Nicklerimizin Anlamları

Yaramızı deştin. Çatallı sesi hala kulağımda. Kiss by fire. :sad:

Panait Israti’nin kitabından bir karakter

Böyle delirmiştim Stannis öldürtmüşlerdi bir de ölmeden kızını yaktırtmışlardı. Herkes etrafta yaşasın Dany Jon acımasız Stannis o kızını yaktı diye geziyordu. Hayat çok zordu Stannis fangirlüğümün zirve noktalarındaydım. Stannis bana bir Hi bile demedi diye ağlamak istiyordum. Stannislieberlığa doğru kayıyordum. Sonra 6. sezon başlarken neyse foruma üye olayım dedim adımı stannislieber yapmak istemediğim için stannisci yaptım.Aslı stannisçiydi ama ben kullanıcı adı olarak ç harfini kabul etmezler diye onu c yaptım
HA ŞİMDİ TEKRAR KAYIT OLMA İMKANIM OLSA KULLANICI ADIMI SEÇERKEN STANNISLIEBER OLARAK SEÇERDİM. ÇÜNKÜ BU BENİM EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM.STANNISLIEBER BENİ EN ÇOK YANSITAN KELİME. TEŞEKKÜRLER JUSTİN BELIEBERCILAR SİZ BANA İLHAM KAYNAĞI OLDUNUZ. FORUMDA JUSTIN BELIEBERCI VARSA ONLARA DA SELAMLARIMI YOLLUYORUM

Orta Dünya’nın Melkor elinden büyük acılar çekmiş karakterinin adıdır Hurin. Hanesini Melkor’a karşı elfler ile birlikte savaşa sürmüş, Sayısız Gözyaşı Savaşında pek çok büyük kahraman ölmüş ve Melkor uzun savaşın sonunda volkanları patlatıp kalesinden çıkarak esir etmiştir Hurin’i de. Onu zulüm dağları olarak tasarladığı Thangoridrim’de bir tepeye oturtmuş, kendisine ve sülalesine lanet etmiş ve oturduğu yerden geride kalan ailesinin başına gelenleri seyrettirmiştir.

Turin’dir Hurin’in oğlu. Orta Dünya kahramanlarının en trajik yaşantısını süren, Tolkien’in en çok zarar verdiği ve hiç bir şekilde acımadığı Turin Turambar. Atasının lanetini ailesiyle birlikte taşımış, elflerin saklı kentinde yetişmiş, orkları avlayarak nam salmış fakat tüm kahramanlığı Hurin’e salınan lanet yüzünden kararıp gitmiştir. Dostunu düşman sanıp öldürmüş, bir elfin istemeden ölümüne öfkelenerek sebep olmuş, küçük yaşta ayrı düştüğü kız kardeşiyle evlenmiş çocuk yapmış, ejderha katletmiş ve ejderhanın kanı yüzünden zehirlenmiştir. Karısı olan kız kardeşi onun öldüğünü sanıp uçurumdan atlayarak intihar etmiş, uyanan Hurin köyüne dönmüş fakat onu bulmak bir yana dursun, kız kardeşi olduğunu öğrenmiş ve ork katili kılıcının üzerine atlayarak insanların en çok acı çekeni olarak intihar etmiştir.

İşte çocuklarını, hanesini ve beyliğini yitiren Hurin’i Melkor sonunda acıların kucağına serbest bırakmıştır. Oğlu ve kızının mezarlarının başında yarı delirmiş olarak son nefesini vermek olan karısına gitmiş ve onunla birlikte çocuklarının mezarlarına sırtlarını vererek sonsuza dek sessizliğe bürünmüşlerdir…

Böyle bir yazgısız karakterin adıdır işte Hurin Thalion…

Adımın kısaltmasının uzatması

Açıklamama gerek var mı :smiley:

Neko, Japonca ‘’ kedi ‘’ demek.
Lilith ise, Adem’in Havva’dan önceki eşidir. Adem’in ona üstünlük taslamasından rahatsız olup onu terk eder ve Cennet’ten kovulur. Bunun üsüne Adem onun geri dönmesini çok ister, ama Lilith dönmeyince,Tanrı Adem’in kaburgasından ona isteklerine karşı gelmeyecek Havva’yı yaratır. Aslında daha uzun hikaye, ama uzun uzun yazmak zor geldi ^-^
Kısacası ilk feminist diyebiliriz. :smiley:

[quote=“nekolilith, post:387, topic:913”]
Neko, Japonca ‘’ kedi ‘’ demek.
Lilith ise, Adem’in Havva’dan önceki eşidir. Adem’in ona üstünlük taslamasından rahatsız olup onu terk eder ve Cennet’ten kovulur. Bunun üsüne Adem onun geri dönmesini çok ister, ama Lilith dönmeyince,Tanrı Adem’in kaburgasından ona isteklerine karşı gelmeyecek Havva’yı yaratır. Aslında daha uzun hikaye, ama uzun uzun yazmak zor geldi ^-^
Kısacası ilk feminist diyebiliriz. :smiley:
[/quote]Bizdeki bebeği kırklama ve hristiyanlardaki vaftizin nedeni olduğu söylenir. Hatta anadoludaki bebek kaçırdığına inanılan doğaüstü yaratıklar da lilithe dayanır :slight_smile: çünkü Ademin çocuklarına rahat vermeyecceğine yemin etmiştir. Eski ahitte geçiyordu hatırladığım kadarıyla.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi