Nicklerimizin Anlamları

Implyin that you are not a child still.
Implying you are not trolling lile a eleven year old boy.

Ingilizce bilmiyorum

kraliçe ya da the queen olarakta bilinen 7 yıldızdan oluşan takımyıldızı.kutup yıldızına yakın olmasından dolayı yön bulmak için kullanılır.yunan mitolojisinde andromeda’nın annesinin adından alır ismini. :slight_smile: bana hoş geldiğinden ortaokuldan beri değişik varyasyonlarını kullanırım.

fecr adımın Arapçası, gerçi adımda Arapça kokenli neyse ismimi merak eden sözlük karıştırsın :smile:

Şey, ben rastgele klavye tuşlarına bastın sanmıştım :D.

Birisi Farsça muhtemelen.

Hayır, ikisi de Arapça; biri yeni biri eski Arapça gibi düşün. O şekilde sanırım. Bizde de var ya eski ve yeni Türkçe, hala aynı anda kullanırız, o şekilde.

ben hala anlamadım yeni ama eski peki ay ne ve ottoman kim?

Ya kızın ismi Seher kardeş. Artık fecr mi seher mi eski yeni Arapça bilmem…

Yeniay, yeni Türkçe; eski Türkçe’de Ayça. Arapçası Hilal. :smiley: Ottoman’ı (osmanlı) biliyorsun zati.

ottoman Osmanlı mı demek?

Doğrudur, İngilizcesi.

O zaman komik bir şey, Halil İnalcık Ottoman denilmesinin nedenini Osman Gazi’nin isminin Ataman olmasına bağlardır

Niye komik ki? Ataman/ottoman/otman… Hepsi mümkün. :slight_smile: Bana da adamın öz ismi Ataman, Osman 2. isim yahut sonradan aldığı isim geliyor.(Dedesinin babasının ismi Süleyman Gündüz Alp idi; Türkler bazen böyle isimler alırdı, türkçe ve sahabe/peygamber ismi) :slight_smile: Çünkü galiba İngilizce Osman yazımı daha farklıydı. :slight_smile:

othman diye yazılıyor, bence de ataman çünkü kardeşleri falan hep Türko isimlere sahip

Zaten o dönem Bizans kaynaklarında Osmandan değil Ataman diye birinden bahsediliyor.

Osmanlı geçmişi karanlık. Ataman’ın esasında başta Müslüman olmama sonradan Edabali etkisiyle Müslüman olma ihtimali var.

Starseh vardı burada. Onun multisi olabilir misin acaba? İsmi Seher’di onun da. Yazım yanlışı yapıyor diye linç etmiştik onu, o da gitmişti. Kamufle olup geri mi geldin Seher??? @fecr

Lel elementiri biliyorsun. İtalyaya italyanca konuştuğundan mı gittin lo parlo italiano un pacco
Ma mio scritto e orible mı diyecen şimdi?

evet benim ama kamufle olma durumu yok, o hesabın şifresini unutmuşum, giremedim öyle olunca da başka hesap aldım
bunun multilik olduğunu sanmıyorum
bu sefer ben sizi linç etmeye geldim :smiley::stuck_out_tongue:

la isla bonita diyordum hocam

Ben de sana dale don dale