Mormont Hanesi

suçları affedildi. sonuç olarak metbu lordu jorah.

Bir kağıda bakmıyor o işler. Kuzeyin mektuptan bile haberi yok.
Öyle işlemiyor bu olaylar. Kral istihbarat için affetmiş olabilir. Kral Robert çoktan öldü, kendi elleriyle yazdırdığı Nedle ilgili kağıt işe yaramadı, kuzey bağımsızlık ilan etti. Karakterler kitabı okumuyor, o yönden değerlendirme.

iyi de üstünden zaman geçmiş millet yaptığı suçlara mı bakacak. halk ned stark değil.

Hatırlarlar. Yani demek istediğim bölgede istenmeyebilir, onun dışında haklısın erkek bir lord iyi karşılanabilir.

Jorah iyi karsilanabilir. Zaten Stannisin adama ihtiyaci var kacirmaz.

jorah stannis’e diz çökmez.

Jorah Barristan gibi merak etme kolay değiştiriyorlar onlar kralları.

hayır jorah daenerys’e ihanet etmez. dersini aldı. adam kız evlenince hayata küstü psikolojik olarak öldü.

Jorah’ın babasının isteğine uyup Kara Kale’ye gelmesini bekliyorum ben. İster tahtta Daenerys olsun, ister Stannis isterse de Tommen. Babasının son isteğini duyar duymaz, “hanem için bir şey yapam bari” deyip Sur’un yolunu tutmasını bekliyorum. Ha, tabi hala yaşayacak olursa. Bu adam hayatı boyunca Daenerys’in dibinde çürümemeli.

Umarim bir anda ölür Jorah yaşlı ayıdan böyle bir oğul çıkması gerçekten üzücü

Jorah karakter olarak guclu ve (gorunen) sadik olsugu icin sevildi , mormont hanesine yakismayacak seyler yapmis ama yasli ayi oldu ve onu bile bilmiyor. Deaneryse o derece sadik. Tyronu goturur af diler gerisi George dayıya kalmis.

Güçlü olduğu doğru, zeki de ama genellikle homurdanan, sevimsiz, hain, iki yüzlü bir adam. Ve çoğunlukla bencil de. Bütün bunlara rağmen bir de kendini haklı bulabiliyor ya, suratını dağıtasım geliyor.

Bence kilic icin yeterli gucte ama bir kadin icin degil cok etkileniyor hain olmasinin sebebi de bir kadin. Hersey sevgi ugruna diyor George reyiz.

Şu Jorah, ın ölümünü dört gözle bekliyorum hele yanında Dany,de giderse tadından yenmez

Dedigin mantikli ama senin boltonlarda fazla yasamaz.

Yaşamasalarda ben favori hanemi çok seviyorum

En sempatik hanelerden biri :slight_smile:

Starklardan sonra en sevdiğiğm hane

Epey kayıp verip Starklar gibi çoluk çoluğa kalmış bir hane.
Jorah sürgünde.
Jeor siyahlara bürünüp sonrasında öldürüldü.
Dacey Mormont Kızıl Düğünde öldürüldü.

Geriye Alysane ve Lyanna kaldı.

Jorah şifayı nerede buluyor ?