Martell Hanesi

En çok sevdiğim hane.Ne Starklar ne Lannisterlar.Yetiştirdikleri insanlardan belli.

Aegonun tahta çıkış sürecinde Lannisterlara savaş açıp intikamlarını misliyle almalarını bekliyoruz.

Martin efendinin Stark hanesi gibi bireylerini öldürmekten zevk aldığı asil ve gururlu hane.

O on bin geminin tamamı kadın ve yaslılarla doluymus eli silah tutan nerdeyse tüm erkekler hatta bıyığı çıkmamış çocuklar valyrıan özgür halkı ile savaşta olmuş 500.000 askerleri olmalarına rağmen(tabı kı yenılırler adamların ejderhaları var)

Grrm’nin yeni gözdesi olan hane. Yaşatmak için değil maalesef. E starklar bitti tabi. (Arya’yı stark olmaktan çıkardı o artık başka bir boyutta bence).

Bu adamların kıyıda köşede kalmasına tahammül edemem seri sonunda. Martin daha iki kitap var haklı olana hakkını verecem diyorsan ne ala. Ama umutlarım azaldı. Targaryen, Martell, Stark, bu adamların tekrar güçlenmesi lazım. Özellikle Martell’lerin Lannisterlardan intikamlarını almasını isterim.

Aegon gerçek değilse bile sırf Martell’ler için desteklenebilir.

[spoiler=Book 6, ön okumaları okumayan bakmasın.]Martell’er Aegon’u desteklemez… Arianne bile emin değil kim olduğundan… Demir Taht korkuyor ama, Martell’erin durumu farklı… Aegon olduğunu iddia eden ve Valyria’lı bir insanın görünümüne sahip olan bu genç kesinlikle Aegon diye bir şey yok… Doran Martell açıkça belirtiyor;

Vengeance.Justice.Fire and Blood.

Aegon ona ne Fire’ı ne Blood’u verebilir… Vengeance’ı veren zaten verdi… Justice…??? Ejderhalar ne güne duruyor?[/spoiler]

Serinin baş tacı olan hane benim için.

Kim derdi ki Obara Martell hanedanın başına geçecek diye…

Dizide harcanan ama kitapta efsane olan favori hanem. Kitapta Doran Martell’in planlarından çok daha fazla şey çıkmasını bekliyorum. Baya ortalığı birbirine katacaklar. Quentyn Martell’den sonra Dany’e destekte bulunacaklarını da sanmıyorum. Gerçek olduğuna karar verirlerse Aegon’un arkasında olurlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dizide çok ağır harcanmış olan bir hane. Şu an sayko bir kadın ve onun yanındaki kızlarına emanet. Oysa Doran Reyiz vardı. İşini ağırdan ağırdan yapan :confused:

Son olaylarla birlikte dizide kurdukları ittifakta yer alan en tehlikeli hane bence. İlerde kırılmalar başlayınca kum yılanlarından acaip hareketler bekliyorum.

Cersei bu arkadaşları harcayacak, at fava bekle.

Dizide en başta öldürülmesi gereken bu kadınlardı.

Yüce ırkımız, Essos’u işgal eder, kaçarlar. Aegon, Westeros’u işgal eder, kaçarlar. Ömrünüz kaçarak geçiyor. Ama şimdi, Ey Marteller, gelip paşa paşa himayemize girdiniz.

@queen arianne
@gılgamış

@“silver prince” git Westeros tarihi okuyup da gel koçum. Dorne`dan kacanin kim olduğunu yazıyorlar. Küçük bir kopya kaçanların kertenkelesi var. Paşa paşa da himayenize girmedik barış yaptık kraliyet unvanlarımız ve veraset sistemimiz duruyor. Açıkçası sizi çok takmıyoruz.

Dany’den bahsediyorum.

@“silver prince” D&D sizin allah belanızı versin cehennemlerde yanın emi. Dizideki Dornela gelme bana dizideki Dorne salak saçma.bir yer. Kitaptakiyle gel.

Martin gidip Sanderson’ı örnek alsaydı bu tartışmalar olmazdı.Unutmadan Kefenli Lord ve Meraxesi unutturmayalım Rhoyna şekil yapanların sonuna örnektir

Rhoynar’mış, peh! Kaçın anca bizden.

Valryia ırkı Ejderhasız bir hiçtir. Bunu Robert’ın İsyanında da gördük. @“silver prince”

@emilio toland Sonuçta ejderhalarımız var. Soytarı olayından sonra zaten sizin haneye ayrı bir kinim var -_-