Martell Hanesi

Bana da çok ilgi çekici geldi. Ak Yürüyenler güneye doğru ilerleyecekler ya o sırada Martell’ler fazla bir zarar görmez diye düşünüyorum.

En korunaklı yer.Bildiğim kadarıyla uzun kıştan bile pek etkilenmiyorlar

Ben fethettim ama :tongue: Bende öyle düşünüyorum. Tüm krallık savaş bitince harap olmuş olacak ve Arryn ve Martell hanedanları en güçlü hanedanlar olacak.

Bence kimsenin arryn ile ugrasacak vakti yok. merakli da degiller. daglik ne iduu belirsiz bir bolge zaten. Bu arada Daeron sen fethetmedin, simdiki zamanda gorduumuz o meshur oyun ile masa basinda baglandi Dorne demir tahta. Targenyanlarin aile disinan en fazla kiz alip verdikleri hanelerden biri martel olmasi da bundan geliyor sanirim.

martellar bnce çok güçlü bir aile gibime gelio inş lannisterlarla kapışırlar

Martell Hanesinin güçlü olmasının sebebi zaten güçlü ailelerle savaşmamaları yafes Lannisterlarla kapışmazlar diye düşünüyorum.

martellerin gücü sadece dorne sınırları içersinde çünkü ordusu daha çok mızrakçılardan oluşuyo ve saldırı kuvveti değilde savunma kuvveti aegonun ele geçiremesinin sebebide dorne un dğlık ve çöllük olması nedeniyle bölgeyi iyi bilen askerler gerilla savaşı yapıyo yani dorne lannisterlera saldıramaz ama lannisterlar da dorne saldıramaz

ben kimseyle kapisma olur demedim ki zaten. hasanlebron yazmis onu.
Martelin isi savasmak degil ortaligi karistirmak olur ancak. E bu iside hic bir zarar gormeden en rahat yapabilecek konumda olan onlar. Ne kadar ugrasilsa da su anki ordularin hic birinin fethedemeyecegi tek yer orasi. Tecrubeyle sabittir

Martell Hanesi’nden niçin karakterler Türkçeye çevrilmiyor ??

Ben çevirmeye niyetliyim.Bekir Cem’e mesaj atarım.Onaylar ve karakterler bölümüne Martell başlığı açarsa yapılır.

Hemen açıyorum Martell başlığını.

Hemen Oberyn Martell ile başlarsak güzel olur.

Tamam onay gelirse ilk onu çeviricem hatta bugün bile çevirebilirim, işim yok.

Teşekkürler. Yeterli ingilizcem olsaydı yardımcı olurdum ama malesef yok…

Doran Nymeros Martell çok takıntılı bir lider. Geçmişte olanları hiçbir zaman unutmayan birisi. Bana sorarsanız tahminimce Doran Nymeros Martell, Elia Martell ve çocuklarına olanlardan dolayı Lannister’lerden intikam istiyor. Ve Targaryenlerin Westeros’taki tek dost olabilecek hane diyebiliriz.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-dothrakiler-turk-mudur.html burada dostum

Ve katılıyorum martel hanesi hakkında söylediğine

Çok büyük intikam bekliyorum. Çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook

Rickon yapar birşeyler merak etme :slight_smile:

Ne hatırlattım yahu ben :smiley: doğru anladıysam eğeeerr:

kraliçenin impe diklenmelerini buna yoruyorum. Ama onlarda düşmedi jeton sanırım :stuck_out_tongue:

Ben martell olacağım ve elime Lannister/baratheon yollayacaklar… Neyse :stuck_out_tongue:

Pis gümüş prens! Doğru anlamışım :smiley:

O bu değil de martell insanlarını gözlerini açmaya davet ediyorum! Myrcella elinizde! Herşeyi ben mi dicem ya!!?