Mereen Savaşı Teorisi

Pono ve Jhaqo yapmaları gerekeni yaptılar. Bir kadına diz çökmektense kendi yollarına gittiler. Gerçi kendilerini öldürmelilerdi fakat Dany’i öldüren kişi belirsiz bu yüzden Drogo… Çok karmaşık.

Ben son karşılaşmadan sonra Dothrak Dağı yamacına gidileceğini düşünüyorum.

Koskoca demir donanma oraya ejderha borusuna üflendikten sonra yok olmak için gelmedi bence. GRRM böyle bir saçmalık yapmaz diye düşünüyorum. Eğer yaparsa o kadar Victarion POV’u boşa gider.

Eğer Daenerys geri dönerse donanmaya el koyar.Halihazırda Westeros’a gitmek için bir donanması olur.Böyle bir şey yaparsa şaşırmam.Tabi ejderhaların donanmayı değil sadece Victarion’ı yakmaları gerek.

Demiradamlar kaptanları ölünce Targaryen kızına bağlılık bildirmezler diye düşünüyorum. Öleceklerini bilselerde kolay kolay teslim olmazlar ya savaşırlar ya da kaçarlar. Çünkü demiradamlar yabancı bir kızın emrine girmektense ölmeyi tercih ederler.

Daenerys’ı Euron’a götürmek isterler.Dany de bunların donanmasına el koyar.Savaşabilirler ama kaybederler.Eğer işler Dany’nin lehine giderse böyle olabilir.

Haha. Victarion öldükten sonra Dany o donanmayamı el koyacak? Haha. Önce tüm demir adalı savaşçıların altına yatmalıki öyle bir şey olsun. Demir adamlar bir f…ye diz çökmez diye biliyorum… Hele de bi Targaryene… Dany demir donanmayı almak istiyorsa Victarion’a ihtiyacı olacak. Victarion öldüğü an ipler kopar… Kii Dany’nin daha oraya varıp varamayacağı belli değil. dothraklar katleder diye ummaya devam ediyorum

Daenerys’ı Euron’a götürmek isterler.Dany donanmalarına el koyar.Savaşabilirler ama kaybederler.Eğer işler Dany’nin lehine giderse böyle olabilir.

Victarion gibi tecrübeli bir lideri ve kaptanı kaybederlerse dönüşte çok sıkıntı yaşarlar.Gelirken bile çok gemi kaybetmişlerdi.Ayrıca Daenerys’ı Euron’a götüreceklerini sanmıyorum çünkü Victarion Demir Donanmanın sahibiydi ve Demir Donanma kaptanlarının ona ihanet edip Euron’a yardım edeceklerini sanmıyorum.

Dönüş için bende öyle düşünüyorum.İhanet anlamında değil sonuçta Demir Adalar’a hizmet ediyorlar ve Victarion ölürse Euron’un tarafına geçerler.

“Sen benim karımı si.tin.Bende seninkini si.eğim.”

-Victarion Greyjoy

Hal böyle iken Victarion asla Daenerys’ı Euron’a yar etmez. Ayrıca Victarion 15 yıldan fazla zamandır Demir Donanmanın kaptanı ve donanmasındaki kimse ona itaatsizlik etmez.

Bknz: Stannis Baratheon 17 yıl boyunca Kraliyet Donanması amiralliği yaptı davasını ortaya koyduğunda hiçbir kaptanı ona ihanet etmedi.

O hiç belli olmaz sonuçta Demiradamlarda her kaptan kendi gemisinde kraldır.Doğunun zenginliklerini yağmalamak varken niye böyle tehlikeli bir işe kalkışsınlar.

Sadakatlerinden bende eminim.Victarion’ın ölümü üzerine olabilecek şeyleri söylüyorum.Demir Adalar’a hizmet ettikleri için Euron’un tarafına geçerler.Yoksa tabi Victarion böyle bir şey yaptırtmaz.
[hr]

Bu da bir ihtimal.Olasılıklar böyle uzar gider.

Dar gemiler baskın gemileridir öyle ağır silahlar taşıyamazlar.

Victarion ölürse işler karışabilir sende haklsın
[hr]

Yalnız bildiğim kadarıyla Demir Donanma dar gemilerden daha iri gemilerden oluşuyordu. Demir Zafer falan kuvvetli gemiler diye biliyorum

Öyle bir kaç gemi var Victarion’ın Demir Zafer’i Euron’ın Sükunet’i gibi genelde büyük kaptanların gemileri böyle diye biliyorum.Onun dışında bildiğin baskın gemileri.

Adamlara değil gemilere ihtiyacı var bence.
O yüzden donanmayı kendi yaratır çok rahat.

Barristan ölmesin sen öl gardaş

Ben ne olacak çok merak ediyorum doğrusu çünkü kestirmesi zor. Dany çok zor durumda duruyor ama Vic geldi, İkinci Oğullar taraf değiştirdi, Volantis’in köle askerleri muhtemelen isyan edecek?? Bilemiyorum. Meereen olayı nasıl sonuca bağlanacak çok merak ediyorum. Yine de şehir yok olsun istemiyorum.

Üzülerek söylemek lazım ki Victarion her ne kadar pov olsa da en nihayetinde bir hizmet karakteri, Grrm onu donanmayı Dany’e götürmesi için kullandı. Tıpkı Khal Drogo’yu kullandığı gibi. Kullanmaktan kastım hizmet karakterleri böyledir; esas karakterin amacına ulaşması için veya bir mevzuyu izah etmek için veya olayları kurguya bağlı olarak gerçekleştirmek için olaya dahil olurlar, yazarın amacına hizmet ederler ve hizmetleri bittiğinde kenara çekilirler, yani yazar onunla işi bittiğinde o karakteri olaydan çıkarır. Lysa Arryn gibi, Dontos gibi, Brienne gibi, hatta ve hatta Catelyn gibi. Khal Drogo’nun hizmeti bitince yazar onu öldürdü çünkü Dany’nin hikayesinde ona verebileceği bir şey kalmamıştı; onun tek amacı Dany’i dothraklarla buluşturmaktı, Viserys’ın hizmeti de buydu (yoksa ben Viserys yaşasın isterdim ama Grrm bu karakterleri bu şekilde tasarlamış elden ne gelir)