Mr. Robot

Bende başlamayı düşünüyorum. Fena durmuyor. BB havası felan varmış. Fight Club felan. Bunlar izlemem için en büyük sebep aslında. Bakıcam artık.

Alakası yok onlar ile ama neyse :slight_smile:

@Ser Bronn
Valla diziyi izlemedim ama baktığım birkaç yerde öyle söyleniyor onedio falan

@kraken04 özetle ülkeyi yöneten bir şirket ve mevcut düzen ile mücadele eden bir hacker grubu.

Her şey sakin sakin ilerlerken o çatışma nereden çıktı çözebilen var mı? İyi korktum orada.

Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Genel olarak dizi bence çok iyi. Durağan bölüm yok sanıyorum. Bence şu ana kadar izlediğim tüm bölümler kendini izlettirdi. Özellikle 4. bölüm. Dizi sitelerinde ockuduğum yorumlar ve konuştuğum bir kaç arkadaşın incelemesine göre kötü bir bölümmüş. Ama bana en çok hitap eden bölümlerden biri bu. Beni diziye bu bölüm bağladı. Aksiyon bi dizi olmadığı halde “True Detective” gibi 4. Bölümde seyirciyi bağlamak amaçlı küçük aksiyonlu bi sahne izledik. Morfin almaya gittiği ev. One shot çekim zaten harika birşey. Dizi bunu kullanıyor o yüzden izlemeye devam edeceğim. Hayal olsa bile o sahneler bana hitap etti. “Error 404 not found”. Şu an 9. bölümdeyim bakalım ne olacak.

@Ser Bronn
Az önce sekizinci bölümü izledim. Yukarıdaki konuşmalarımızda “Fight club” ile alakası olmadığını söylemişsin ama resmen benimle dalga geçmişsin. Fight club’ı izledin mi bilmiyorum ama konusu çok benziyor . Bir şizofren var ortada yine ve yanlızlık çeken bir başrol. Dediğim gibi daha sekizinci bölümdeyim hikaye nereye bağlanacak bilmiyorum. Haklı da olabilirsin ama ben izlerken o tadı alıyorum. Darlene’in kız kardeşi çıkması ve mr. Robot olayı. Ondan pek emin değilim aslında. Şuan babası gibi duruyor ama aslında kendisi de olabilir. Babası hayal olabilir yani. Çünkü öldü diye biliyorum. Mr. Robot’un yaptıklarını aslında o yapıyordur. Tyler durden misali. Bir de eğer cevap vereceksen 8. bölümü aşmadan cevap verirsen sevinirim. Spoiler yememek için çelik zırh sipariş ettim.

Bence adı mr. balon olmalıymış…

@kraken04 Sakin ol I don’t spoil.

şizofreni harici olarak baktım olaya beni pek sarmıyor zaten o kısım :smiley:

2x07’yi izleyeyip geleyim.

Elliot bizi kandırmış. Küstüm.

@Ser Bronn Bir de özür diliyor deli. Ama hakkını verelim. Güzel kandırdı.

1. Sezon temposunu yakaladı bence. Duyduğum olumsuz yorumlara göre iyi gidiyor dizi. Tabii hala cevaplanması gereken sorular var. En önemlisi de
    TYRELL NERDE YAA !?!?!

Tyrell’i vurmuş galiba.Ama ölmemiştir.Umarım :confused:

Muhtemelen Tyrell diye birisi de yok, o aslında Elliot’ın kendisi.
Destekleyici düşüncem de 1.Sezon da Tyrell’in karısının bebeğiyle gelip Elliot’a İsveçce bir şey söylediği fakat Elliot’un anlamadığı sahnede kadının yüzündeki şaşırmış ifade idi.

Tyrell’in Elliot olduğunu sanmıyorum. Nedenini soruyorsan joanna (tyrell’in karısı) ve Elliot’un konuşmasında Elliot’un anlamadığı cümlede Tyrell ve Elliot’un aynı kişi olmadığı belli oluyor. O cümle altyazıda yok ama Onedio’nun bir haberinde joanna’nın orda ne söylediği açıklanıyor. Belki biliyorsundur ama istersen o cümleyi yazabilirim. Ya da link atarım

Bu sene iyice Tyrell katliamı oldu.Modaya uymayıp öldürmezlerse iyi.

Zaten kast ettiğim de o ya, Elliot’un söylediği şeyi anlamamasına şaşırıyor kadın. Bir nevi nasıl bu dili bilmezsin gibi reaksiyon veriyor. Sen de benim dediğime destek çıktın. Muhtemelen Joanna’nın bu kadar rahat olmasının sebebi TyrELLİOT 'un çoklu kişiliğinden haberdar olması. Tyrell’in yokluğunda bu kadar rahat olmasının sebebini buna bağlayabiliriz. Tyrell’in ana hikayeyi değiştiren bir durumu asla olmadı, sadece teşvik edici güç kıvamında durdu ve Elliot onunla geçirdiği zamanları hiç hatırlamıyor.

