Okuduğunuz en kötü kitap

Metal Fırtına Serisi. İki Türk yazarın zorlamayla oluşturduğu seri. İlk 4 kitabı aldım ancak 1.yi bile bitiremedim. O kadar da övmüşler. Rekor tiraj felan. Kalem kağıt israfı.

Jasper Kent - On Üç Yıl Sonra. Danilov Beşlemesi’nin ikinci kitabı sanırım.
İlk kitabı On İki’yi sevdiğim bir arkadaşım hem tarih hem de fantaziden hoşlandığımı bildiği için hediye etmişti, onu beğenerek okumuştum. İkinci kitabı tesadüfen görüp aldım, bitiremedim. Ekşiden de baktım şimdi, beğenilen bir seriymiş aslında.

Muhteşem Süleyman ve Hürrem Sultan.Yavuz bilmemnebişeydi yazarı.Edebiyat hocasının zoruyla okudum ve sadece Osmanlı övgüsü ve tekrarlanan alıntılarla sayfalarca bomboş bilgi.

Gece Evi serisi. 10. kitaba kadar okumanın tek nedenini sonunu merak etmemdi ancak 12. kitapta bitecekmiş vazgeçtim artık benden uzak olsun. Ergen kızların hayallerini süsleyen tekrar tekrar aynı olayların anlatıldığı, aksiyondan, aşktan, gençlikten, maceradan hepsinden birazcık birazcık içinde barındıran seri. Yazarları da sevmiyorum. Ben kendimi bile çirkinin çirkini olarak adlandırıyor olmama rağmen yazarlar cidden… k e z b a n yani. Hayallerindeki fantezilerindeki bütün erkekleri kitaba koymuşlar.

4’ün Kuralı. Sınırlarımı zorlayıp kitabı bitirdim. Sonunda öğrendiğim ise hayatımdan çalınan saatler oldu.

Mango Sokağındaki Ev (Kapağı çok güzeldi ama kitaptan hiçbir şey anlamadım.)
Empati (Lütfen kınamayınız, bir sinestezik olarak beğenmediğim bir kitap oldu.)
Anita Blake Serisi (Halbuki o kadar çok övmüşlerdi.)
Ejderha Dövmeli Kız (Bitiremedim bile bu kitabı.)
:((

1. Hariciye koğuşu seveni varmıdır bilmemde anlatımı ve türü yüzünden ağır bulduğum ve kitap yarışmasına sırf sinir bozuculuk olsun diye konulduğunu düşündüğüm kitap

rıfat ılgaz - halime kaptan

4 ve 5. sınıftayken show tv, alacakaranlık’ın filmlerini vermişti ve bütün sınıf izlemişti. Hep birbirlerine ben edward’ım falan konuşuyorlar.

Ben ise izleyemedim bir türlü. 7. Sınıfta kitabın indirimde olduğunu görünce aldım kitabı, öğretmen de zorla bir kitap okutuyor. 20 kitap okuyanın sözlüsü 100, yoksa sözlüye gireceksin. 19-18-17 kitapta falan da 90-95 veriyor. Her neyse, önce kitabı aldım. Öğretmene bu kitabı okuyacağımı söyledim. Kitapla ilgili beklentileri anlattırıyor önce, sınıfa geçtim işte, bi şeyler anlattım. Sonra bir kaçı bana filmini izle kitabı salla dedi. Ben de kitap iyidir dedim.

Neyse başladım okumaya ama nasıl sıkıcı nasıl sıkıcı, dönemin yarısını o kitabı okumaya çalışarak harcadım ve neyse ki hocanın favori öğrencisiydim yoksa 40’lara 50’lere kalıyordum o yıl.

Ejderha Dövmeli Kiz’in 200. Sayfasina zar zor geldim ve en sonunda biraktim… Sarmadi bir turlu.

muhtemelen twilight…

Bana zorla Bye bye türkçeyi okutmuşlardı ve tamamen okumuştum. Tabii gülten d.oğlu da var neydi onlar ya

s*ktir et okudugum en gereksiz kitap. tamamen kar amacli

Franz Kafka - Dönüşüm
Küçük ve kısa bir kitap, edebiyat (sayısalcıydım ve böylesi saçma bir dersi görüyordum maalesef) yazılısında 30 puanlık soru bundan olacak diye okumak durumunda kalmıştım, normalde kitap okuma hızım iyidir, bu kitabı bitirebilmek 1 ay kadar sürmüştü, yazılıdan 1 2 gün önce zar zor bitirmiştim.

Ted Dekker - Faniler Serisi 1. Kitap Yasaklı
Kitap konusu çok güzel, başlangıçta yeterince iyi. Duygu ve kurgu dolu bir kitaptı, bu tarz kitap okuyanlar baya beğenecekler ama ben bunların yanında aksiyon sever de olduğum için pek beğenemedim, aksiyon vardı ama yeterli bulmadım açıkçası.

İnci gibi dişler :smiley: zadi smith mi ne yazmıştı galiba. Sonuna kadar okuyamadım ayrıca hakan günday-piç. yazarı çok sevmeme rağmen bu kitabı gerçekten sıkmıştı :smiley: neyseki çok uzun değildi. Ahmet ümitin ilk okuduğum kitabı istanbul hatırası bir fuarda alıp hatta imzalatmıştım. ilk okuduğum polisiye romandı. kitap kötü değildi ama polisiye tür kitapları sevmediğimi o kitapta anladım. Kitabı bitirmemin sebebide cinayetleri kimin işlediğini merak etmemdendi :smiley:

İstanbul hatırası çok iyi bir kitap ya, beğenmediğine üzüldüm. Ayrıca Ahmet Ümit polisiyeyi bambaşka bir yere taşımış yazardır, onu okurken sadece cinayetleri değil, tarihi, o şehrin kültürünü de okuyoruz.

Musul nasıl elden çıktı adında bir kitap ya da buna benzer bir adı vardı.
Kendi hayallerini tarihi gerçekler gibi yazmış olasılıklar üzerinden yorum yapmış hep götünü kestiğim sinir etti beni.

Anlayabilen için en iyi kitaplardandır Dönüşüm. :slight_smile:

Kitabın ne anlatmak istediğini anladım ama kitap sıkıcıydı. Okumak istemedim, işin özü bu. Bir de yazardan dolayı ön yargı ile başladım zaten, okuyacağım bir yazarın önce kim olduğuna bakarım. Adamın yahudi olduğunu öğrenince (normalde kimseye karşı bir öfkem veya kinim yoktur ama sanırım israilden dolayı böyle bir ön yargım, içimde olan bir şey, atmaya çalışıyorum ama olmuyor neyse…) okuma isteğim iyice düştü. :slight_smile:

Boşver,bu kafayla okusan da birşey olmaz. :slight_smile: