Oberyn Martell vs Arthur Dayne

Kimi alamaz peki bu adam :slight_smile:

Ejderha Şovalyesini alamayabilir.

Robert Baratheon ikisindende iyiydi.

Robert’ın ikisini alabileceğini bende düşünüyorum adam kendine yazık etmiş.

Oberyn’in kullandığı mızrak türü ile Arthur’a karşı savaşması dezavantaj olmaz mı ? Oynadğım strateji oyunlarında bile mızrak karşısında kılıç daha etkili gösteriliyor :slight_smile:

jaime lannister’ın dediğine göre adam sağ eliyle işerken sol eliyle 5 inizi yenerdi diyor o kişilerden en sağlamları loras tyrell balon swann diğer üçü boros, meryn ve karakazan basit adamlar birde sol eliyle yener diyor o zaman çok iyidir yada şu vardır arthur gülümseyen şövalyeyle dövüşürken elinde sabah kılıcı vardı yani valyria çeliğinden yapılmış kılıç taşıyordu gülümseyen şövalyede ise basit bi çelik vardı ve dövüşte kılıcını 6-7 defa değiştirmek zorunda kaldı eğer öyleyse bu adam elinde o kılıçla gülümseyen şövalyeyeyi rahatça alamamışsa demekki çok da iyi değildir.

Victarion ikisinide alır versus biter

Saçmalama artık.Mızrak dövüşleri, Ortaçağ oyunun tıpatıp aynısı.İki rakibinde birbirini öldürmesi için mucize gerekli.

Loras’ın abisi Oberyn tarafından turnuvada sakat bırakılıyordu. Kimi insanlar Oberyn’in bunu kasıtlı yaptığını söylese de işin aslı kaza. Çünkü Willas Oberyn’i suçlamıyor. Dediğin kadar güvenli değil yani. Hem dizideki turnuvada kalkan kırılıyordu diye hatırlıyorum.

Willas’ın ilk turnuvasıydı.Çömezler için ölüm veya sakat kalma ihtimali olsa da Rhaegar Targaryen, Barristan ve Arthur Dayne için bu oyunun hiçbir riski yok.

Kalkanın kırılıp kırılmaması önemli değil.Sopa olduğu için çelik zırhı delemez.

Zırhı delip doğrayacak demiyorum zaten. Ama kesinlikle güvenli değil. Gerçek bir düellonun yanından bile geçemez ama basit bir orta çağ oyunu deyip geçemezsin. Kalkanın kırılması mızrak dövüşünde Şarlman sonrası değil öncesiyle bağlantı kurmamızı sağlar. Yani mızrak dövüşlerinin tehlikeli olduğu dönemle.

Arthur Dayne. Arthur’un daha güçlü düşmanları olmuştu.

Game of thrones ile ilgili gördüğüm en saçma soru ve kıyası bu heralde. Arthur Dayne tabi ki

dizide de gösterilen neşe kulesi savaşında ne kadar iyi savaştığını gördün şu an da ne düşünüyorsun?

Arthur’un oberynle karşılaştırılması bile saçma bana göre okuduklarım karşısında. ki arthur’un ne kadar üst klasman bir savaşçı olduğunu biliyoruz ve bu üst klasman savaşçılar arasında da en iyisi gösteriliyor yani adam iyinin iyisi. Oberyn asla kötü savaşçı değil belki arthur dışında herkesle bire birde aynı şansa sahiptir ama arthur başka bir boyutta ya birinci belli ikinci kim diyor adam :smiley: son olarak robert yener falan diyenler var robert rheagarla dövüşünde bile bütün pskolojik etkenler rheagar’ın aleyhineyken bile ağır yaralar almış ve sonrasınde KL’ye bile gidememiştir muhtemelen oberyn ve dağ arasında ki dövüş gibi bir şey oldu rheagar vurdu vurdu boşluk anında robert bütün öfkesiyle belkide son gücüyle bitirici darbeyi vurdu.
Bahsi arttırıyorum Arthur bir eliyle işerken diğer eliyle Rheagar Robert ve Oberyn’i alırdı :smiley:

Tek bir salise bile düşünmeden Arthur Dayne.
Oberyn de gerçekten iyi bir dövüşçü ama Arthur bir efsane olmuş, adamın lakabı the sword of morning bir kere daha ne olsun :smiley:

bir mızrak dövüşçüsü ile bir kılıç adamını mukayese etmekte ne derece doğrudur bilemedim. Ayrıca savaş bu, en iyisisindir bir anlık dalgınlık sonun olur.

tartışmaya gerek bile yok Arthur Dayne .