Mormont Hanesi

Savaş hiledir + buna istihbarat deniyor.Günümüzde bütün ülkelerde kullanıyor :smiley:

Bütün ülkelerin kullanıyor olması bunu ahlaki bir şey yapmaya yetmiyor ki! Yaptığı etik değil. Politik mi, evet. Savaşta her şey mübah mı, ne yazık ki evet. Bunlara itirazım yok. Ama Jorah’ın yaptığı hangi kılıfa sokarsak sokalım, etik değil, ahlaki değil.

Savaşlar ahlakla kazanılmıyor.

Jorah, sırf Dany’nin ardından iş çevirdi diye Mormont Hanesi’ni toptan şeref yoksunu ilan ediyorsunuz ha?
Bari şu hanelerden çekin elinizi be…

Jorah reyiz friendzoned olmayı kaldıramayıp Varys’in istihbaratı oldu,onun dışında onurlu,cesur bir hanedir.

bunu yapmazsan ailesinden koparıp getirdiğin asker,bir mayın yada bir canlı bomba yüzünden ölürse ailesinin ağlaması daha etik olur

Savaş her türlü kötü bir şey iken, bu kötülüğü hangi girişim hafifletebilir ki?

Savaş kötü bir şey ama insanların olduğu yerde sürekli savaş olacaktır bunu engelleyemeyiz.Dünya barışı falan palavra hiç bir zaman olmayacak,insanlar hastalanmadan yaşamayacak,açlıktan kıvrınıp ölecekler,barış olmayacak kitle imha silahları milyonları yok edecek.
Ayrıca savaş kötüdür ama savaşarak savunursun,elde ettiğin hakları savaşarak kazanırsın.Tamam önümüze gelene bomba atalım demiyorum ama savaş kaçınılmazsa kaçınılmazdır.

anlıyorum.

Benito ? sen misin?

hayır bir üyeliğim daha vardı ama o kadar cins bir isim koymuştum ki hatırlayamadım hafızam iyi olduğu halde

espriydi aslında :slight_smile: çok faşistçe geldi de yazdıkların :slight_smile:

Savaş barıştır.

peki… “peki” diyince kavga çıkmıyormuş :slight_smile:

peki :smiley:

Dany Jorah’ı gönderdi eğer Joraha af çıkmışsa ve büyük ihtimal çıktı kendi hanesinin başına geçicektir belki bişiler yapabilir dizideki en sevdiğim karakterlerden

Jorah ölür büyük ihtimalle.Af çıksa bile utancı dolasıyla hanesinin başına geçmesi mümkün değil.Babasının vasiyeti uyarınca siyahlara bürünmeli.

Kuzeydeki her hane gibi bu hanede mal çok tabı kı jorahtan bahsediyorum umarım starkları unuturlar ve kuzeyin azam lordlugun gerçek sahibi roose bolton ve demir tahtın gerçek sahibi stannısle olurlar

Şakamısın ciddi ciddi söylüyorum bak sinirleniyorum ama ''mal ‘’ ‘’ aptal ‘’ gibi kelimeleri çekde insan gibi tartış tamam mı

Adamlar lord olarak Roose’u, kral olarak da Stannis’i kabul edecek!!! Biz bunu neden düşünemedik ki bu zamana kadar, işte budur. Seri böyle bitecek, dağılın beyler.