Mormont Hanesi

Şifayı bilmem de Mormont Hanesi’nin başına serinin sonunda kim geçecek? Yani Mormont kızlarından biriyle evlenen kişi Ayı Adası’nı yöneten aileye soyadını verecek… Jorah muhtemelen daha gitmez o adaya, bana kalırsa ilerideki Lord Mormont Theon olabilir.

Mormontlarda kadının soyu devam edebilir illa erkek soyadı geçecek diye birşey yok. Kaldı ki suan ki Leydi Maege Mormontun babası bilinmeyen kızları var. Yine Alyssane Mormont babası bilinmeyen bir kız ve bir erkek çocuk sahibi yani Mormontlar devam eder. Bu arada kitapta Jorah hasta değil yani erkek çocuk sahibi olabilir ve adasını tekrar yönetebilir

Hayır kitapta onlarca kez söylüyor isterse kraliçe olsun evlendiği kişinin soyadını alır. Babası bilinmeyen değil, babasının adı henüz geçmeyen çocuklar onlar. Belki babalarının soyadı da Mormont’tur, Whent Hanesi’nde gördüğümüz gibi, kuzen evliliği falandır. Jorah’ın artık Kuzey ile alakası olacağını sanmıyorum zaten Kuzey’e dönse bile eskiden yaptıklarından dolayı hoş karşılanmaz. Ayrıca adam sürgün edildi bu miras hakları elinden alındı anlamına gelir.

Jorah’ın akıbeti nolucak acaba? Ölmeden önce birşeyler yapacağı kesin. Bir misyonu var adamın. Çok merak ediyorum ya :confused:

Bu hane ilk insanların soyundan geliyor. Neden Joraha Andallı Jorah diyorlar ?
Aydınlatınız beni.

Dothraki dilinde Westeros “Rhaesh Andahli”, “Andalların toprakları” demek. Bu yüzden Dothraklar Jorah’a Andallı Jorah diyorlar. Yani Jorah’a “Westeros’lu Jorah” demek istiyorlar. “Andallı Jorah” buradan geliyor.

@“Zeki Lann” bir de Dothrakiler Westeros’ta Andallar ve ilk insanlar diye ayrı iki ırkın yaşadığını bilecek kadar batı Diyar hakkında bilgi sahibi değiller. Onlara göre Batı Diyar’dan gelen herkes Andal.

Teşekkürler hanry ve arianne.