Mirri Maz Duurr'ra bir teşekkür borçlu değil miyiz?

@casper ejderhaların doğmasını sağlayan büyü bir kan büyüsü. Sanırım her ejderha için bir can feda edilmeliydi. O ateşte Drogo Mirri ve Dany’nin çocuğu feda edildi. (Gerçi çocuk ateşte yoktu ama o da ejderhalar için feda edilmişti) Ve Dany’nin çocuğu olsaydı bu şekilde davranmazdı. Çünkü Dany çocuğu olmadığı için ejderhaları kendi çocuğu yerine koydu.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman olabilir bu dedikleriniz Gilgamiş ve Arienne.

Üstat Merywn’i araştırmanızı tavsiye ederim. bu konu hakkında birçok ipucuna ulaşabilirsiniz

Ben biraz daha arastiracagim ve tum ihtimalleri ve olasiliklari madde madde yazcam.

Ben şimdi küçük bir araştırma yaptım. @casper haklıymışsın ben unutmuşum Mirri Dany’e artık dünyanın üzerine oturacak bir beygir olmayacak diyormuş. Ya bunu gerçek amacını gizlemek için söyledi ya da Dany dothrakları birleştirince artık öyle kıyımlar falan olmayacağı anlamında söyledi onu çözemedim.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendisine ateşten korunma büyüsü yapıyor. Ve büyüsü ters tepip Dany’e bağlanıyor. Dany ilk kitap sonunda böyle ateş geçirmez oluyor. Sadece bir anlık. Dizideki gibi defalarca değil.

bence daeneryes ölücek ilerleyen sezonlarda yoksa dizi gelecekte efsane olarak hatırlanmaz kadını tamamen tanrı gibi yaptılar jonla falan evlenme mezvusuna girerse boku çıkar iyice.
tahta bidaha targaryen geçeceğini sanmıyorum tabi ortada taht diye bir şey kalırmı bilemeyiz

Kitabı tekrar okuyorum, bebeğin tarifi ejderhaya uyuyor. İlk okuduğumda da dikkatimi çekmişti de üzerinde durmamıştım. Hangisi ben de hatırlamıyorum, eski kral-kraliçelerden hatırladığım kadarıyla aile içi olamayan evliliklerde doğan çocukların birkaçı çok yaşamayan, pullu, kuyruklu diye tasvir edilen çocuklardı. (Yan hikayelerde değiniliyor.) Elbette normal çocukları da olmuş bu kişilerin.

Mirri Maz Duur’un Dany’e söylediği "“Güneş batıdan doğup, doğudan battığı zaman, Denizler kuruduğu, dağlar rüzgârda yaprak gibi sallandığı zaman. Rahminiz uyanıp, canlı bir çocuk taşıdığı zaman. O zaman eskisi gibi olacak işte. Daha önce değil.” sözünü çoğunluğumuz “Çocuğu olmama” olarak algıladık. Aslında “normal ya da kısaca insan gibi” bir çocuktan bahsediyor olabilir mi? Bu çocuğun doğumu da Targ-Targ evliliği gibi kan ile bağlantılı olabilir mi? Hani kanlarını saf tutmalarınına istinaden…

Ve sanki eski hikayelerde yine güneşin batıdan doğup, doğudan batması vs. gibi bir gün yaşanmıştı gibi hatırlıyorum. Böyle bir şey var mıydı?

http://forum.gameofthronestr.com/konu-kara-buyu-yarardan-cok-zarar-getiriyor-mutlak-yikim.html

Ben bu konuyla ilgili burada bir paylaşım yapmıştım.
Bence Dany’nin bundan sonra çocuğu olması mümkün değil.
Hatta Kızıl Tanrı’nın onunla ilgili planları bitince ilk fırsatta ölebileceğini de düşünüyorum.

O yüzden Mirri Maz Duurr’a hiç bir şey borçlu değiliz.