Joanna’nın orda ne dediğini biliyormusun? Bir de elliot onun elliot’un evine geldiğini hatırladığını öğrenmiştik. En son hatırladığı şey patlamış mısırlardı hani. Bu kadar rahat olmasının sebebi ise benim düşünceme göre Tyrell’in ona yolladığı hediyeler.

9.Bölüm ile sanırım, Elliot ile Tyrell’in aynı kişi olduğunu söylediğim cümleler iyice desteklendi.
Dizinin ilk bölümünden beri aynı şeyi söylüyorum hala da ısrarcıyım.
TyrELLIOT

1. bölümü daha izlemedim ama önceki bölümlerde haberlerde Tyrell’den bahsedilirken fotosu gösteriliyordu sanki. Eliott gözünden de görmemiştik üstelik. Birde artık aslında babası hayaldi, yok sizi kandırdım evde değil hapishanedeydim olayının aynısını Tyrell’le tekrar yapmaları biraz saçma olmayacak mı?? :// Ben sanmıyorum ya Tyrell’le aynı kişi olacaklarını :d

Bu bölümü izlersen burası spoiler: “Tyrell’in karısı Ollie diye hitap ediyor Elliot’a bir nevi anagram var işin içinde, ELLİOt gibi”.
Elliot’un temel olayı şu anda sosyopat olması gibi lanse ediliyor ama bence çoklu kişilik bozukluğu çıkacak hastalığı. Kafası gidip gelmeye başladı yavaştan. Bir başka destekleyici ise, Tyrell’in hack olayı(büyük kısmı bu) ve cinayetten arama durumu mevcut fakat teoride aslında Tyrell bir şey yapmadı ki. Tyrell’in ortalarda olmamasının sebebi zaten Elliot’un hapishanede olmasından kaynaklı.

@Vamos Bien Yine aynı muhabbetler dönücek ama ben yinede savunmamı yapmak istiyorum :smiley: . Dokuzuncu bölümü az önce izledim ve fikrim hala aynı. TyrEllot tutmaz ya. Teori güzel teori. Zamanında bende düşünmüştüm. Joanna ile Elliot arasında geçen ilginç konuşmaların (yani ollie konuşmaları falan) bizim izlemediğimiz 3 gün ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Joanna’nın Elliot ile imalı bir şekilde konuşmasının sebebi ise onun çift kişilikli olduğunu çözmesi. Vay be güzel konuştum. Az kalsın teorin çürüyordu :smiley: . Neyse sezon finalinde görüşelim diyeceğim de adamlarda “Sezon Finali” algısı yok. Daha çok soruyla ayrılıyorsun. https://youtu.be/8clM59-Z_9g Bu fragman sana destek çıkıyor ama olsun :smiley: @Emilio Toland Biliyorum 2. Sezonu izleme dedin ama tutamadım kendimi :smiley:

Olmasın öyle ben Tyrell’in oyuncusunu daha çok seviyorum :smiley:

2x11’i izledim. Her bölüm bittiğinde ilerde ne olacağı ile ilgili kafamda belirli bir fikir olur. Ama şuan bütün olasılıklara açığım. Mantıklı bir yol bulamıyorum.

Tyrell’in durumundan hala emin değilim. Tyrelliot teorisini hala desteklemiyorum orası ayrı. Son 10-15 dakika hayal olabilir. Ama gerçek de olabilir. Nasıl diye sorarsanız…

Mind awake , body sleep . Zihin uyanık , beden uykuda .
Normalde biz Elliot’ın yaptıklarını izliyorduk. Mr. Robot’da , bölümde dendiği gibi Sessiz Gözlemci idi. Ama Mr. Robot’un kontrolü ele aldığı zamanları izleyemiyorduk ve Elliot hatırlamadığı yani sessiz gözlemci olmadığı için öğrenemiyorduk da. Bence “zihin uyanık , beden uykuda” sözünün anlamı , zihin ve beden Mr. Robot’un kontrolü altındayken aynı zamanda zihnin Elliot’un da kontrolü altında olması. Yani Elliot son 10-15 dakikada normalde hatırlamaması gereken şeyler gördü. Yaşanan şeyleri gördü yani son 10-15 dakika gerçek olabilir.

Evet ,tamam. İyi hoş da Elliot mind awake , body sleep formülünü kullanmadan önce de Mr. Robot’u kontrolü ele almışken izlememiş miydi ? Lavaboda ellerini yıkarken dışarda Mr. Robot Cisco ve Darlene ile konuşmuyor muydu ? Elliot bizi yine mi kandırıyor ? Aslında herşeyi hatırlıyor muydu ?

Mind awake , body sleep…