Okuduğunuz en kötü kitap

O da kötüydü ama İki Çift Yürek’te yazarın düşüncelerinden nefret ettim. Tek sorun kitabın sıkıcı olması değildi.

Şamda bir türk gelin.

Şu Debbie Macomber’in yazdığı seri. O kadar sıkılmama rağmen okumak zorundayım çünkü tüm seriyi aldım, ve kitapları başladıysam bitirme takıntım var. Of!

Çocukken okuduğum kitaplardı genellikle. Şimdi çok daha bilinçli , araştırarak başlıyorum bir kitabı okumaya. Ama çocukken çoğu zaman sistemin zorlayıp okumamızı sağladığı o kadar çok kötü kitap var ki. Şimdi dehşetle bunlar nasıl küçücük çocuklara okutuldu ve hala okutulmaya devam ediliniyor diyorum.
Başta Ömer Seyfettin- beyaz lale
Kız Robenson diye yazarını hatırlamadığım bana travma yaşatmış bir başka kitap.
Büyük Umutlar - Charles Dickens
evet belki klasik ikisi ama küçük bir çocuğa uygun değildi asla.

eğer o kitabı 5. sınıfta okumamış olsaydım, daha farklı biri olabilirdim.

Zar Adam…Yarıya kadar bile getiremedim…

Vanilya kokulu mektuplar

bi türkçeci bi kitap vermişti adını hatırlamıyorum hapiste geçiyor olay berbattı :smiley: Kitabı okumadan 20 puan aldım onla ilgili sorudan o derece

Yeşil Kiraz’ın başı çektiği kitaplardır. İçinde barındırdığı ataerkil düşünceler yüzünden kitabı parçalama isteği uyandırmıştı bende. Bana hatırladıkça bile sinir krizleri geçirten kitaptır kendisi, okurken neler hissettim siz düşünün artık.

Vampir Günlüklerinin 3. kitabı o kitabı bitiremedim seriyi de takip etmiyorum artık.
Ve Adalet Ağaoğlu’nun Bir Düğün Gecesi onunla yarışır. Ödev olduğu için zar zor bitirebilmiştim.

Güneyli Vampir Serisi mi ne, True Blood’un uyarlandığı seri hani, onun bir kitabını okumuştum. Ne kadar saçma, gereksiz, anlamsız bir kitaptır o öyle. Bir daha asla!

Allah’ım… Yalnız değilmişim Allah’ım!!! Kime söylesem küfür ediyorlar şöyle büyük böyle güzel ben 20 sayfa katlanamıyorum nasıl okuyosunuz ya -.-

Ek olarak: Namık Kemal - İntibah
Tamam ilk denemeler vs vs ama okuyan bilir okuyan yaşar o acıyı :smiley:
O ne iğrenç bi konu ne iğrenç bi kurgu. Namık Kemal gibi üstad, yazık yahu.

somon balığıyla yolculuk…
halbuki ne kadar yanlış bir kitapla eco’yu anlamaya çalışmıştım…tam da kitabını bulmusum bunun için.
neyse efenim, sonuc olarak somon balıgını hiç ama hiç sevmedim…keske okumasaydım.

Kayıp Gül. Yorum yapamayacağım tam bir işkence idi.

Sherlock Holmes’un Dönüşü. Tabi bende kabahat Conan Doyle’un yazmadığı kitabı niye alıyorsun. Neymiş efendim orjinalini aratmıyormuş. SAKIN OKUMAYIN, OKUTMAYIN…!!!

Safiye
kitabı bitirmedim
hiçbişey anlamadımda

Marquis de Sade - Sodom’un 120 Günü. Tahminimce dünyanın en iğrenç ve en tehlikeli kitabıdır. Sadizmin kurucusu olan yazarın “Sade” olan adından da anlaşılacağı gibi kitapta pek pembe şeyler yok.
Şule Yüksel Şenler - Huzur Sokağı. Nasıl desem… Dindar iseniz okuyun, imanınız pekişir. Değilseniz okumayın, azıcık olan imanınız elden gidebilir.
Elif Şafak - İskender. Cidden, açıklamama gerek var mı?
P. C. Cast - Gece Evi Serisi. 5. kitaptan sonra bıraktım. Dingil gibi sürekli aynı tekerin etrafında dönmenin, okuyucuya bir yemeği ısıtıp ısıtıp tekrar vermenin anlamı yok. Açın gözlerinizi tumblr kızları, kıçınız sıkıştığında sizi koruyan bir tanrıça veya okul dolusu ergen vampir yok, WAKE UP!!
Halit Ziya Uşaklıgil - Mai ve Siyah. Tamam çok güzel bir dilin var anlıyoruz, takdirde ediyoruz ama hiç nokta koymadan iki sayfa boyunca tek cümlede betimleme yapmak nedir Halit’cim? İnsan okuyacak bunu insan!!!
Paulo Coelho - Işığın Savaşçısının El Kitabı. Ne gariptir ki diğer kitaplarından bazıları favori listemde yer almasına rağmen bu kitabı yazarın kalbimde taht kurmasını engelledi. Lütfen, bu tür saçmalıkları bir kenara bırakalım.

Kayıp Gül. Lisede edebiyat hocası zorla okutturup sınavda bundan sormuştu. Toplam 4 sınıfta uygulanan bu faaliyet başarısızlıkla sonuçlanmış, en yüksek not 50 civarı olmuştur. Reklamı geçmek için tıklayınız.

Açık ara Lev Grossman’ in yazdığı ‘‘Büyücüler’’ kitabı, hayatımda okuduğum en kötü kitap.

Bunu turk bir adam yazmisti di mi? Kitabin kapaginda yok soyle iyi boyle iyi yaziyordu ama bence bes para etmez reklam amacli felsefik olsun diye ugrasilmis bir kitapti

Sent from my iPhone using Tapatalk