Mereen Savaşı Teorisi

Asoiaf forumunda gördüğüm ve baya mantıklı gelen bir teoriyi paylaşmak istedim.
İnş beyin fırtınası yaparız

Bu urldeki arkadaşın teorisiymiş öncelikle.

1. Bildiğimiz gibi Barristan Selmy, Yunkai ve Ghiscari birliklerine saldırıyor ki iki tarafta zayıf durumda.
  2. Demirdoğumlu’lar ise henüz yeni gelmiş ve Yunkai’ye karşı savaşmaya hazırdırlar.
    -ve şimdi arkadaşımızın teorisi geliyor-
  3. Büyük Volantis donanması ise hemen demirgillerin arkasından gelir ve Yunkai’nin lehine taraf değiştirir.
  4. Dany ise Drogon üstünde salınarak gelir, ve peşinde Khal Pono ve khalasarın desteğiyle. (peki dany, pono’yu nasıl ikna eder? Büyük ihtimalle Yunkai’nin zenginliği için söz verir sonuçta kölecilerimizden intikam almak ister). Viseryon ve Rhaegal ise anasıgile katılır ve Volantis donanmasını yarar geçer.
  5. Victarion ise ejderha borusunu üfler ve kertenkelelerimizin ilgisini çeker. Bu da Vic’in diri diri değil yakılarak mideye inmesiyle sonuçlanır.
  6. İşte Dany savaşı kazanır ama Mereen’i kaybeder (ejderhaların vurdu-kırdısına gelir koca şehir) işte sonra lekesizleri ile batıya-muhtemelen Valyria’ya- yönelmeleriyle sonuçlanır. Westeros ile arasında milyonlarca yol olduğu için mutlaka en az bir yerde Essos’da oyalanır ve bu gecikmesine sebep olur. Ki atla ejderhaya bin git demi? İşte bundan sonraki plan ise Kış Rüzgarları’nın sonuna kadar batı topraklarına ulaşmaktır.

Bonus olarakta arkadaş savaş esnasında Tyrion’un Viseryon veya Rhaegal ile yüz yüze geleceğini düşünmüş. Tyrion’un ejderhası olsa fena olmaz hani… mantığı ile yola devam etmiş.

Bence inş böyle olur ama bakalım

Victarion’un borusu hiçbir işine yaramayacak yani.

Victorian’ın öleceğini biliyorduk zaten. Drogon gemisiyle beraber yakcak heralde.

Volantis zaten yunkai tarafında
Khal ponoyu etkileyecek olan dany degil drogon malum dotraklar sadece gücün önünde egiliyor kanatlı gölgenin önünde diz çökmeleri dogal
Ayrıca dany savaşı kazanacak şöyleki ishal tolosluları ve yeni ghis lejyonlarını etkiledi 2.ogullar yıne saf degistirdi arkadan vuracaklar e zaten lekesizlerde saflarını oluşturuyor, birde victarionun askerleri yunkai birliklerine saldırdı dany de dotraklılarla gelince geriye sadece süpürme işi kalıyor
Victarion kısmına gelince, benim 2 fikrim var bu konuda
1 ) victarion ölecekse , quentyn gibi olabilir yani dany ile karşılaşırlar dany hayır der boruyu üfletir ejderhaları almaya kalkar ve ejderhalar onu yakar
2 ) yaşayacaksa danye katılır gerçek bir biatla ve gemilerini onun hizmetine verir böylece moqorronun işe yaracak öngörüsüde bu sekılde gerçekleşir

Sonra volantisi yıkar dany ( ki tyrion ve jorahı gemi bulup gönderen kadın bekleniyor hemen gelsin demisti ) ve ya volantis yada pentos üzerinden batıdiyara yelken açar

( Ancak burada kilit şey quatie kehaneti )

Bütün özgür şehirleri ayağa kaldıracak büyük bir köle isyanı başlatabilir.
Bence Westeros’a gitmesin Essos neyine yetmiyor. Zaten Targaryen soyu yok olmuş :frowning:

Viserion ve Rhaegal eğer Daenerys gelirse ona katilmazlar bence. Artık annesi muhabbeti bitti. O ejderhalar başkalarının olacak. Tahminimce; Viserion-Tyrion, Rhaegal-Victarion

Sonra Rhaegal yeni bir sürücü bulacak bence. Victarion kısa bir süreliğine binecek diye tahmin ediyorum.

Volantis donanması, zaten Yunkaililerle birlikte değiller mi? Köleci onlar da? Yunkai’nin lehine nasıl taraf değiştirir ki :s

Victarion’un bu savaşta öleceğini düşünmüyorum. Savaştan sonra ölürse ölür bence. Hatta, Westeros’a Daenerys ile birlikte bile ulaşabilir. Biraz hayalci bir yaklaşım Victarion ile ilgili olan kısım, ama böyle içimden geçti.

Hepsi Daenerys’e sadıktı ya sözde. Roller değişti sonra.
Karşı oldular, ondan sanırım

Viseryon ve Rhaegal savaşa katılsa bile herhangi bir orduya taraf olacağını zannetmiyorum önüne geleni yakar geçerler.

Dany Khal Pono’yu ikna edip savaşa katılması mantıklı.

Victarion’ın ejderha borusunu üfleyeceği kesin. Ejderhalar ise Victarion’ı yakarak cevap vereceklerini düşünüyorum. Donanması da onunla birlikte kaybolur gider. Umarım Victarion ölmez nedense bu adama sempatim var.

En çok istediğim olay Tyrion’un bir ejderhanın sürücüsü olması. Westeros’a Viserion’ın sırtında gelip Cersei’i selamlaması :smiley:

Eğer olurda Pono gidip Dany’nin önünde diz çöker ve onunla birlikte hareket ederse Dothraklara karşı olan tüm desteğim ve sevgim sona erer. ÇçÇ Pono tam aksine Dany’yi öldürsün… O kadar askerde zaten Drogon’u öldürmeye yeter…

Ben hayatımda bu kadar iyimser bir teori görmedim.

çekemeyen anten taksın

Pono mu.Jhago değil mi o

Jhaqo’yu herhalde avcunun içinde görmüş arkadaş.
Pono en çok korkulanı ya. O arada Jhaqo ejderhayı görünce Dany’e katılmış ardından Pono’ya gitmiş olabilirler

bir çok kişi gibi bende victarion’un öleceğini düşünüyorum büyük ihtimal kitapta euron kargagöz boruyu başka birisine çaldirmisti victarion’da baskasina caldiracak sonra ejderhalardan birisine binecek ama sonu Quentyn gibi olacak …

Avcunun içinde tabiki, güce hizmet ederler.jhago ile pono karsilasinca inş ortalik kan gölüne dönmez.

Yahu Danny bu Khalasar’a sahip olacak ok bunda hemfikiriz.

Ama Jhaqo ya da Pono direk merhaba deyip diz mi çökecek ? Artı hadi çöktiler Danny Khal Drogo için bunları oldukları yere çivilemek istemeyecek mi ?

Bence Jhaqo ve Pono ölecek ve Khalasar’ı Danny ele geçirecek teorisi daha mantıklı. Ha bacak kadar Danny bu herifleri nasıl öldürecek çok saçma derseniz de…

Hiç yoktan Danny’e o kadar ordu veren yazar bunu da düşünecektir derim…

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

khal drogo’ya ne yaptılar?
dany kendi kocasının ölümüne sebep oldu.

dothraklar nasıl davranıyorsa pono ve jhaqqoda öyle davrandı