Martell Hanesi

Tamam tartışmayın hepiniz yanılıyorsunuz zaten.
Targaryen > Diğer bütün haneler :cool:

Ve Targaryen egosu gelir. :confused:

Ne sandın :biggrin:

çok garip hanedeki tipler türk arap gibidir . Bu aile ismini ise arapları durduran charles martell den almıştır diye tahmin ediyorum =)

İstisnasız tüm üyelerini sevdiğim tek hane.

mantıklı geldi bir an.charles martell diye biri oldugunu bilmiyordum.

bende bilmiyordum bir kaç ay önce tarih’i seven bir abim var o söyledi bu adamı.ee george martin bu adam ironi yapmış resmen arap fizikseli bir aile ama soy isimleri martell =)

Hanelerin hasıdır, en nevi şahsına münhasır olanıdır. Kitabı okudukça böyle Mısır, Orta Doğu havası verir, o an o kurak çölleri merak edersiniz. Hanedanları da keza serinin, en baba yiğit, en merhametli, en zeki karakterlerindendir. Dizide de şükürler olsun göreceğiz lakin kitapta anlatılan o Dorne’un muhteşemeliğini yansıtabileceklerinden pek emin değilim. Yine de umutla bekliyorum bakalım.

Benim gözümde, diğer krallıklar İngiltereyse Dorne Fransa’dır. Onlara olan soğuklukları ve kendi aralarındaki güçleri ile gerçekten şanslı bir hane. Keşke üyeleri biraz daha akıllı olsaydı. Sözlerindekinin aksine çok rahat kırılıp bükülüyorlar

Dorne, Fransa mı? :stuck_out_tongue:
Dorne, Mısır değil çünkü piramitleri yok :stuck_out_tongue:
Ama bir Arap Yarımadası veya Akdeniz o civarlarda bir yer. Mısır da oralarda ama kültür olarak benzemiyor Mısır’a.
Ve kesinlikle “en zeki” değiller.

Yanlış anladın. Ben fransa derken hani Fransızlar İngilizlere karşı kin duyup kültürlerinden uzaklar ya o manada… Diğer krallıklar İngiltere ise Dorne fransadır dememdeki sebep bu… Karşılaştırma… Yoksa Dorne açık bir şekilde arap yarım adasına ve kendileri arap insanlara çok benziyorlar. :stuck_out_tongue_winking_eye:

red viperı ile gönüllere taht kurmuştur quentyn ile yasa boğmuştur.

Nymeria’nın Dorne’a çıkışı bana Emevilerin İspanya’ya çıkışını hatırlatıyor.

Quentyn’e yazık oldu evet…ama ben quentyn’in oberyn gibi bir reyiz olabileceğini hiç düşünmüyorum.oberyn büyük bir kayıp ama quentyn o kadar değil.kesinlikle.

aynen öyle onun rolu ejderhaları serbest bırakmaktı ve rolunu başarıyla gerçekleştirdi ejderha terbiyecisi

Bu serideki en sevdiğim hane Martelller ve Doran Martell de en sevdiğim karakter. Beşinci kitaptan önce Quentyn’le ilgili spoiler almıştım ve o zaman Quentyn tam gerizekalı gibi görünmüştü ama kitabı okuyunca karakteri sevdim. Seride kendimle en çok özdeşleştirdiğim karakter o yüzden seviyorum. Ama Martell sevgimin doruklara çıktığı kitap dördüncü kitaptı.

Dorne’u , her bir Martelli umarım dizide görürüz. Şuana kadar öne çıkamadılar. çok büyük olaylar bekliyorum bu aileden ben.

Revenge is coming.

bence bu hane kesinlikle ispanya yı andırıyor

Hane çok güzelde armaları kötü geldi bana

Aegon ortaya çıktığında koşa koşa onu desteklemelerini bekliyorum. Daenerys’i destekleme ihtimalleri, Gerris ile Archibald’ın şakıyacakları şarkıya bağlı, umarım doğruları söylerler.