Mormont Hanesi

Erkekleri bitmiş böyle haneler var. :frowning:

En en en sevdiğim hanelerden biri, maskülen kadınları hep güçlü ve karizmatik bulduğumdan olacak Dacey Mormont başta olmak üzere inanılmaz saygı duyuyorum bu haneye. Hep kadınları ön plana çıkarılmış ama erkeklerini de görmezden gelmemek lazım, ayrıca Starklara olan müthiş bağlılıkları bir Stark sever olarak beni hep derinden etkileyen bir başka özellikleri.

Dacey’e çok üzülmüştüm dizide görmekte isterdim
dans etmeye bayılıyordu güzelim
Robb’a hayrandı hatta

westeros’un memphis grizzlies’ı…

Dacey’in ölümüne nerdeyse Robb’dan daha fazla üzüldüm :smiley:

Jorahtan başka kim akldı bu haneden

Dacey Mormont haricinde bütün hane üyeleri duruyor.

çok sevdiğim halde sırf rengi yüzünden görünür grup yapamadığım hane :confused:

Jorah ve dacey dısında hepsi gevende.
[attachment=233]

sempatik bir hane.

Bir ayıya aşık olduğumu söyleniyodu neydi öyle bir şey vardı.

“Eski zamanlarda, dar gemilere binmiş demiradamlar ya da Donuk Kıyı’dan yabanıllar yağma için gelirdi. Erkeklerimiz balık tutmak için uzağa gitmiş olurdu. Arkalarında bıraktıkları kadınlar, kendilerini ve çocuklarını savunmak zorundaydı aksi takdirde kaçırılırlardı.”
“Kapımızın üstünde bir oyma vardır,” dedi Dacey. “Ayı postu giymiş bir kadın. Bir kolunda, göğsünden süt emen bir bebek taşır. Diğer elinde bir savaş baltası vardır. Münasip bir leydi değildir ama onu her zaman çok sevmişimdir.”

Bu haneden bir sürü reyiz çıkmıştır.

Kuzeyin leydileri bazen bir güneyli lorda bedeldir.

Hanenin en büyük lordu Jeor Mormont’tur bana göre. Gerçek bir kuzeyliydi… Kadınlarında Kuzeyli Lordlardan aşağıda kalır yanları yok. Fakir ama Güçlüler

en sevdiğim hanelerden biri martin in bunlarıda yok etmemesi dileğiyle :smiley:

Kuzey’in bir numaralı hanesi. Bir Stannis taraftarı olsam da Stannis’e yolladıkları “Ayı Adası Kuzey Kralı’ndan başka kral tanımaz.” postasını ayakta alkışlamıştım.

Sir Jorah hariç diğer üyelerini sevdiğim saydığım bir hane. Jorahı sevmiyorum çünkü Edd Stark’a yanlış yaptı. Bir de Daenerys’i çiğneyip Kral Robert için casusluk yaptı.

Jorah gibi kaypak bir adamı barındırdığı için bence kendisi de utanç içinde olan hanedir. Kuzeyli leydiler kadife eldivene geçirilmiş demir yumruktur. Jorah ise Dany’e yaptığı yamuk ile kaypak bir ajandan başkası değildir.

Jorah’ın gerçekten pedobear olması :’)
Pedofili kötüdür. Pedofinger var bi de dsfs