaptiysa bi bildigi vardir demi. Dany icin en uygun ve en muhtemel muttefik oldugu icin de seviyorum bu insanlari. Dorne oyle bir yer ki vaktiyle westerosu 1000 kisi ve 3 ejderha ile dumduz eden Aegon Dorne’u fethedemedi. Tum kralliklari ezip gectikden sonra, elinde o kadar da imkan oldugu halde basaramadi. Dorne cok cok onemli.