Mereen Savaşı Teorisi

o zaman büyük ihtimal davos’unda ölümünü göreceğiz yazar davos’u stannis’e asker kazandırmak ve rickon stark’ı bulmak için kullanacak ondan sonrada davos’uda kitaptan çıkarır

bana kalırsa (temenni değil tahmin) stanis ölecek, davos bunu bize anlattıktan sonra ayrılabilir belki, ama stanis öldükten sonra da ayrılmaz çünkü kuzey’i anlatmaya devam edcektir. rickon pov olmayacaktır ve biz rickon’u ve kuzey’i davos’tan izleyeceğiz bence.

öylede olabilir zaten beni en çok heyecanlandıran bölümlerden biriside davos’un bölümleri

Bence öncelikle ani bir saldırıyla barristan selmy savaş onların lehine dönecektir ondan sonra yunkailer toparlandık dediklerinde mürekkep balıklılar :smiley: greyjoylar savaşı meerenden tarafa çevrecek tyrionın birliği taraf değştrdiği için ani bir manevrayla büyük ihtmal yunkailere büyük bir darbe vuracaklar,savaşın sonuna yetişir mi bilmem ama dany khalsarla beraber gelcek büyük ihtimal ejderhayı gören dorthraklar danyye katılcak zaten dorthrakların seride önemli bir rolü olacagı kesin,4.sezon 3. bölüm de ejderhayı kings landing’de gördük bence khalsarla gelen dany en iyi piyadelerde(lekesizler) onda victarionunda donanmasıyla westerosa ilerler bence westerosa giderken volantiside yakarsa şaşırmam :slight_smile: bu arada tyrion viseriona binse güzel olur :slight_smile: ama ben victarionın qunteyn gibi ölcegini sanmyom bence danynin kudretini görnce ona sadakatini gösterecektir kendi içinde mantıklısı olabilir bence dany westerosdan gelecek bi ittifaka yok diyecegini düşünmüyorum. westerosun en iyi denizcileri,en iyi piyadeler,en iyi atlılar,westerosun en zeki adamı bana göre baelishle ,varys ayrı tabi :smiley: en önemlisi 3 tane ejderha vay halinize lannisterlar tabi aegon onları halletmezse :smiley:

Bence öncelikle ani bir saldırıyla barristan selmy savaş onların lehine dönecektir ondan sonra yunkailer toparlandık dediklerinde mürekkep balıklılar :smiley: greyjoylar savaşı meerenden tarafa çevrecek tyrionın birliği taraf değştrdiği için ani bir manevrayla büyük ihtmal yunkailere büyük bir darbe vuracaklar,savaşın sonuna yetişir mi bilmem ama dany khalsarla beraber gelcek büyük ihtimal ejderhayı gören dorthraklar danyye katılcak zaten dorthrakların seride önemli bir rolü olacagı kesin,4.sezon 3. bölüm de ejderhayı kings landing’de gördük bence khalsarla gelen dany en iyi piyadelerde(lekesizler) onda victarionunda donanmasıyla westerosa ilerler bence westerosa giderken volantiside yakarsa şaşırmam :slight_smile: bu arada tyrion viseriona binse güzel olur :slight_smile: ama ben victarionın qunteyn gibi ölcegini sanmyom bence danynin kudretini görnce ona sadakatini gösterecektir kendi içinde mantıklısı olabilir bence dany westerosdan gelecek bi ittifaka yok diyecegini düşünmüyorum. westerosun en iyi denizcileri,en iyi piyadeler,en iyi atlılar,westerosun en zeki adamı bana göre baelishle ,varys ayrı tabi :smiley: en önemlisi 3 tane ejderha vay halinize lannisterlar tabi aegon onları halletmezse :smiley:

ben barristan selmynin son savaşını yapıp kazanacağını düşünüyorum artık ölme vakti gedi gibi ufaktan ama ölüme en yakın gördüğüm adam victarion ölmesini istemiyorum ama şu ama kadar ölmesini istemediğim herkes öldü bir kişi hariç

O Khal Pono değil Jogho idi. Ayrıca Tyrion küçükken gördüğü bir rüya vardı sanırsam. Ölmeden önce Viserys’a binecek diye düşünüyorum.

Bu konular tartışıldı önceki sayfalarda.
Jhaqo ejderhayı görünce direk boyun eğecek diye öyle söylenmiştir dedik.
Pono daha güçlü bir khalassara sahip sonuçta. Önemli olan o.

Sibel Alaş yanlış çevirmediyse Khal Jogho’da daha büyük kısım var. Gayet iyi hatırlıyorum. Önce Pono gidiyor arkasından Jogho daha büyük bir grupla ayrılıyor.

evet.jon con. diyor hatta.pono ile diğeri kaçıyor jhaqodan.tyrion povuna tekrar bakın görüceksiniz

Evet. Tek Tyrion POV’un da değil Dany de 2 kez belirtilmiş bir durum.

Dany Savaşı Alır , Westeros 'a Varır Fakat , Orda Bir Kaç Birşey Yapmaya Çalışırken Ölür.

Pono şu an Qohor’u ve Selhorys’i işgal etmenin peşinde.Dothrak Denizinde olan Khal Jhaqo.Pono Drogo hayattayken iyi davranıyordu Dany’e ama Jhaqo’nun kansüvarisi Mago Eroeh’e tecavüz ettiği için Kezbanlar Kezbanı Dany Jhaqo’dan nefret ediyor:(