Menderly'ler Menzilden Neden Kovuldular?

Şu Bannerlord çıksın varya çok fena got modu olur gerçekten. benim ilk amacım essosa koloni yapmak olucak :slight_smile:

Hatirlamiyorum çünkü ben sana “Benimle konusma” demedim.

Sikayet edenlerden biri de benim.
Normalde söylemezdim bunu ama hani belki seninle cidden bir alip veremedigim olmadigini anlarsin diye simdi söylüyorum. Aa birde belki biraz yüzün kizarir.

Bana bunak diyerek ne yazik ki saygini az önce bozdun.

Pardon?? Ne zaman dedim?

Ve son olarak… Kesinlikle alingansin. Olur olmadik seylere bile tepki gösteriyorsun, herkesin sana karsi cephe aldigini düsünüyorsun, herkesin seninle bir derdi var saniyorsun. Halbuki insanlarin yaptigi tek sey, seninle ayni seyleri düsünmediklerini söylemek.

Bu da benim sana son cevabimdir.

Şu forumun şu özelliği beni çok şaşırtıyor En basit olaylardan bile kavga çıkabiliyor :slight_smile:

benim en buyuk beklentim bannerlord’un devletleri kendi iclerinde de cesitli olmasi, mesela bir devlet topyekun ayni askeri zirh ve nizama sahip olmamali, her derebeyi kendine ozel icerikle (kale,techizat,askeri) gelmeli, silah ozellestirme icerigi zaten cok zengin olucak o yonden sorun yok, bir de gorev mekanikleri olmasi, mesela bir devletin kendi icinde taht veya arazi kavgasi baslatabilmesi, tipki bu menderly hanesinin durumu gibi, ayrica itibarli derebeylerin de kendilerine bagli sancak beyleri olmasi, boyle ozellikler olunca oyun roleplay yonunden Got modu ile enfes olabilir.

Olacak zaten hatta her devletin içinde başka kabileler filan da olacak bunlar isyan çıkartacaklar ben hep warband’da Svadya’nın doğusundaki lordları kendi tarafıma çeker isyan çıkarırdım .

Zaten araya kavganin unutulmasi icin girdim ama basaramadim gibi, ablalara rica edersem kavgayi durduracaklardir ?

Burası Got forum burda en basit şeylerden bile kavga çıkabilir.

Hocam Menzil’in şeyhleri tehlikeli adamlardır. Ozellikle Adıyaman çevresinde insan eti yemek demek menzilcileri karşına alman demektir. Gavs hazretlerinin Menderlyleri Menzil’den kovmaları çok normaldir aslında

Aslında manderlyler Çok yiyorlardı baktılar menzilin dorne’dan farkı kalmayacak dediler. Yollayalım biz şunları yoksa sıra bizede gelicek bizide yiyecek bunlar dediler. Biz bunları Diyet İçin ıssız kuzeye yollayalım orda aç kalmayı öğrensinler dediler dediler ve dediler ve sürgün ettiler

Ayrica Menzil’de zina ve içki de olmaz. Tamam bircok menzilci aslında tövbe edip girmiştir tarikata ama yine de Menderly hanedaninin yaptıkları Gavs hazretlerinin hoşuna gitmemistir. Şarap her turlu kötülüğün kaynağıdır

Yedi Manderlylerin yedi kere belasını versin

Hay gavs hazretleri agzini öpsün

ben uyduruyorum yani martin bize herşeyi söylüyor konusundaydı
daha da birşey demiyorum bu konuda

neden yüzüm kızaracakmış önce bana sonra foruma yaptı sana yapılsa bende rahatsız olur şikayet ederdim
hem şunu da diyeyim bir arkadaşa çok güzel yorum yapıldı arımazda mesafe var diye ben ona yapılan yorumu beğenmedim ama aynı kişi bana yapılan yorumu beğenmişti
bundan utanılması gerekli, yapılması gereken doğru şey yapıldı diye takdir edecek değilim
yukarda bahsettiğimde sen değilsin
nerede dediğimi dedim
bak kötü niyetle alıngansın demedim diyordun kendi dediğini çürüttün
benimle aynı fikirde olmayanla sorunum yok uslupla var ben her zaman usluba kızdım sizle tartışıyordum yetişemiyordum baktım demek istediğimi anlamıyorsunuz yada ben anlatamıyorum çekildim kenara sonra alıngan oldum
neyse bu gerçekten sana son mesajımdı forumu bu gereksiz tartışma ile daha fazla rahatsız etmek istemiyorum

Aslında Manderlyler bir yürüyen ambar kuzeyliler kış zamanı kullanışlı olsun diye bunları almışlar.
Yazları yedirmişler içirmişler kışları karpus gibi yarıp beyaz liman halkına dağıtmışlar bütün kış bu manderlylerle idare ediliyor

Hey hey canlar terbiyenizi takının kavga etmeyin.
GRRM’nin sizi bölmesine izin vermeyin

bıraktım zaten kusura bakmayın sizleride rahatsız ettik

Yok hocam ne alakası var benim gibi insanlar kaostan beslenir. Şimdi bu arkadaşı rahatsız edeceğim

Forumdan gidiyor musun yani son mesaj derken

devam ozaman sizle kavga edelim :joy::joy::joy::joy:
yok arkadaşa son mesajdı

Yok ben atarlı abladan bahsediyordjm