Martell Hanesi

Ne yapacaksın işte onlar da olmasa kimden nefret edeceksin?

Nymeria 10bin gemiyle gelmis cokta kuçuk ve gucsuz bir aile oldugu soylenemez .Birde mottolarina ve armasina kurban oldugum aile

Tyrell’lere düşmanlar diye sempati duyduğum, sonra da bayağı bir sevdiğim hane :smiley:

Ayni neden <3 birde cok ilgi cekici herifler en farkli aile westeros daki .Targaryenlarin yenemedigide .birde adamlardam picler falan cok normal karsilaniyor

aegon bile fethedememiş düşün yani yok ötesi :smiley: her yönüyle farklılar, bir de filmlerde dorne’u görsek keşke çok merak ediyorum

Bir bunların planını bir de Yüksek Bahçe’de neler dönüyor bilmiyoruz :S

Dügüne gelicekler joffrey in sonra zaten bas ailelerden biri olacaklar.myrcella birde dany geldiginde ilk yardim edicek aile

Dany rüyasında görür yardımı ;D

Bana öyle geliyor .oberyn öldükten sonra dorne intikamini istiyecek bunu da ya myrcella ile yada dany ile alacak

5.kitap

Quentyn kendi aklının cezasını çekti ama Dorne kesinlikle Dany’i suçluyacak. Yani Dany, ittifak şansını kaybetti.

Bence savaş bittikten sonra Martell hanesi en güçlü hanedanlardan biri olacak.

Bence kitabın sonunda Martelller ve doğal olarak Dorne tekrar bağımsızlık ilan edicek.

En sevdiğim hanelerden.Stratejileri,sözü,karakterleri,gelenekleri ile çok severim bu haneyi.

Martell hanesini sevmeye başladım bende, ilginç işler yapacaklar gibime geliyor.

Doran martell diye bir adam var seride en fazla şişirilen karakter ve boş adam, oberyn vardı bir onada yazık oldu

Dizide Oberyn Martell’le Elaria Sand’i kimin oynayacağını çok merak ediyorum. Umarım İspanyol kökenli/Güney Amerikalı birileri oynar. Çünkü hep aklıma İspanyollar geliyor Martellleri okurken. Hatta Elaria Sand’i şu Modern Family’deki Sofia Vergara oynasın. Gözümüz gönlümüz açılsın :stuck_out_tongue:

4.kitap sonrası favorim olan tek hane oldu Marteller.Ancak favorim olan tek karakter yinede muhteşem Jaime Lannister.

Bu hane diziye ne zaman katılıcak çook merak ediyorum. En farklı hane bence ama daha doğru dürüst tanıyamadık bile dizide olmadığından

1. Sezon 1. Bölüm kesin birkaç ferdini göreceğiz.
    Westerostaki en farklı hane. :slight_smile:

Ah keşke keşkee :’)

Bu Marteller çok uçuk ve özgürler yaa. Hiç kimsenin düşüncesine takılmadan cinsel birliktelik olsun, kendilerine özgü yasaları olsun falan herkesten uzakta kafaları rahat bi yaşam sürüyolar. Ah bi de şu diğer soylu ailelerin taht kavgaları yüzünden sürekli araya kaynamasalar ------- çok yazık oluyor, çok.

@“Emilio Toland” a gıcıklık olsun diye Marteller’e karşı bi sempatim yok falan diyodum ama içimde gizli bi tutkudur bu Marteller, ne yalan söyliyim :3