Martin'in Mektubu ve Serideki Değişiklikler

jaime nin sırrı bildiğini zannetmiyorum.diyar nöbetçileri çok umursamıyor ki hatta jon robb un varisiyse kuzey lordları da umursamayacaktır.gece nöbetinde tam olarak ne olduğunu kimse bilmiyor zaten stannis te suçlanabilir yabanıllar konusunda, jon belki de sadece nöbetten ayrıldığı için suçlanır ki eğer diyarı ötekilere karşı uyarabilirse affedilir diye düşünüyorum

sıradan halktan biri gitmiyecekti diyarı etkileyecek biri kontrol edemeyeceği bir yere gidecekti sen olsan müsade edeyim gitsin der miydin

Bence o kadar da değil. Cersei Jon nöbete geçti diye gıcık olup öldürmek için adam yollamaya kalkmıştı. Tabi bir şekilde üstesinden gelinebilir. Ancak şöyle bir açmaz var, Jon bu durumda kuzeyde daha önemli bir savaş varken güneye mi inecek? Eğer inmeyecekse surda nasıl barınacak? Burasu çok sıkıntı işte.

Kuzeyi geri alır sonra sura döner dersek bile gene sıkıntı.

Jon: Hey Pyp, Grenn naber la görüşmeyeli uzun zaman oldu
NW: :rage:
Jon: Evet ihanet ettim sizin kumandanızdım yapmamalıydım, gerçi bu sayede kral oldum ama neyse yardım için buradayım gene de
NW: :rage:
Jon: :frowning:

.

bence jon kuzeyi -ve diyarı- kendi sancağı altında toplarsa surda yarayacağından daha çok işe yarar.lord kumandanlıktan daha etkin bir pozisyona ihtiyacı var bence ve görevi için onurunu tehlikeye atar mı atar jon’dan bahsediyoruz çünkü

Öyle bir şey olursa gerçekten çok hoşuma gider. Martin sürekli olumsuz ters köşe yapıyor biraz da olumlu şekilde yapsın. Şafak savaşından önce 7 krallığın kralı olsa tadından yenmez. Çünkü daha önce başka bir konuda da bahsettiğim gibi demir taht ile şafak savaşı arasında ciddi bir hiyerarşi sıkıntısı var. Yani Demir tahtın kimse savaştan önce düşeceğini düşünmüyor ancak savaştan sonra tamamen önemsiz bir hale gelecektir. Yani iki yol var ya demir taht daha önce düşecek ya da demir tahtta oturan kişi bir şekilde ötekilere katılacak iki savaş birnevi birleşmiş gibi olacak. Euronla alakalı çeşitli teoriler var bu konuda ama fazla uçuk geliyor.

jon un ötekilerin tarafına geçip daenerys le savaşacağıyla-kötü olan azor ahai olan dany: iyi olan yine vadedilmiş prens olan jon ötekileri yanlış anladık diye- ilgili bir teori de vardı.o da güzel ters köşe olurdu bence