Martell Hanesi

Myrcella gibi uysal bir velete birşeyler yapacak duruma düşerlerse bence Elia’yı katledenlerden daha aşağılık duruma düşerler. Martell’ler bunu yapmaz bence. Eddard “Ned” Stark’ın Theon’u rehin tutması gibi birşey olabilir.

Martell ailesi iyidir, candır. Çölün sıcak rüzgarları kalplerini de ısıtmış, birer iyilik meleği yapmıştır. Kıymazlar masum, zavallı velete…

Hemen öldürmeyecekler herhalde! Sansanın var mı?! Elianın,Rhaenysin var mıydı!? Az akıllarını kullansalar kıza psikolojik işkence etmelerine bile gerek kalmaz. Ah aah ben olacaktım…

O kadar sessiz kaşmışlarki amcası kızı ikinci kez düşünmeden yolladı. Tyrion? Nası aklına gelmez!?

Kıza bir şey yapsınlar demiyorum! Az komplike düşünün :smiley:

Kızı Lannisterlara karşı kullandıkları vakit birşey elde edemezler… Toprak veya güç elde edemezler, yani Dorne dış dünyaya kapalı kuzey gibi. Ne kral çıkarma, ne de başka topraklara yayılma amaçları var. Para içinde yapmazlar. Çünkü Martell’lerin esas istediği şey intikam. Denizde kum, lannister’da para… Veletlerin Jaime’nin çocuğu olduğunu da herkes biliyor. Baratheonlar para vermez.

Öteki türlü ellerinde boşuna beslemezler zaten. Bu lannisterların işine yarar… Zaten Tyrion o kadar gerizekalı değil, boşuna yollamadı Myrcella’yı oraya. :smiley: Bunu bildiği için yolladı. Martell’lerin toprak veya krallık peşinde olmadığını, üstelik para koparmak istemeyeceklerini. Hazır Lannisterlar tahta sahipken ve çok güçlüyken üstelik komşuları Tyrellleri de yanlarına aldıkları için “hadi öyle olsun bakalım, söz keselim” demelerini bekliyor.

Eğer intikam istiyorlarsa öldürmekten başka çareleri yok yani. Kızı rehin tutmaları hiçbir işlerine yaramaz.

Bence yarardi da şu an telefonda olduğumdan hiiiçç uzun uzun yazamayacağım :smiley: zira çok zor yazmak :stuck_out_tongue: bunları ben de biliyorum elbette ben daha başka şeyler düşündüm,ızun vadeli :\

Bu serideki en büyük beklentim,rickondan sonra, onlardan. Şu intikamı alsalar da ben rahatlasam :stuck_out_tongue:

Entrika çevirerek iş yapmalarından bahsediyorsanız kız ile evlendirebilirler kendi oğullarını… Tahta sokulup sonra tek hamlede intikam usulü. Oberyn sinsi bir amca. Beklenmedik şeyler yapabilir, ama şövalye ruhlu bir adam olarak kızı asla öldürmez. Bunu tartışmamız bile saçma aslında. Öldürmeyeceği kesin…

Ne yapar bilmiyorum ama, kız ile değilde, kız üzerinden intikam alabilirler. Müttefik gibi görünüp… Amaaan neyse, biz ne tasarlarsak tasarlayalım sonucu yine Martin belirledi/belirliyor/belirleyecek… :open_mouth:

Çok güldüm o bakacağıza,gören duyan düğünü biz yapıcaz sanacak :smiley:

Ben hiç kızı öldürsünler demedim,siz bu fikire atladınız :smiley: ne yaparlarsa yapsınlar ama şu intikamı alsınlar. Bana kalsa targaryenlerden almalılar ya neyse,öldü zaten pis gümüş :stuck_out_tongue:

Ak yürüyenler ile müttefik olmaları lazım. Starklarda işin içindeydi. :tongue:
Ak yürüyenlerin daimi yaz toprağı Dorne’da işi olmaz zaten. En iyisi Ak yürüyenler ile müttefik olsunlar.

Bu öldürürlerse kötü olur mevzusu benden çıkmıştı. Saçma yinede… Patates kafalı, kısa boylu ve göbekli birinden ne bekliyordunuz ki, bende saçmayım… Uzun lafın kısası Martell öldürmez o kızı. Bak hala!

Neyse susuyorum.

Rhaegar bin kez ölsün geri kalan Targaryenleri ben basarım bağrıma. Bebeklerim benim.
Hacet yok yani ak gezene falan :smiley:

Tüm sorunların kaynağı hep insanlar… Şerefsizler iki dönüm toprağı paylaşamıyor, bence ak yürüyenler hepsini toplayıp gebertsin kadın, çoluk, çocuk, yaşlı demeden. Zaten merhamet anlayışları da yok. :smiley: Müstahak bu insanlara.

Ak yürüyenler gidincede ben kendi medeniyetimi kurmayı düşünüyorum King’s Landing’te…

Ahsllajaja sen insan değilsin zaten :smiley:

İnsan ırkının soyu tükenmeliydi çoktan. Çok iğrenciz.

Patates kafalı üstelik kelim… Pek insana benzemiyorum. Westeros’a şimdi gitmeye bu yüzden korkuyorum, ucube deyip koparırlar kellemi. Gerçi Joffrey’in güzellik anlayışı yamuk, belli olmaz ama bu velet herşeye kıl kapıyor.

Ama biz seni böyle seviyoruz reyiz :frowning: deme öyle :frowning:

Gerçekler acıdır… Siz ne bilirsiniz patates kafalı olmayı? Borgias’taki Fransa kralı anlar beni ancak… :\

Serinin belkli de en karizmatik karakteri Oberyn Martell bu haneye aittir. Sırf o yüzden bile severim Martell’leri.

martel hanesi çok zeki aslında renly e ihanet etmiyorlar 3.kitapta anlasılıyor amaçları çok başka ama içten içe lanisterlera büyük düşmanlar ve yedi krallıkta altın dısında her şeyde en güçlü onlar onlara bir stark eli lazım:)))

:slight_smile: Adamlara bir Stark eli değerse bellerini hiç doğrultamazlar dostum.

starkların genelde tahtla işi yok yani kuzeylilerin genelde koruyucular yani klasik ingiliz tarihindeki iskoçları andırıyor starklar…en buyuk kurt ned sonra arya robbun annesi bir süre sonra kendisi kuzeye ve kurtlara ihanet ediyor…arya kıstepesi leydisi olsun ya baska türlü intikamları alınmaz:)))

armaları da sözleri de güzel ama armalarının bir hayvan olmasını isterdim

gerek yok hocam…westerosta yeterince hayvan var zaten…

Forumda da var bazı bazı.