Okuduğunuz kitaplar?

Caglarin Kahramani (Sissoylu 3) - Brandon Sanderson

WoT sonrası bir daha fantastik kitap okumam demiştim ama yeminimden dönücem sayenizde :D. BEKLE BENİ SİSSOYLU!

WoT sonrası Brandon Sanderson okunur anca zaten :smiley: Önce Elantrisle başla sonra Sissoylu, Fırtınaışığı diye git derim.

Edit: pluga gel :d

Uzun serilere başlamayı totom yemiyor artık. Olayları takip edemiim. Yaşlandım ;((
Ama Elantrisin ilk kitabını alıcam yakında. Bakalım bakalım <3

Edit: Yarın dersim var pluga gelemiim
Edit 2: Sizi çok seviyorum adımı plugda yaşatmaya devam edin :frowning:
edit 3: This is the Life çalarsanız ruhum rahat bir şekilde öteki tarafa geçebilir X(

Son edit: Salla ya geliyorum vihuuu :smiley:

Efsane - Marie Lu eğlenceli bir kitap, her ne kadar Hunger Games’in distopyasından etkilenmiş olsa da beğendim. Ama serinin sadece ilk kitabı güzel.

Elantris tek kitap, sissoylu 3 ama ilk uclemeden 300 yil sonra gecen bir uclemesi daha var. konu, karakter hersey farkli (cevirideymis). Firtinaisigi zaten 2 tane cikti tabi daha yazacak 10 kitap dusunuyomus galiba😎
yani henuz yazilmayanlari saymazsak simdilik oyle wot gibi uzuuun seriler degil :d

Edit: peki :(( istegini calarim[THUMBS UP SIGN]

aranızda Osmanlı dönemini anlatan kurgu kitapları okuyan var mı? daha doğrusu oryantalist tarzda

Sissoylu 1 - Son İmparatorluk

Adını unuttum ama safıye sultanı anlatan bır kıtap vardı

@“Saul Goodman” ben okudum. Kadınlar hanedanlığını anlatan dönemlerde her sultan için vardı. Demet Altınyeleklioğlu. Kadın akıcı yazmış ben baya severek okumuştum ama tarih bilgine çok bir katkısı olmuyor. Mesela kadın Sokollu Mehmet Paşa ile Sokollu Mustafa Paşa kuzen diye yazmış aslında öyle bir şey yok. Ya da Nurbanu Sultan ile Safiye Sultan akraba diye. Ama biraz bilgi katabilir. Sarı Selim’in hükmetmekle işi olmadığı ya da Kıbrıs’ı Sokollu Mustafa Paşa’nın Sarı Selim döneminde aldığı gibi

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

En son uzun yıllar önce okuduğum Küçük Prens’i yeniden okuyorum. :smiley:

küçük şeylerin tanrısı.

Zülfü Livaneli-Son Ada

Friedrich Durrenmatt-Yunanli bir kız aranıyor

orhan pamul - beyaz kale
tamamen osmanlı hanedanını anlatmasa da o dönemdeki insanların hayatlarını rahatlıkla hayal edebiliyorsunuz. yalnız ben okurken biraz sıkılmıştım, sanki türkçe yazılmamış da kötü bir çevriyle sunulmuş gibiydi.

Jose Saramago - Körlük

Emrah Serbes- Deliduman

Mistborn: Secret History - Brandon Sanderson

Ceza Sömürgesi - Franz Kafka

deniz feneri- virginia woolf

Kar - Orhan Pamuk
Peruklu Cinayetler - Mehmet Murat Somer

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cesur Yeni Dünya-Aldous Huxley