Nissa Nissa'daki Anagnam

Kral katili diyen Kral Robertti ve Ned evet şehri kurtardığını bilmiyordu
Ned Stark ona yemin bozan gözü ile bakıp davranmıştı

Kralı öldürdüğünü biliyordu herhalde ve dolayısıyla şehri kurtarmış olduğunu.

Ve evet haklısın. Robert demişti. @fecr

hayır Ned in gördüğü Lannester askerlerince talan edilmiş bir şehirdi
öbür çılgın ateş ve Deli kralın niyetini bilmiyordu

Nasıl bilemez abi. Hiç lafı geçmedi mi yani ? Haberi yok mu bu adamın yaşananlardan ? O çılgınateş yapan adamların ölümlerinide mi sorgulamadı ?

Jaime 2. kitapta Brienne ye bahsedene kadar kimseye söz etmedi.halada bilen sadece o. Savaş sırasında ölenler zaiyatlar da savaşa bağlanınca…
hem Deli kral neden öldürüldü diye kim niye araştırsın ki

Fecr haklı, kitapta bunu bilen sadece Jaimie ve onun anlattığı Brienne. Başka kimseye söylemedi(belki Tyrion’a geçmişte söylemiştir ama daha bahsi geçmedi.).

Ned, onu o halde görünce, babası için vs. kralı öldürdü farz etti.

Ben nissa nissa diye birşeyin olacağını sanmıyorum onlar ilk azor ahainin başına gelenlerdi.azor ahainin bir kahraman ve kılıç olgusunda inanmıyorum çünkü martin in serisi bu şekilde basit olamaz
Bence insanlar ilk azor ahai’e kendilerince anlamlar yüklediler ve onun gelecek savaşta yine kendilerini kurtaracağına inandılar.( klasik insan psikolojisi)
Azor ahainin ben tekrar gelip tüm Ww lere tek atacağını sanmam azor ahai bir kişi gibi değil de sanki bir makam gibi birşey olacak. ( ilk azor ahai olabilir ama ben ikinci geleceğini düşündüğümüzden bahsediyorum ve buna insanlar azor ahai diye bakacaklar) bence en büyük twist onlara azor ahai kehaneti verip azor ahainin bu kehanete uymayan bir kişi olması güzel olur ( Umarım bu kişi jamie lannister olur)

bu da bir ihtimal, bu da bir yorum saygı duyarım ama ben olacağını düşünüyorum. Hatta ilk AA ile şimdiki AA nın aynı kişi olduğunu düşünüyorum çünkü Brann in zaman döngüsüne gireceğine dair teori var. Mesela Delikralın duyduğu sesler Brann e mi aitti, Mimar Brandon ile Brann aynı kişi mi ?Fırtına bununu inşaa eden mimar Brandon ile duvarı inşaa eden Brandan aynı kişi mi teorileri var!.
Tüm bu torilerin Bran’de toplanması bu şekilde de şaşırtıcı olabilir. tabi internet sayesinde binlerce teori ortaya bazıları gerçek bazıları değil kitap gelse de görsek

Mimar brandon’un bir sürü yapısı var ama ben aynı kişi olacaklarını sanmam adam hem koca suru, hem fırtına burnunu hemde hisarı bir ömür de yapamaz bence birde o teknolojide. binyıllar geçmiş ya insanlar 2-3 kişinin hikayesini birleştirmiş olabilirler aynı ragnar lothbrok gibi

Ha işte ondan o adamlar Bran teorisi ortaya atılıyor. hepsi güçlü sağlam yüzyıllara binyıllara meydan okuyan yapılar.

Dediğin teori olursa cidden seriden nefret ederim bize bununla ilgili tek birşey bile söylenmedi ve teorinin kaynağı başka bir dizi benzeşme olabilir ama bu eğer olura cidden çok saçma olur

diziler değil Martin ile o diznin senaristinin tanışıklığı ve hikayelerin benzerliğinden bu teori ortaya atıldı.
ben böyle olmasını isterim hepsi kendi içinde tutarlı bir hal alır hikayelerin

Bu teorini seride hicbir şekilde iması yapılmadı.yapıldı ise yazın ama çok mantıksız hemde böyle bir seri için eger oyle birsey olsa inanılmaz tutarsızlıklar ortaya çıkıyor ve biz bran’in geçmişe gidip bir form aldığını bilmiyoruz ki inanılmaz tutarsız bir teori bu

dizide hodorun sahneleri bence bu teorinin gayet güzel bir imasıydı
tabiki bu okuyucuların attığı bir teori göreceğiz

Sanmam ama çok mantıksız bir teori bu hodor olayı kitapta nasıl işlenir bilmem ama branın geçmişte bir form alması tutarsızlıklar a yol açar zaten zaman yolculuğu karışık iş

Bu başlık teori olacak hiç bir kaliteye sahip olmadığı için sorulanlar ve merak edilenlere taşımdı. Bu bir teori değildir. Savunmaların tamamı da safsatadır, temellendirilememiştir. İnanç ve istek üzerinden yapılanlar hariç, kitaptan verilen örneklerden sunulan bir şey yok. Ben burada, hodor kral olacak desem daha fazla teori kategorisine girer.