Nehirova Laneti

Edmure şuan esir ama son kitapta yeni gönderiliyordu. yani Sancaksız kardeşlik saldırabilir. ayrıca şu var Nehirova garnizonu serbest bırakıldı ve gitmelerine izin verildi, Brynden Tully belki askerlere bir yerde toplanma için emir verdi ve kendiside kaçtı. Olmaz diye bir şey yok. Ve tabiki unutulmaması gereken şu an Nehirovada Tom Yeditelli var. Tom kim diyenler için, Sancaksız Kardeşlik üyesi. Ben ikinci bir Castamere Yağmurları şarkısıyla Freylerin yok olacağını ve Nehirova’nın Leydi Cat ve Brynden Tully’e kalacağını düşünüyorum. Tabi bir de Edmure’yi serbest bırakabilirler

Catelyn, Edmure’un, Leydi Roslin’in doğurganlığına dair endişelerinden bahsettiğinde üstat kıkırdadı. “Lord kardeşinizin korkmasına gerek yok Leydi Catelyn. Roslin ufak tefektir, doğru, kalçaları da dardır lâkin annesi de aynıydı ve Leydi Bethany, Lord Walder’a her yıl bir çocuk verdi.”
“Kaç çocuk bebeklik dönemini geçebildi?” diye sordu Catelyn açıksözlü bir şekilde.
“Beş,” dedi üstat.

Açıkça doğurgan olup olmadığını sormuş.

Onu ben de düşündüm. Garip ama doğru, şimdilik. Roslin sevilebilir belki ya şirin bir kız. :slight_smile:

Piç kızlara verilen özgürlük elbette bir prensese verilmez; biri varis ve prenses diğerleri gayri meşru doğumlu ve piç; unvanları bile yok. :smiley: He evet, Doran kızı Viserys ile nişanladığı için iyi-kötü tüm talipleri reddediyordu çeşitli bahaneler ile. Fakat oğlan ölünce nişan da boşa çıktı elbette. Muhtemelen Aegon ile evlendirmek isteyebilir.

Ejderha Kayasındaki taş ejderhaların uyandırılma olasılığını ben de düşünüyorum; hem de Jon tarafından ama Nehirova meselesinden sonra olur; WW savaşına yakın. Zira bu işlemin gerçekleşmesi için en önce hem gerçek kimliğini öğrenmesi hem de eğer AA ise bu kaderi kabullenmesi gerekir; hikayeler bu şekilde gelişir, kuraldır. Sonda olacak şey başta olmaz, taş ejderler uyanacak ise 7. kitapta olur; 6. kitapta değil.

Sen her şeye kesin gözüyle bakıyorsun, sorun bu. :smiley:

Esir çocuk derken Walder’ın torununu esir etmesi meselesi mi?

Evet, bu tarafsızlık meselesi olabilir ya da Lannisterlar onlara karşı savaşmaya zorlar; mevcut durumda 2. ihtimal daha fazla.

Stannis bir kere güneyde şansını denedi ve başaramadı; kuzeye geldi. Niyeti kuzey destekli güneye inmek olsa da hikaye kurgularının gidişatı vs. bakarsak oradan sağ çıkamaz, planı güneye inmek olsa bile. Yine de yazar bizi şaşırtabilir.

Aegon 10 bin adam ile geldi, 20 bin değil. İlk hedefi şu an Fırtına Burnu Kalesi, orayı kuşattı. Dorne’a da mektup gönderdi.

Jamie krallığı yönetecek akla sahip değil; 4. kitapta yönetmekle ilgili bir şeyler düşünürken LF’ye güvenecek kadar salaktı. Zaten kendisi şu an Lady Taşkalbin yanına doğru ilerlemekte, esir düştü/düşecek. Nehirova Laneti başlığını boşa açmadım, ilk yazıyı okuyun lütfen. :slight_smile:

Çocukları onların elinde olduğu sürece Lannisterlara karşı açıktan savaşamaz nehir lordları.

Ejderhakayasındaki taşlamış ejderhalar var ya; Mel. onların önceden yaşayan ejderhalar olduğuna inanıyordu, heykel değil; Robert’ın Piçinin kanı ile uyandırmak istemişti.

Dizi ile kitabı bir tutma; vardıkları sonuç aynı olsa da gittikleri yok farklı. Jon bir anda güney topraklarına inmez durduk yere; inse inse ilk önce Kışyarına gider. Sonrası gelişen olaylara göre değişir; şimdiden şu olur bu olur denemez.

Jamie, adamın yanına resmen küçük bir ordu koydu; amcası ya da sancaksızlar saldırıp kaçırmasın diye, zor iş.

Evet, bunları toparlayıp Sancaksızlarla beraber İkizlere saldırabilir yeğen Cat ile bir şekilde ama doğrudan bir kale kuşatması şeklinde değil de içeri sızma etme muhabeti ile… Ben de İkizlerin Freylerini Cat’in başında olduğu Sancaksızların halledeceğini düşünüyorum. Dizide Arya’ya verdiler çünkü anası yoktu.